Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: kyselina listova kdy: 19. Prosinec, 2013, 10:41:02
Já jsem kyselinu listovou při druhém těhotenství taky nebrala, tou dobou jsem začala odmítat umělé vitamíny a snažila se o rozumnou stravu plnou zeleniny (dávno před MB). Dceři je devět a je zdravá jako rybička, určitě jí to nijak neuškodilo.

Názory doktorů je potřeba filtrovat, tady se běžně doporučuje, že miminko má dostávat denně kus masa s jednou lžíčí oleje do každé dávky... já odmítla, tak má moje dcera v kartě poznámku, že matka semivegetariánka odmítá doporučení lékařů... Od té doby si věci řeším po svém a doktorům navenek neoponuju.
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Jak začít s makrobiotikou kdy: 27. Listopad, 2013, 21:40:28
Manžel jde zítra na chirurgický zákrok (odstranění podezřelé uzliny). Odolával dlouho, nakonec se pro klid duše rozhodl pro operaci.

Poradíte mi, jaká strava je vhodná po narkóze - co vařit nebo naopak nevařit? Napadly mě jako vhodné řasy, nenadýmavá zelenina a k tomu bílá rýže? Nebo jak se na to dívá MB? Našla jsem jen lehké doporučení pro běžnou stravu - nenadýmavá...
3  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: hrnce, wok, nadobi... kdy: 01. Říjen, 2013, 16:40:34
Jestli  máš wok pánev s vypouklým dnem, potřebuješ mezi sporák a pánev takový mezistupeň, my to koupili rovnou se sporákem. Pak jsou i wok pánve s rovným dnem, ty použiješ na jakýkoli sporák Smiley.
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: pečení seitanu kdy: 25. Červenec, 2013, 14:33:25
Jarko,

několik receptů na seitan mají na webu jimejinak.cz. Třeba tady je recept na pečený, na který jsi se ptala:

http://www.jimejinak.cz/2011/03/pecene-seitanove-platky/.
5  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Únava, ranní buzení - když se člověk léčí kdy: 10. Červen, 2013, 22:41:05
Vytrženo z kontextu, probudit se o dvě hodiny dřív totálně probuzená, zní dobře. Já se budím totálně neprobuzená Smiley. Ale chápu, že jsi asi unavená brzy po tom, co se probudíš a do večera to není ono?

V kolik hodin chodíš spát?  Nechybí ti něco? Vitamíny? Píšeš i o problémech psychického rázu? Jestli máš starosti, je celkem běžné mít zároveň problémy se spaním.
6  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: První dáma MB? kdy: 10. Červen, 2013, 22:35:55
Lucie Tomášková je tady z fóra - Zahradnice. Týdeník jsem nečetla, ale její příspěvky mám ráda. Asi je těžké vymyslet menu do časopisu pro běžné lidi, aby si neřekli makrobiotika??? Fúúúj. Vidím to u sebe, taky jsem polevila, snažím se skloubit zdravé vaření a chutě zbytku rodiny, především dětí, které z principu vše makrobiotické odmítají.
7  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Klaudie kdy: 13. Březen, 2013, 09:11:00
Ahoj.

Tak po půl roce řeším další zánět. Stačila týdenní dovolená na horách v Rakousku, pár hříchů k obědu (na svahu fakt rýži se zeleninou nepodávají a navíc...miluju sýrové špecle a neodolala jsem Embarrassed ...), prostě jsem si to užila a následky si užívám taky. Už na horách mi začala houstnout rýma,  po návratu pokračovala, pak se vrazila do dutin a do ucha.

Ale rozhodla jsem se, že to zvládnu sama, přírodní cestou, takže jsem krásně upravila stravu, od rána do večera piju lotosový kořen, žádné další hříchy se nekonají, vyloučila jsem i kafe, což jsem nikdy nevěřila, že jsem schopná dokázat... a dobré. Dutiny už nebolí, ucho taky ne, řekla bych, že to je na dobré cestě.

Jen si nejsem jistá pokračováním léčby - to ucho mi asi prasklo - uvnitř se tvoří tekutina, kterou se snažím vysoušet, ale pořád mám ucho zalehlé, smrkám žluté hleny. Nemáte prosím někdo tip? Nevím, jestli to v této fázi nechat tak a pokračovat v lotosu, nebo nějak doléčit (kápnout NĚCO na vatový tampónek?).
8  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: turquoise kdy: 13. Březen, 2013, 08:57:50
Torq, také jsem teď přestala pít kafe. Po čtrnácti dnech mě přestala bolet hlava, takže počítám, že nejhorší mám za sebou. Zvládneme to  47.
9  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Pánev kdy: 07. Březen, 2013, 16:51:38
Taky mám litinové nádobí, na zeleninu je bezva, dělala jsem v tom i placičky (nasucho) a byly dobré. Ta údržba olejem jednou za čas je potřeba a hlavně žádný jar.

Něco na palačinky bych ráda koupila, myslela jsem, že litinovou s nízkým okrajem... děsí mě, že píšeš, že na to není dobrá.

Green Pan jsem měla, byla fajn, tak rok. Pak se asi sloupla nějaká ta suprvrstva a začala přichytávat.
10  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Makrobiotické vánoční "cukroví" kdy: 17. Prosinec, 2012, 22:35:43
Ahoj,

nemáte prosím někdo zkušenost z bezlepkovým pečením? Manžel má doporučeno od MUDr. Strnadelové, vyhýbat se lepku, tak přemýšlím, čím bych nahradila špaldovou mouku. V bezlepkových sušenkách od firmy Natural je kombinace lupinové mouky a kukuřičného škrobu... Dá se to použít? V jakém poměru? Nemáte někdo zkušenosti?
11  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Re: Zlínsko kdy: 17. Prosinec, 2012, 22:23:27
Hlásím se  Smiley.
12  Makrobiotické diskuzní fórum / Práce, Brigáda, Různá inzerce / Re: sháním kvásek kdy: 17. Listopad, 2012, 14:05:20
Ajko, i bych ti dala, ale včera jsem ho vyhodila... Dostatečně jsem se mu nevěnovala a umřel  Roll Eyes.

Skoro mi přijde jednodušší si udělat vlastní než shánět - přidáváš jen žitnou mouku a vodu a po třech dnech je hotovo. Zkus zagooglit, poprvé je dobré dodržet množství mouky a vody, než to budeš mít v oku.
13  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: :) El :) kdy: 01. Listopad, 2012, 07:54:10
El,

to je krásná zpráva. Špatnou stravou se netrap, důležité je tvé štěstí a jídlo si určitě brzy srovnáš Srdce.
14  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Čištění dutin kdy: 06. Říjen, 2012, 17:06:38
Já jsem začala výplachem Vincentkou, pak přešla na slanou vodu - konvičku nemusíš mít na zalévání, v lékárně se dá sehnat konvička Rhino Horn, dokonce ji balí i k Vincentce. Je to fajn, ale na dutiny mi to nepomohlo.

Takže jsem skončila na přesličce a anýzu, jako většina tady.
15  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Dvě nové obiloviny kdy: 06. Říjen, 2012, 16:51:18
Quinoa je výborná, chutnala i nemakrobio tchýni  Wink. Vařím ji jako Calarien, jíme jako přílohu.

Amaranth jsem dělala jen párkrát. Od p. Strnadelové mám napsáno - velice jinový, výborný na jaro, perfektní skladba bílkovin. Přes noc namočit a pak vařit v papiňáku.
Stran: [1] 2


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení