Zobrazit příspěvky
Stran: [1]
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Přestalo mi chutnat....poraďte prosím kdy: 01. Červen, 2012, 21:25:04
Všem děkuji za cenné rady. Je pravda, že jsem na MB najela opravdu hodně rychle a mám v tom doteď zmatek i když se opravdu snažím všechno prostudovat a vařit pestře. V okolí máme pár MB restaurací takže když nemám čas vařit tak se jedu kvalitně najíst do restaurace. Tam si můžu vybrat z více nabídek, takže pestrost jídla asi mám.
Možná to bude přesně tak, jak napsal Makroušek. Vím, že pestrost je důležitá, ale já bych teď mohla jíst jen ovoce, zeleninu a sushi - a to opravdu na kila. Když to tak vezmu tak vlastně mi ted nedělá dobře teplé jídlo....:-) zvláštní.
Jinak teď procházím očistou střev od paní MUDr. Strnadelové - možná to s tím také souvisí.
Na MB jsem přešla kvůli mé nemoci.
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Přestalo mi chutnat....poraďte prosím kdy: 01. Červen, 2012, 06:57:46
Mám problém, po 3 měsících od přechodu na makrobiotiku mě přestalo jídlo chutnat....Dokonce se mi stává i to, že když si ráno uvařím polévku miso, tak se mi zvedne žaludek. Do každého makro jídla se nutím. Když něco sním, tak mám úplně nafouklé břicho. Nejraději bych teď jedla jen syrovou zeleninu, vše kyselé a pak sladké kaše. Poraďte mi prosím co s tím mám dělat.
Díky moc. Majka
3  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Celozrnný chléb kdy: 23. Duben, 2012, 08:47:10
Makroušku - díky moc za informace. Jsou pro mě cenné. Zatím hodně čtu a zjišťuji informace. K makrobiotice jsem se dostala ze zdravotních důvodů. Mám autoimunitní onemocnění a už se to natolik zhoršilo, že jsem došla k rozhodnutí (ale zcela nenásilně), že toto je pro mě cesta.
Navíc jsem musela začít brát kortikoidy a další prášky a přišlo mi zatěžování organismu chemií a ještě jídlem už moc :-)

Zatím jsem vyloučila veškeré kravské mléčné výrobky a jen občas si dám sójové mléko. Maso nejím vůbec - ale to mě nedělalo nikdy problém. Můj jídelníček je teď asi takovýto: snídaně - většinou obilná kaše - bohužel s rozinkami, protože ráno prostě zeleninu nedám - byla jsem celý život jíst ráno něco sladkého. Oběd snažím se vařit obiloviny nebo luštěniny + zeleninu + kyselé zelí - pickles jsem si zkusila udělat a zatím se kvasí :-), ale někdy mi to nevyjde tak si dám třeba rýžové nudle a tofu nebo sojový karbanátek. No a večeře jak kdy většinou také kaše nebo polévka nebo špaldoto se zeleninou....

Ještě jsem si nezvykla na takové to přirozené nahlížení na potraviny jestli jsou jin nebo jang jestli ochlazují nebo ne....to je pro mě alchymie :-) ale snažím se pomalu přejít na makrobiotiku a u ní zůstat:-) takže díky moc za jakékoliv informace. Chystám se na nějaký kurz, protože i když hodně čtu tak prostě nad praktický příklad není . Jinak mám 7 letou dceru a přítele , kterým se makro jídlo snažím trochu propašovat do stravy. Něco zvládnou - něco pochopitelně ne :-) ale nenutím je.

Ocean - koukám na to složení a je to 54% neloupané žitné zrno a žitný šrot a  přírodní kvásek - toť vše :-) právě proto mi to přišlo docela dobré. Vím, že je to o vaření a o přípravě jídla na druhý den, ale někdy to prostě nezvládnu - mám i náročné povolání - a sáhnu po takovéto náhražce.

Jinak jsem se omlouvám, že sem si tady vylila srdce :-) do tohoto příspěvku to nepatří.

Hezký den přeji.
Majka
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Celozrnný chléb kdy: 22. Duben, 2012, 10:10:21
Dobrý den, jsem tu nová a s makrobiotikou začínám. Chtěla jsem se zeptat jaký máte názor na celozrnné chleby - takové ty hodně černé, tvrdé, slepené s celými semínky  Smiley nevím jak to lépe popsat. Kupuji je ve zdravé výživě a chutnají mi. Je to vhodné proMB?
Díky a hezký den. Majka
Stran: [1]


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení