Zobrazit příspěvky
Stran: [1]
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Je libo zdravý sýr s ftaláty? kdy: 18. Květen, 2010, 21:56:18
Vzhledem k tomu, že se mi tento dopis nepodařilo dát na web, můžete tak učinit za mě,
děkuji Eduard Sova

Zdravý den.
Pánové a paní, jelikož se všichni osobně známe (vyjma mě a Milana ml.), dovoluji si vás obeznámit s mým názorem a postojem, co se týká obalových materiálů, a to nejen.
Dnes jsem se s vámi tel. spojil (kromě Milana ml. - nedá se k němu propracovat přes tel. a paní Dvořákové), a i když jsme se na mnoha věcech shodli, přesto píši i tento e-mail.
Díky mému přeposlání inkriminovaného e-mailu od Oty Reisse (o čemž jsem ho informoval) Dvořákům nastala situace, kterou jste vyhodnotili jako souboj mezi vámi. Toto z mé strany je velmi špatně, poněvadž mé kroky byly vedeny a myšleny ke spolupráci. Připomenu vám české přísloví "Když se dva hádají, třetí se směje". A třetí stranou nejsem myšlen já nebo SMS. Nebudu zde rozepisovat, jestli obal obsahuje ftaláty a jiné jedy, navíc dnešními telefonickými hovory s oběma stranami jsem se s vámi shodl, že veškerý tento a podobný obalový materiál je naprosto špatný, a tudíž mými slovy jedovatý, i když je takříkajíc v rámci norem.
Jelikož se tímto problémem v obalech zabývá i naše SMS (Společenství Moudrá Sova), zařadili jsme pro naše ochranné známky i toto jejich zvýraznění při vyšší druhé fázi odbornějšího označování hvězdičkami. Zároveň jsme nakontaktovali specialistu pro ČR v oblasti chemie a jeho firmu pro budoucí spolupráci v oblasti průzkumu, hodnocení a vyhodnocení jak potravinářských výrobků (zdravých), tak právě obalových materiálů. Pokud bude zájem, mohu předat kontakt. Tato firma bude jednou z mnoha specializovaných firem spolupracujících s SMS, ale na bázi komerční.
Vzhledem k tomu, že v druhé polovině letošního roku chystáme konferenci SMS, dovolím si vás poté přizvat jako hosty s tím, že vás s předstihem obešlu. Na programu bude i tento problém (obaly).
A nyní mé pohledy k vám. Na jedné straně se hádáte o obaly, ale v podstatě obě vaše firmy prodávají či doporučuji mléčné výrobky. To už beru jako legraci z vaší strany. Dvořákovi k tomu ještě přibalují alkohol, a to už je komiks. Firma, která kdysi byla vzorem pro zdravé stravování, nemůže přece prodávat jenom proto, aby si zlepšila své ekonomické postavení, takovéto pro zdravé stravování nevhodné věci. Další z věcí v obou vašich případech výroby či doporučování je možná nová informace z odborných potravinářských a zdravotnických kruhů z EU, že při výrobě jakékoliv potravinové suroviny nad 120° C (tedy i zdravé) vzniká akrylamid, který doposavad společnost znala pouze při chemických a průmyslových procesech. Toto tyto odborné instituce berou v danou chvíli jako jeden z nejzávažnějších problémů EU v této oblasti.
Nabízím vám tedy řešení, kdy i vy můžete uplatnit svá stanoviska. Ale spíše ne vůči sobě navzájem, ale v rámci i ostatních firem či účastníků ke zlepšení celkové situace v rámci "zdravé výživy" nejen v ČR. Přeji vám hodně štěstí jak v byznyse, tak v osvětě.
Eduard Sova, prezident společenství MS, eduardsova@volny.cz, www.moudrasova.eu
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Je libo zdravý sýr s ftaláty? kdy: 16. Květen, 2010, 13:31:37
Milý Milane mladší, také to zkusím stručně.

-na 5 elementů nikdo nepřinesl důkaz, jen bezmyšlenkovitě předčítáte bujnou fantazii svých předchůdců. Bylo by lepší, kdybychom se naučili počítat alespoň ve dvojkové soustavě, což je onen jin a jang. Už zde jsou totiž velké nesrovnalosti!

-S plasty jsme dohodnuti, že opravím ftaláty, ale oč tu od začátku jde, na tom se nic nezmění-ba naopak. Jedovaté nebo karcinogenní jsou stále a ještě přidám další vědecké poznatky ohledně hormonálních změn u všech živočichů, kteří s nimi přicházejí do styku nejen v potravinách. Tebe nepřesvědčuji, ale jsem rád, že všichni ostatní o tom vědí a to nejsou „odborníci“. Tak tedy výtah z Vědy techniky:
Otevřená zůstává otázka vlivu endokrinních disruptorů na lidské zdraví i plodnost. Řada nových chemických látek byla před schválením toxikologicky testována a na základě těchto zkoušek byly určeny limity pro jejich přítomnost v životním prostředí. Hormonální efekty vykazují tyto chemikálie často až v koncentracích, které se z toxikologického hlediska ukázaly jako bezpečné. A tak ani pořádně nevíme, kolika endokrinním disruptorům jsme vlastně vystaveni. A už vůbec netušíme, jaký účinek mají jejich kombinace. V případech, kdy jsou živočichové vystaveni účinku koktejlu endokrinních disruptorů, neplatí selský rozum a prosté sčítání účinků. Mnohé hormonální látky zasahují do procesu dělení buněk a jsou schopny vyvolat nádorové bujení. Patří k nim zřejmě i některé těžké kovy. Své následky přinášejí i obaly potravin. Jde o umělé lahve, donedávna „neškodné“ umělé karbonové „sklo“ a dokonce i konzervy a papírové obaly, protože jsou zevnitř potaženy umělým materiálem.

Tohle jsou důkazy zase pro mě a jsem rád, že se z dopisů nenašel jediný člověk, který ti, odborníku, uvěřil!  Zatímco mě dáváš v několika odstavcích najevo, jaký jsem nevzdělaný amatérský hlupák, tak zde vidíš nutnost informovat makrobiotické přátele, např v podobě internetových zpravodajů, o nebezpečných praktikách – nejen tedy průmyslu - které nás ohrožují. Takové zprávy ale neposílám ani vám, ani nemakrobiotikům. Asi vám ho poslal někdo, kdo ti chtěl dát najevo svůj nesouhlas.

- ad V. Hejnys - O tom ty nevíš vůbec nic, protože jsi u toho nebyl. Proto se o tom nevyjadřuj a Vědí o tom pouze čtyři lidé, kteří u toho tenkrát stáli. Když si p. Hejnyš své problémy kvůli vaší špatné výuce vyřešil, přijel i ke mně do Plzně. Poté jsme se zastavili i v jednom našem deníku, kde si pořídili jeho fotografii a napsali článek-i s datumem korespondujícím s tímto příběhem. Nakonec se mi zeptal, co pro mě může udělat. Řekl jsem mu, aby vyučoval tyto nové teorie a poznatky u vás. Po té mi sdělil, že to u vás nelze!  Jel snad za mnou jen z rozmaru, aby mě viděl? Nepotřebuji se ani snižovat, abych ho ještě dnes v 80 letech obtěžoval otázky, které chci od něj slyšet. Vždyť s podobnými problémy už u nás bylo mnoho makrobiotiků, kteří vám to mohou říci také. Chcete, aby vám své příběhy zavolali? Rádi vám to zopakují. Jeden případ by nám totiž ani nepomohl.

- technologie - je to nekolik tydnu na zpet, kdy jsi mne volal a potreboval jsi … Pritom v poslednim Tvem prispevku vsem sdelujes, jak ti to jde lepe v porovnani s nami a jake mas zkusenosti... Mam na Tebe osobni nazor, jen chudaci Tvoji zakaznici…píšeš
 Na toto ti také odpovím: Vyhrožováním, co se druhým stane, jsi proslulý, ale tahle odpověď je příliš drzá na to, abych jí příliš věnoval. Když jsi mi nesdělil nic ty (že prý nesmíte), spojil jsem se přímo se zaměstnanci mikrobiologického ústavu a člověkem, který absolvoval kurzu přímo v Japonsku a kultury nám sehnal. Navíc výrobce doporučuje i domácí výrobu dle jejich návodu. Zde máš 3 jasné důvody, proč tvé podezírání je přinejmenším nemístné.

-ad kozi syry - bohuzel ty nepropagujeme na kurzech MB, ani nedoporucujeme. Byli bychom tvrdohlavi jako kozy, píšeš,...
Myslím, že kozy jsou proti vám jemná stvoření. Přirovnání se vám nepovedlo. To je vaše chápání mb.

-Dále píšeš, clovek, ktery vyucuje na kurzu by mel byt zodpovedny. Neni mne znamo, ze by Ti nekdo neco zakazoval.
To je to, co ty právě nevíš. Nezakázal, ale nepovolil. Zapírání se, nevyzvedávání telefonů, výmluvy, že teď není zrovna čas atd. atd. Co o tom ty víš, když jsi u toho nebyl? Tak to změň alespoň ty.

- Píšeš: Makrobioklub - … Kam se nasmeruje ceska makrobiotika, dej se vule Bozi. Na nekterych uvedenych nazorech se shodneme.
Jsem rád, že se shodneme alespoň na něčem. O spolupráci jsme jednali asi už před 6 lety, ale bohužel to dopadlo, jak jsem popsal. Pokud to ale budeš mít v rukou ty, možná se to změní. O těchto problémech jsi nevěděl a psal jsem, že se na tebe nezlobím. Čas tedy ukáže.

Teď pár řádku od Dvořáka st.
Tobě Oto, za totality jsi jezdil k nám domů… že příště bude opět možný prostor…

Nikdy se už žádný prostor nekonal přesto, že jich bylo spousty. Stížnosti o tom, že nedodržuješ dohody a nebereš ani předem dohodnuté telefony, v tom jsi všeobecně proslulý. Proto jsem řešil problémy bez tebe. Možná je to ale dobře, protože ostatní vidí, že je v makrobiotice mnoho co řešit. A že jde mnohdy i o život, to je již téměř každému jasné. Makrobiotika s vaším učením nesplňuje to, co slibuje a naprostá většina je nucena tyto krásné teorie opustit.
- šarlatána s kyvadlem jsem tě nazval proto, že je směšné řešit tak vážné zdravotní stavy s tak pochybnou metodou. Milion dolarů nabízel ještě do března jeden Američan tomu, kdo podobné metody prokáže - dokonce za těmito odborníky roky jezdil po celém světě. Experimenty s takovými „kouzelníky a šarlatány“se natáčeli a jak vidíš, po mnohaletém zbytečném snažení řekl, že peníze raději věnuje nějaké charitě. Pečlivě jsem toto sledoval a tyto nahrávky, nejen s kyvadláři, tu mám a na kurzech je pouštím jako varování před lidmi, které je používají. A pokud jsi ten milion nezískal, raději si s tím zajdi do ústraní.

-… Navrhl jsi setkání v Praze u právníka…V Praze k setkání již nedošlo, asi nemělo být, ale přijet k nám jsi mohl kdykoliv… píšeš.
Vždy jsme se domluvili na jasných podmínkách - že se sejdeme na půl cesty. Ale to se nikdy nestalo a to ani s právníkem, který chtěl být nezávisle přítomen. Zase se jen vymlouváš. On to vzdal s tebou po 2. pokusu a já jsem to vydržel ještě asi 6x! Tak neříkej, že nejsem tolerantní!! Tohle by nevydržel asi nikdo. Snad s tvým synem bude spolupráce lepší.
 
-Píšeš, že otázka soli je velmi individuální…
Tady šlo vyloženě o neustálé stížnosti na tvé přesolené potraviny. Neustále si stěžovali i na našich kurzech a tys všem odpovídal stejné fráze, že je to náhoda, že se ti to nezdá nebo že to napravíš. Pak zase byl problém s „bakelitovou“ příchutí paštik a dlouhou dobu to bylo totéž. Pokud ale řekneš, že takové potraviny nevyrábíš pro makrobiotiky, pak je tím nebudu obtěžovat.

-… ale také záleží, krom vlastní charakteristiky hmoty i na teplotě a většinou s nízkou teplotou je migrace nízká, ale to jako „vědec“ bys měl jistě znát. Vhodné obaly se minimálně podílí na vzniku rakoviny, hlavní příčinou vzniku rakoviny je kyselé prostředí…
Nedělej zbytečně z makrobiotických přátel nevzdělance, protože většinou vědí více než ostatní nemakrobiotici. Dnešní rakoviny nejsou hlavně z kyselého prostředí, jak píšeš, ale z karcinogenů (i plastů), které tyto účinky podporují. Už mám husí kůži, když od vašich žáků neustále slyším o kyselinotvornosti, vydatných obilných kaších či o neutralitě rýže. Tak hrubé to chyby od vás. Ale protože na našich kurzech nevěštíme, ale podkládáme a tvoříme zajímavé systémy, nemusí nikdo jen „věřit“! Totéž s karcinogenními účinky umělých látek, kyselin nebo různých fyzikálních jevů. Stále stejně varuji, že makrobiotik je naopak k nejtěžším nemocem zranitelnější, v mnohých případech více než „průmyslový“ člověk. Znovu připomínám, že tuto otázku už rozebíral sám G. Ohsawa, když pozoroval následky rozšiřování průmyslu v Japonsku. Je to další veledůležité téma, kterému se na našich kurzech věnujeme.

-Je mylný názor, že chemie je pro makrobiotiky horší než pro ostatní lidi. Makrobiotik je ve výhodě, protože zná principy diagnostiky, detoxikace (čištění organismů) a navíc umí techniku vyvažování. Určitě nalezneme rozdíly mezi nemocným člověkem aplikující makrobiotiotiku a běžně zdravím člověkem… píšeš.
Myslím, že již ostatní tuší, že je to nejnebezpečnější věta, kterou si napsal! Nejen že tím popíráš učení G. Ohsavy, ale mnoho makrobiotiků už to pocítila i na vlastní kůži. Velmi často mě žádají o vysvětlení, jak je možné, že se po relativně krátké době cítí mnohem hůře, než s průmyslovou stravou! Věčné zbytečné hádání s tebou. To vše jsme si měli vyříkávat na našich setkáních, abys to nemusel dělat před všemi, když se cítíš/te ukřivděn/i. Možná je to ta vůle Boží, na které rádi dáváte. Já raději zase dodržuji své sliby, abych se stále nemusel před Bohem na něco vymlouvat.

-Nemocný člověk by měl krom samotné stravy a správně životosprávy hledět i na hledisko energií při přípravě jídel – vařit jen na ohni, vyhýbat se tomu, aby potraviny nepřicházely do styku s elektrospotřebiči, toto detailně vysvětlujeme na kurzech. Když pomineme způsob reklamy Tvé univerzální mini pekárny, tak by bylo vhodné asi uvést, jaké má pro makrobiotiky rizika.
Ty rád jen tvrdíš a věříš. Ano elektřina, a ty jako elektrikář to víš, je neškodná v nízkých napětích a frekvencích  zvláště, je-li stíněná kovem. Tak byla moje pekárnička navržena. Změř si vyzařovací výkon v pícce a třeba u tebe v pokoji, když si elektřinou rozsvítíš a napiš mi výsledky! Zbytečně odvádíš pozornost v oboru elektrofyziky. Prosím tě, zakup si měřící přístroje a pošli nám výsledky. Hlavně zase k měření nepoužívej kyvadlo! U 5 elementů je to s tebou totéž-jen tvrzení, výmluvy a sebehájení. Dodnes jste neuvedli jediný důkaz, proč by to mělo fungovat. Tak se jen hádáte s obhájci 4 a jiných elementů a nedivím se, že už jich je i 8. Jediné co zatím funguje, jsou elementy 3! Papír, nůžky a kámen!

-…Na většině základních kurzů se učíme základní technologie pro výrobu seitanu, tofu, tempehu, chléba apod. Vždyť víš, než ses naučil výrobu dobrého chleba…
Se sýry asi nevíš co říkáš, když jsi mi osobně sdělil, že se zříkáš jakékoliv diskuse o tom, co vyrábíte! To bych chtěl tedy vědět, jak učíte vaření, když už vyrábíte skoro všechno. A s tím chlebem sis to asi popletl, ten jste mi neučili vy! I zde jsem musel opravit plno mýtů a nesmyslů z tradic pečení-a že jich tam máte požehnaně. Nikdy jsem u vás nezažil výuku chleba. Ten jsem se učil od Rakušana Sergeje Mateva. I mnohé jeho technologie jsem ale opravil, protože nebyly pro mb přípravu vhodné. U vás jsem zažil krátký vstup o chlebu při návštěvě H. Mossou. Bohužel ten už nedávno záhadně zemřel – a jak jinak, než na rychle se šířící rakovinu (další z učitelů makrobiotiky)!
Jednu ti ale ještě sdělím dodatečně. Nevěřil jsem, že Měsíc bude mít vliv na kvalitu chleba, jak učíte. Provedl jsem proto více pokusů, abych ti konečně sdělil, že to byl jeden z dalších blábolů, které rádi přejímáte! Kyvadlům a věštění zdar!
Už na aréně jsem měl připraveno téma o děsivých následkách makrobiotiky, ve kterých uveřejňuji dopad mnoha světoznámých učitelů makrobiotiky. A kdo jiný by měl jít příkladem než oni? Jsou snad důkazem, že makrobiotika je hazard se zdravím? Bez spolupráce jde vždy o hazard.

-Na poslední schůzce s Royem, který zdůrazňoval prohloubit duchovní rozměr … Mrzelo mne, že jsi nezůstal do konce…
Milane, my víme, že jsi více duchovní, ale tvá praxe zaostává. Tvé pojetí duše je úplně jinde než mé a proto přece nemáš pravdu. Ale kdybych Royovi uvěřil, že ty nedokazatelné malůvky jsou pravdivé, pak je to akorát další krok do pekla. On na setkání maloval různé „vesmírné“ symboly a grafy o nekonečnu s jediným vysvětlením „věřte“. Jistě je to dobrý člověk, ale musel bych být blázen, kdybych uvěřil, že nám sem z „Vegy“ přišlo jakési poselství nebo že nekonečno vesmíru se transformuje v to či ono a basta. Kdo přijede k nám, vyslechne si vědecké pojetí podobných zajímavostí a to i z nahrávek světoznámých fyziků a astronomů! Bůh nám dal totiž mozek, nohy i ruce, a jestli chceš raději využívat víru v ty, co sis vybral, máš na to právo. Já považuji za duchovní činnost hájit makrobiotiku i před vašimi výmysly. Zde padnou i slova Dr. Koukolíka nebo Grygara: „Pravděpodobnost, že jsou pravdivá neuvěřitelná slova mnohých interpretů je tak malá, že je mnohem pravděpodobnější, že jde o lež!“ Vědecké názory nejlepších vědců zase rád zájemcům zašlu. To aby se mohli přesvědčit, jakým hloupostem mnozí duchovně „vyspělí“ učitelé rádi věří.

Na rozdíl od vás tedy nabízím fakta, důkazy a spolupráci. Vždy končím s tím, že je rád zašlu i čtenářům, aby sami mohli hlubším studiem posoudit, kudy pravda běží. Každá naše informace má postup. Kdokoliv s něčím nesouhlasí, může se ozvat a říci, kde našel v postupu chybu a zdokonalit ji. Vy ale máte víru, kyvadlo a odbornost k tomu, abyste přesvědčovali své klienty, že to, co právě děláte, je pro ně to nejlepší. A protože víra nemá postup, platí tam od věků pravidlo, vyhádej a vybojuj co můžeš…

-Poprvé a naposledy jsem se zapojil do této nečisté …
Jestli jsi přeci jen už lepší, můžeme v setkání pokračovat, třeba se ti to jednou povede. Zde vidíš, co všechno se musí napravit! Jde naopak o velmi čisté a důležité diskuse! TAKŽE TOHLE JE TEPRVE ZAČÁTEK!!

Jsem tedy rád, že k této výměně názorů došlo. Takto si alespoň mnoho čtenářů může přečíst, v jakých nejasnostech a nebezpečí Kushiho směr makrobiotiky, který zastáváte, je. Děkuji také všem, kteří projevili zájem prostudovat si mé práce, aby také nemuseli stavět na víře. Budu potěšen, až mi někteří zašlou i zdokonalené důkazy spět. A to je ta pravá spolupráce. (V I-zpravodaji budou uveřejněné i dopisy na tyto rozhovory.)
Možná, Milane mladší, že budeš ochotný ke stejné cestě budoucí makrobiotiky i ty. Pak se těším na plodnější spolupráci ve vědečtějším pojetí – budeš-li o to stát.
Ota Reiss

Pozn.: Na ing. Průchovou ale nikdo nemá. Z jejího 7stránkového dopisu o tom, že je všechno v mé knize špatně, vypisuji jednu její geniální větu, která by stála za zarámování:
Sděluješ, že se věnuješ studiu teoretické i praktické fyziky. Podle všeho jsi setrval u té překonané, mechanické, newtonovské - v Tvých argumentacích se neuplatňuje duch moderního pojetí tohoto oboru - fyziky a mechaniky kvantové.


3  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Je libo zdravý sýr s ftaláty? kdy: 07. Květen, 2010, 22:44:15
http://video.google.com/videoplay?docid=8527248226048886347
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: kdy: 06. Květen, 2010, 22:21:32
Dobrý den, koukám, že se na téma „jedovaté obaly“ konečně rozhořela diskuse.
Dovolte tedy, abych se nyní vyjádřil i já, coby nevzdělaný a hloupý Ota Reiss.

S p. Dvořákem st. už se pokouším vést opravné diskuse o makrobiotice dlouhá léta. Problém ale je, že přes neustálé slibování a přesouvání termínů v posledních letech nikdy k setkání nedošlo přesto (nebo právě proto), že opatrně přitakal na některé závažné chyby. Nejdříve šlo o špatnou přípravu obilovin (ve své knize těžké následky podrobně vysvětluji), pak o chybné teorie 5 až 8 elementů, o přesolování „certifikovaných“ potravin, na které nadávali i nemakrobiotičtí strávníci apod. Jak vidíte, utrácel jsem čas a peníze za obhajobu makrobiotiků, kteří dodnes nevědí, že jsou v makrobiotice tak nebezpečné chyby!

Postupně také všechny chyby a problémy zasílám MB-přátelům, kteří o tyto informace projevili zájem. A OBALY jsou jen dalším problémem v pořadí, o kterém zatím všichni makrobiotičtí příznivci nevědí. Pokud budeme vycházet z posledních statistik, jen v ČR dosahuje číslo výskytu zhoubných chorob bezmála 100tisíc! Tj. kolem 250 lidí denně a číslo stále stoupá! Jak je to ale možné, když je všechno v pořádku a certifikované? Problémy jsou hned dva. Problém ucpání, stažení či praskání cév a tkání s následky infarktů a mrtvic je více mechanický – fyzikální. Ale rakoviny, ty mají příčinu více chemickou – hlavně jde o umělé chemikálie. A teď pozor. Když Ohsawa psal ve své knize, že příchodem „umělého“ průmyslu do Japonska na jeho následky doplatili jako první právě makrobiotici, časem se mi povedlo popsat i tento mechanizmus. Je sice na psaní delší, ale zařadili jsme jej do programu našich kurzů.
Teď už asi tušíte, proč se makrobiotici musí vyhýbat umělé chemii více, než běžní lidé. Z toho také vyplývá, že standardní certifikace umělých látek obzvlášť není v souladu s citlivějším makrobiotickým „organizmem“. Je také hezké, že zde někdo uvedl srovnání s očkováním. Když se na kurzech v Dobrušce od stejných osob dozvídáte, jak je škodlivé očkování a jak se mu vyhýbat, také jim nikdo nevyhrožuje žalobami, že zneuctívají státní certifikáty na vakcíny, které vystavují stejné úřady jako na chemické obaly. Ztotožňuji se tedy se slovy mého přítele, lékaře a učitele, že „vše, co nebylo součástí evolučního vývoje života na zemi, je jedovaté nebo karcinogenní“. Tento zákon je nadřazen i zákonům následným: „dokazovat nezávadnost umělých látek musí výrobce, nikoliv závadnost osoba touto látkou ohrožená nebo postižená!

S certifikáty bych zde tedy nemával, ale opravuji tedy ono jedno slovo, o které se tu Ing. Milane Dvořáku opíráš, že vaše obaly pravděpodobně neobsahují ftaláty. Nepíši sice o vašich obalech či firmě, ale o všech „umělinách“a zasílám jen těm pár makrobiotikům, kteří si o náš plátek požádali. Ale tím se vůbec nic nemění. Téměř všichni ti tu vysvětlují, že je to úplně jedno, jaké látky umělé plasty skrývají, jelikož všechny uvolňují do jídla karcinogenní monomery, popř. cyklické a aromatické jedovaté či teratogenní uhlovodíky (zvláště u mastných potravin a prvního plnění, kdy se polymer stabilizuje a druhé se už nekoná, jelikož je na skládce) a ty stále bezmyšlenkovitě šiješ do té jediné! Možná by ses divil, jaké metody máme i u obalových materiálů. My přeci s vámi potřebujeme problémy řešit, napravovat, vymýšlet a dobré prosazovat a to vám vůbec nejde. Tak potom nám makrobiotikům své výrobky nabízejte i s varováním, protože na nás platí jiný certifikát! A tím je chemická čistota. Víš, kolik už bylo u mě přátel zdravé výživy s certifikovanými rakovinami? Víš o tom, že jednoho vašeho učitele jsem učil já zbavit se několika těžkých chorob, kdy jste si nevěděli rady co s ním? Jmenuje se p. Hejnyš a bylo to na vašem kurzu asi před 6 lety, než jsem dostal zákaz na vašich kurzech učit. A teď se drž, ten zákaz učit mé nové objevy na vašich kurzech dostal poté i vděčný pan Hejnyš! Já se na tebe, Milane, nezlobím, ty totiž nevíš, o co tu jde. Ty jsi běhal po studiích, rodiče si tenkrát stěžovali, že si na MB zanevřel a my tu pilovali chyby, aby se makrobiotika nestala osudnou i dalším.

Přestože již u nás nové teorie užívají naši žáci jako samozřejmost, dodnes se mnohým stávají osudné i přesto, že u Vás absolvovali nejvyšší „levly“. Je to ale zbytečné zvláště, když u vás stále platí zákaz naše novinky vyučovat. U vašich kurzů je ještě jeden problém. Jak jsi i mě osobně sdělil, nemůžete vyučovat recepty či technologie, které využívá vaše výroba. Proto je rozsáhlá nenaučí se u vás tak krásné a potřebné sojové sýry, ani si u vás nemohou tyto kulturu koupit a nejen proto, aby ji neměli v karcinogenních plastech, ale aby si sami vyrobili i rýžový nebo jiný tempeh z kultury za jedinou korunu českou! Tak levná totiž je. Já také umím připravit kozí, sojové či uzené sýry v plastových obalech, ale možná by ses divil, jak to jde i lépe. A pokud upozorňuješ na to, že si dělám reklamu na podobné paběrky, tak bych si dříve „ušoupal“ nohy, než bych vydělal na výplatu natož na mé dluhy, které nám krize připravila.

Mám na jazyku ještě mnoho důležitých věcí, ale nechci již více ukazovat na to, co bylo. Minulý rok na Aréně, jsem se od tebe poprvé dozvěděl, že přebíráš „klíč“ k vašim makrobiotickým aktivitám a že o ničem, co jsme se bavili, nevíš. Zastavím tedy i fakta o zmíněných rakovinách dnešních makrobiotiků („zde obrázek mumie může být proti nim ještě krásný“), zmrzačených některých našich i zahraničních učitelích včetně dětí a další následky, které mnohdy byly zbytečné. Chyba není tedy v jednom slově, ale v celém shnilém systému, nespolupráci a vylučování druhých.
Za mnoho lidí se Tě tedy Milane ptám, kudy chceš, aby šla další cesta české makrobioticky? Pokud jako já a mí přátelé, toužíš po průhledném jednání, uznávání práce druhých a férové spolupráci, jsme vám kdykoliv k dispozici!

Pozn.: Mé „tituly“ jsou jen v podobě práce. Na studie nemám čas, protože mě v práci zdržují.
Zájemcům alespoň nabízím možnost, napsat si o pár konkrétních důkazů:
1./ Vědecká práce o pitném režimu – zlomen po asi 70 letech (vyšlo: Věda technika-Science r.2006)
2./ Vědecká práce o silách v potravinách (vyšlo: věda technika a my v r. 2008)
3./ Výrobek pro evropský trh (zatím překvapení), který bude vyrábět firma Eta a první kusy přijdou do Čech koncem května. Návod a fotografie tohoto výrobku zašlu všem zájemcům na požádání, i s možností jeho rezervace, už za několik dnů.
4./ 7stránkový „vylučující“ list od Ing. Průchové. Potvrzení o vyloučení z jejího „klubu“ z důvodu neustálých otázek na zbytečnosti, nepředvídání nepředvídatelných událostí apod.
5./ Vylučující list od ředitele holandského Kushiinstitutu za fotografování, rozdávání navštívenek a vlastní knihy „Ochočte si Viry“ prý s obsahem plných nesrozumitelných informací.

Ostatní práce, jako „Jedovaté textilie“ (vyšla asi ve 20 médiích a zrodil se v naší laboratoři - poprvé vyšla v r. 2005), jak se bránit domácí elektronice a počítačům nebo jak přestavovat interiéry a lůžka ve stylu BIO, zasíláme zájemcům průběžně. Myslíte, že jsou to všechno bludy? Tak hezké čtení. A napište, jak se vám to líbilo nebo jak byste věc řešili třeba vy. Zdraví reiss(zav)tiscali.cz

5  Makrobiotické diskuzní fórum / Kurzy, akce / Reissovi - Víkendové kurzy pro rok 2015 kdy: 23. Leden, 2007, 20:55:46
I na podzim pokračujeme sobotními kurzy na Plzeňsku.
PRAXE S CHLEBEM, KVÁSKEM A KV. SPECIALITAMI: 4.dubna + 9.května 2015
Protože se sériovou výrobou nové multi-pekárničky přibývá i zájemců o praktické kurzy, přidali jsme i více termínů. Noví zájemci o tradiční pečení si tak budou moci odnést z kurzu nejen pravý tradiční kvásek, ale i plno zkušeností ke zhotovení kváskových chlebů, mazanců, koláčů aj. kváskových dobrot.
Bližší informace na: 608361678, www.minipekary.cz, www.sanapekarna.cz

TEORETICKÉ KURZY: 23.května 2015
 • Jak pracovat se zákony přírody a jak je využít v praxi
 • Základy orientální diagnostiky
 • Seznámení s nejdůležitějšími kroky pro zlepšení zdraví
 • Vaření pro děti, sportovce i při různých onemocněních   
 • Praktické, ale i nebezpečné omyly tradic různých národů…


NOVINKA LÉČENÍ VODOU 11.dubna 2015
 • Otužování – prevence, léčba nebo styl života?
 • Proč se jedni v zimě nachladnou a druzí vyléčí?
 • Může biofyzika vysvětlit, jak dokáže být studená voda rychlejší než ANTIBIOTIKA?
 • Jaká je správná pokojová teplota?
 • Kdy se mohou děti začít otužovat?
 • Co jsou otužovací a „vytahovací“ obklady?
 • Sauna, horká pára, kryoterapie – mýtus nebo zázrak?
 • Kdo byl Vincenz Priessnitz, Sebastián Kneipp nebo Alfréd Nikodém?

KURZ VÝROBY SÝRŮ TEMPEH: 25.dubna + 30.května  2015
A protože vidíme u výrobců tempeh sýrů velké nedostatky, uvedli jsme na trh i novou pekárničku obohacenou o program pro tempeh sýry. Jedná se o další potravinu, která se už v mnohých rodinách stala každodenním doplňkem.
Co by měl tento kurz na tempeh přinést nového?
1. opravy nedostatků v tradičních receptech
2. rychlou přípravu díky nejmodernější technice
3. vysokou variabilitu živin díky mnoha typům tempehů z jediné kultury
4. ochutnávky nejen sojového tempehu, ale i hrachového, fazolového, rýžového
    nebo tempeh placiček či kuliček a dokonce i tempeh kávy ...
5. výrobu za minimální cenu a maximální kvalitu (výroba se blíží ceně luštěniny!)
6. možnost odvézt si z kurzu kompletní příslušenství pro rychlou přípravu
7. nezávislost na výrobcích, jelikož ztratili naši důvěru ohledně používání
    pouze sóji, která je navíc ze zdravotního hlediska velice diskutabilní. Mnohdy
    se nepoužívá bio a hlavně se balí do měkkých plastů! Jak víme, tyto obaly,
    coby ropné deriváty, jsou pro zdraví rizikové. Soja totiž obsahuje mnoho tuku,
    který umělohmotné organické látky rozpouští!
8. ke všemu zde získáváme okruh spolupracovníků, s kterými se můžeme stále radit.
    Znovuzavedení tradičních receptů do praxe se tak stává doslova zábavou.

Možná také budeme moci říci, že zde vyrobíte další produkt denní potřeby téměř se 100%ní jistotou! Právě tak, jak jsme před několika lety slíbili u výroby kvásku a pečiva. Navíc se již dnes zaběhla "vzájemná poradna", která funguje nejen mezi námi ale i vámi samotnými. Zde totiž získáte i nové kontakty, přátele a spolupracovníky.
Ota a Petra Reissovi

-------------------------------------------------------------------------------------

Představíme nové styly vaření, včetně nových japonských kultur a výrobky z nich: Natto, Tempeh a Koji. Konečně již nemusíme být závislí na velkovýrobě, která, mimo jiné,  používá "karcinogenní měkké plastové" obaly! Po 20 letech jsou tradiční kultury opět v prodeji! Navíc přibyly i kultury pro výrobu domácího jogurtu, kefíru, acido, smetanové a dokonce probiotické.

Na kurzech bude možnost vyzkoušet si i nové funkce pekárničky. A proč je zrovna sýr TEMPEH často na našem jídelníčku? Je bezpečný? Co obsahuje tak důležitého? A kde se vzal tento recept?
Místo konání: vesnice na Plzeňsku s dopravou MHD, ceny celodenních kurzů: 1000 Kč vč. stravy a ochutnávek.
Podrobnosti najdete také na: www.minipekarny.cz
Stran: [1]


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení