Zobrazit příspěvky
Stran: 1 [2]
16  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Čištění dutin kdy: 29. Září, 2012, 14:13:46
Ahoj.

Jak dlouho čistíte? Denně celý život...  Smiley nebo udělat kúru a pak zase někdy?

Mám za sebou čtrnáct dní, smrkám pořád, už to má příjemnější ne-nemocnou barvu. Tak si říkám, jak dál?
17  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Klaudie kdy: 26. Září, 2012, 12:53:44
Ahoj.

tak mám za sebou deset dní výplachů a zatím dobré. Pořád se čistím, úplně cítím, kde v hlavě mi zrovna bylinky působí  Smiley.

Akorát manžel nevydržel, včera vzal antibiotika, co měl od své doktorky předepsané týden. Nemocný je cca od té doby co já, tj. začátek září, dělal si proplachy dutin se mnou, pravidelně zázvorové obklady, homeopatika na dutiny..., , nepomáhalo. Ještě se pokoušel dovolat na Dvořákovi, na které jsme dostali doporučení, ale nepodařilo se, tak to neměl s kým konzultovat a nakonec vzal včera večer léky, aby se mu co nejdřív ulevilo. Souběžně totiž řeší jiné dlouhodobé onemocnění, tak si netroufne samoléčbu, chce to vedení někoho zkušeného.

Prosím o radu, jestli doporučíte, co brát k tomu (laktobacily třeba v kysaném zelí?).
18  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: čím se dá solit? kdy: 17. Září, 2012, 19:57:48
Ahoj.

Jsem začátečník, ale konkrétně tu miso polévku vařím tak, že zeleninu ochutím špetkou soli hned na začátku vaření (kvůli vitamínům nebo čemu) a na závěr dosolím hotovou polévku lžičkou misa (v množství polévky pro dva). Úplně bez soli nevím, dává se kvůli těm vitamínům.

Ale třeba se ozve někdo zkušenější.
19  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Klaudie kdy: 17. Září, 2012, 08:42:14
Nufko: já vím... s těma ATB. Jenže mě ta hlava fakt děsně bolela, už jsem nevydržela.

Teď se mi po přesličce a anýzu krásně spustila rýma a kašel, tak si užívám pocitu, jak se odhleňuju. Taky tam toho budu mít dost, jako milovník sýra  Cool.
20  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Klaudie kdy: 15. Září, 2012, 19:35:09
Tak mám za sebou první proplach  Smiley.

Zatím celkem pohoda, nebolelo mě nic, trochu jsem cítila, jak to zatíká do dutin, ale nebyla to bolest. Myslím, že to nejlepší začne teprve později, zatím to asi nemá kam týct, když je to všude ucpané. Reakce je zatím taky celkem vlažná, zalehlý nos i ucho mám zhruba stejně, jak předtím, ale to chápu, že budu chvíli trvat, než začnou uvolňovat usazeniny.

Manžel to zvládá o poznání hůř (jede v tom se mnou). Skoro umřel už u první aplikace a na druhou a třetí jsem ho musela přemlouvat, nosit stříkačky a kapesníčky, stopovat čas, aby náhodou neprošvihl dvě (víc nechtěl) minuty... no sranda u nás byla  Cool.
21  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Klaudie kdy: 15. Září, 2012, 12:44:03
Jarko, El, děkuji.

Už jsem si koupila přesličku a anýz, i dvě malé stříkačky, že si udělám výplach. Rýmu mám nepřirozeně žlutou, řekla bych, že to je zbarvení díky léku, který beru, kdoví jaká by byla bez něj. Takže raděj s výplachem počkat?

Mě právě překvapuje, že to nejde ven, mám fakt husté hleny, to je běžné? Myslela jsem, že při MB se člověk čistí rýmama, kašlem, hleny jdou ven. Já mám jen hleny, ale smrkat mi skoro nejde, než jsem dostala léky, tak jsem ani nekašlala, a přitom cítím, že to tam "sedí".

22  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Klaudie kdy: 15. Září, 2012, 09:31:13
Ahoj,

o MB se snažím už rok, postupně pročítám i toto fórum a snažím se zlepšit svou stravu. Vynechávám pečivo, mléčné výrobky, cukr... vařím miso polévky, obiloviny, luštěniny... občas nějaký prohřešek, ale jinak bych řekla, že to celkem jde.

Teď jsem ale chytla takovou rýmu, že se mi usadila do dutin, bolí mě hlava a mám zalehlé ucho. Po týdnu domácí alternativní léčby jsem šla k doktorce pro antibiotika, už jsem to nemohla vydržet. Trochu mi to pomohlo, ale pořád jsem hodně zahleněná, hustá rýma, bolest hlavy a od rána i to zalehlé ucho.

Co s tím?

Zkoušela jsem nahřívání čela solí, průplachy (zatím jen nosu Vincentkou), zázvorový obklad na čelo, inhalace, tymiánová mastička na čelo, čaj z lotosového kořene, z divizny... nic moc mi nepomáhá.

Poradíte, prosím?
23  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Čištění dutin kdy: 04. Září, 2012, 22:12:17
Ahoj,

já jsem zatím u indické konvičky a taky jsem měla problém s ušima, než jsem si našla na youtube, jak se správně vyfrkuje voda z nosu. Teď je to v pořádku, cítím se mnohem líp.

Ale odhodlávám se i na proplach dutin... časem se k němu snad dostanu, abych je pořádně vyčistila a zbavila se bolestí hlavy každou sezónu.

Co je to ušní svíčka???
24  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Tlakovy hrniec kdy: 20. Červenec, 2012, 10:09:57
Nevím, jak před rokem 1700, ale já používám tlakový hrnec docela často - na cizrnu, fazole... Na přednášce říkala p. Strnadelová, že v létě se rýže netlakuje, tak tu jen občas, když potřebuju urychlit vaření.

Mám asi deset let starý od Tescomy, jsem spokojená, teď jsem u rodičů používala Silit, je taky bezvadný (a krásný  Wink).
Stran: 1 [2]


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení