Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2 3
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Práce, Brigáda, Různá inzerce / Re: Sháníme pomocníka pro různorodé práce - přírodní stavitelství, permakultura kdy: 30. Březen, 2012, 00:11:51
Pěkný den,
 múžete prosím upřesnit polohu?
Díky
Jedná se o Skryje nad Berounkou, Křivoklátské lesy, Středočeský kraj, kraj Oty Pavla :-)
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Práce, Brigáda, Různá inzerce / Sháníme kuchařku/zahradnici nebo kuchaře/zahradníka :-) kdy: 29. Březen, 2012, 09:12:31
Sháníme kuchařku, která by se s mojí ženou doplňovala v pracech kolem vaření a starání se o zeleninovou permakulturní zahradu.

Sháníme pomocníky - wwoofery
3  Makrobiotické diskuzní fórum / Práce, Brigáda, Různá inzerce / Sháníme pomocníka pro různorodé práce - přírodní stavitelství, permakultura kdy: 29. Březen, 2012, 09:06:58
Pro dlouhodobější spolupráci sháníme pomocníka/wwoofera. Možnost získání cenných zkušeností. Budeme stavět přírodní jezírka, dům z kulatiny a hlíny (cob), dům ze sláměných balíků s rákosovou střechou, zakládat permakulturní záhony, a mnoho dalšího...

Více informací na:
Hledáme pomocníky - wwoofery
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Kurzy, akce / Kurzy kosení 26.-27. května a 9.-10. června s MB stravou kdy: 29. Březen, 2012, 08:39:18
Jako již každý rok, zveme zájemce o přirozený/přírodní způsob života na jarní kurzy kosení, které se konají ve Skryjích nad Berounkou. Markéta nám bude vařit lahůdkovou makrobiotickou stravu. Více informací na:
Kurz kosení 26.-27.5
Kurz kosení 9.-10.6

Také nepřehlédněte nabídku wwooferství. Sháníme mimo jiné makrobiotickou kuchařku/zahradnici (i muže)
Hledáme pomocníky
5  Makrobiotické diskuzní fórum / Kurzy, akce / Re: Kurz kosení 28.-29. května 2011 s MB stravou kdy: 27. Červen, 2011, 12:44:51
Kurz se opravdu vydařil. Atmosféra byla úžasná a mělo to ohlas i v místním tisku - viz "O nás" na www.vianatura.cz.  Lidé si někdy bez pokory myslí, že něco umí, ale ono to vždycky jde dělat lépe. O tom, že to většina lidí neumí svědčí to, že je často vidět použití motorových sekaček v případě, kdy by kosa udělala stejnou práci lépe, rychleji a příjemněji.
6  Makrobiotické diskuzní fórum / Kurzy, akce / Re: Kurz kosení 28.-29. května 2011 s MB stravou kdy: 12. Duben, 2011, 23:33:43
To nevím, to zní až moc poeticky, ale všechno souvisí se vším a někteří lidé co tu byli se připravovali na nějakou další kosící akci v okolí. Na kurzu kosíme na zatravněném poli nebo v sadu v krásném prostředí mezi křivoklátskými lesy. Většina času se ale tráví posloucháním teorie a přípravou kos. Každopádně si to většina lidí užívá a i přes příval technických informací to bývá prožitkový kurz, kde lze čerpat inspiraci nejen v oboru krácení rostlin.
... a vyzařování klidu, to jsme určitě pociťovali
7  Makrobiotické diskuzní fórum / Kurzy, akce / Kurz kosení 28.-29. května 2011 s MB stravou kdy: 11. Duben, 2011, 21:14:30
Zveme Vás na kurz kosení do Skryjí nad Berounkou, který se uskuteční o víkendu 28.-29. května 2011. Více informací na www.vianatura.cz.
8  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Recenze - Cukr a sůl - aneb západovědecký laikův pohled do makrobiotického světa kdy: 24. Únor, 2010, 21:16:32
zatim mi to furt vyplivava otazky typu, ok, jak teda mainstream dosel k optimalnimu pomeru konzumovanych zivin atd.
To je docela dobře popsané v knížce Čínská studie - o které se na tomhle fóru už mluvilo. Např. se ustanoví komise expertů, kteří zobou z ruky různým firmám, a když se tam objeví někdo s jiným názorem, tak ho nějak vypudí pryč. Své závěry podloží studiemi třeba na průměrných američanech, kteří se všichni stravují nepřirozeně a proto chybí srovnání s tím, jak by to mohlo vypadat. Pro mnohé (nacionalisty) je těžko zkousnutelné zavrhnout jejich národní pokrm, který symbolizuje prosperitu, jako třeba americký steak, nebo naše vepřo-knedlo.
9  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: asi zánět šlach kdy: 20. Leden, 2010, 17:25:25
A sakryš  Sad
Borelioza teda souvisi s tim, ze ti natekají šlachy na vsech moznych mistech?
Ano, mohou to dělat ale i jiné baktérie. Pro makrouše je to jen další forma vítané eliminace Wink  ... no, ještě si s tím nejsem úplně jist. Stále si na to vytvářím svůj názor abych se podle toho nějak zařídil  Huh?
10  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Neon kdy: 20. Leden, 2010, 17:17:15
Burze moc nerozumim, ale priklanim se k nazoru ivana. Nejenze se neprimo podporuje firma, ktere akcie/opce kupujes a to muze mit spoustu negativnich vlivu, ktere neovlivnis. Z kazde transakce se plati poplatky, ktere jdou nejspis nejake bance. Muj subjektivni nazor je, ze obchodovanim na burze pomahas tomuto systemu jeste vic, nez vlastnictvim kredit/debit karty, kterou na jine diskusi nedoporucujes. Nevytvari se tim zadne skutecne hodnoty a to cloveka moc nemuze uspokojovat.
11  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Zeitgeist Addendum kdy: 17. Leden, 2010, 00:05:40
Když jsem to už dříve viděl (ZG Addendum), tak jsem si říkal, jak je možné, že po tak pěkné analýze přijde pro mě tak nevstřebatelný návrh fungování společnosti. Zkoumal jsem ten Venušin projekt na jejich stránkách a i z jiných zdrojů a představa života v jejich navrhovaném systému se mi stále příčí. Technologie pmn odvádí člověka od přírody a své podstaty. Je ale možné, že při lepším využití lidského potenciálu a urychlení technologií by se více lidí dostalo do "režimu transformace vědomí" a pak nastane zlom, kdy se kritická masa lidí povznese nad technologie a vůbec i jiné materiální koncepty. Do toho systému například nezapadá možnost člověka pěstovat si svou potravu. Pro člověka z NYC jako je Peter Joseph to asi neni důležité. Nebo to považuje za zkostnatělost myšlení.

Ty kroky, které Neon vypsal, jsou určitě dobrým startem ke svobodě, čistému svědomí a možná po pročištění tou dietou i k zažívání štěstí a lásky  Smiley
12  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: asi zánět šlach kdy: 12. Leden, 2010, 22:03:07
Podle imunologického testu mám Boreliózu.
Borrelie WB IgM Hraniční hodnota (ze 17ti položek jedna Pozitivní, jedna slabě pozitivní a ostatní negativní)
Borrelie WB IgG Pozitivní (ze 17ti položek 16 pozitivních a jedna negativní)

Dle těchto výsledků mi mudr řekl, že se ještě nejedná o chronickou boreliózu. Předepsal antibiotika Doxybene 200mg 1x denně na 4 týdny. Nedal mi moc prostor na dotazy natož nějakou volbu léčebného postupu. Prý podle reakce - asi nových testů po ATB - se uvidí jaká se teprve nasadí léčba.

Na http://www.borelioza.cz/ se ale píše, že právě takováto (nízká) dávka způsobí urychlený posun nemoci do chronického - mnohem hůře vyléčitelného stadia. Nějací vědci tam doporučují dvojnásobnou dávku nebo lépe kombinaci doxycyklin (Doxybene) s  Hydroxychloroquin (Plaquenil). Tato ošklivá cizí slova ale vypadají dost divně na MB fóru  Roll Eyes

Ještě budu zkoumat možnost nějaké přírodní léčby (půst, bylinky, apod.)  Zatím jsem na nic nenarazil. Pokud máte nějaké info, dejte prosím vědět.

Jen pro doplnění - první jasnější příznaky jsem měl před 4mi měsíci, takže už to v sobě nosím možná půl roku nebo i mnohem déle.
13  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: asi zánět šlach kdy: 11. Leden, 2010, 11:48:13
Vzali mi krev asi do pěti zkumavek. Byl jsem tam v pátek pro výsledky. Všechny takové ty klasické testy byly hotové a vpořádku, ale ten bakteriální, kterého se trochu obávám hotov nebyl. Prý tam je určitě nějaký nález, jinak by už byly výsledky k dispozici. Zítra odpoledne tam jdu znova. Dám pak vědět.
14  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: asi zánět šlach kdy: 04. Leden, 2010, 22:19:12
S tím zelím to nebylo tak dlouho, ale možná 3 týdny jsme byli bez pickles celá rodina.

Já mám pocit, že od toho místa, kde to bolí, se nedá dost dobře odvozovat, kterou energii/meridián posílit apod. Spíš je to něco, co postihuje celého člověka (třeba krev - překyselení). Myslím, že kdybych vzal sekyru do levé ruky a šel štípat dříví, tak se tam přesune i ten zánět nebo co to je (aniž bych měl namožené svaly). Např teď se mi to přesunulo v menší míře na vnější kotník, ten vnitřní pomalu splaskává. Opravdu se to chová jako vyvrknutý kotník, ale nepamatuji se že bych si ho vyvrknul.

Je pravda, že jídlo moc nepřizpůsobuji fyzické zátěži - jen to celkové množství ;-) Já vařím snídaně (pro celou rodinu - manželka + dva kluci 5, 8 let) a ta je většinou bez bílkovin. Děti škemrají, že chtějí sladkou kaši tak je mnohem častěji, než bych chtěl něco se sladem, případně jáhlová s ovocem, a síly dělat vyjímky moc nezbývají - navíc mi to taky chutná. Manželka vaří zbytek jídel - polotovary a restaurace vpodstatě nevedeme - a taky toho má až nad hlavu. Ani jí nebaví moc zkoumat živly, energie a vůbec si s tím trochu vyhrát a pozorovat. Těch chyb děláme dost, často o nich i víme. Na maso chuť nemám - spíš seitan bych si dal častěji a vyloženě absťák bývá po chlebu, po kterém se ale nikdy necítím moc dobře. Kdybych ho snědl jen dva krajíčky bez tahini - to by asi bylo OK, ale tu touhu by to nenaplnilo. Oleje bych si možná mohl dopřát víc - hodně mívám chutě na semínka, ořechy a řeším to právě pomocí tahini a arašídového másla - po tom se ale necítím dobře. Prostě pocit rovnováhy se zatím nedostavil.

Zítra ráno se vypravím poprvé po asi čtyřech letech za bílými plášti na odběr krve a nějakou tu jejich diagnostiku, abych vyloučil boreliózu. Uvidíme.
15  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: asi zánět šlach kdy: 31. Prosinec, 2009, 17:51:33
Piju čaj z kombu nebo hijiki, nepřejídám se, nejím sladké. Bolest v ramenu značně polevila a můžu s ním už částečně hýbat. Zato na noze se to přesunulo na vnitřní kotník, který je celý oteklý a nemůžu se na nohu vůbec postavit.  Ráno to bolelo stále v libovolné poloze, během dne to ale trochu polevilo a bolí jen při pokusu o pohyb. Mám ale pocit, že se to ubírá dobrým směrem.
Stran: [1] 2 3


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení