Zobrazit příspěvky
Stran: [1]
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Natto kdy: 29. Leden, 2013, 21:06:15
Ahoj, tak i v novém roce po nattu ani vidu...bakterii, na kterou mají výrobu nastavenou, nemůžou sehnat...toť info ze sunu
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Natto kdy: 27. Prosinec, 2012, 21:30:34
Ahoj,jestli jsem to pochopila dobře, čekají na kontejner z Japonska a ten prý dorazí po novém roce
3  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Menstruace a ženské problémy kdy: 27. Listopad, 2012, 07:01:24
Ahoj Kopretinko, je to normální a je to v pořádku. Rozhodně bych si už injekce nenechávala dávat. tělo ví co dělá. Nejspíš potřebuje sílu na jiné čištění. Já mám sice opačný problém, ale taky jsem do toho nezasahovala a funguje to. Na semináři se bavili, že to může trvat rúzně dlouho.Ahoj Kleo
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Re: Jižní Čechy po několikáté:-)))) kdy: 28. Říjen, 2012, 00:39:22
Ahoj Jarko,
tak jsem ti poslala maila.
Tak haló, další.... Xyldo, Katko  a spol. Grin ?
5  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Jižní Čechy po několikáté:-)))) kdy: 27. Říjen, 2012, 14:55:05
Ahoj,
zatím jsem vás tu moc nenašla, ale neni možná, že bychom nebyli Grin
Máme tu Č.B., Strakonice, Tábor a teď Vodňany. Všechno co by kamenem dohodil, to bychom se mohly rovnou sejít...
Už se těším!!!
Kleo
6  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Péče o miminka kdy: 25. Říjen, 2012, 12:28:29
Ahoj Iren, ze začátku jsme nekoupali vůbec. Jen jsem si Pavlíka přehodila bříškem na ruku a opláchla pod umyvadlem prdelku a záhyby očistila olejíčkem na přebalovánku. Když byl starší tak jsme začali používat koupací kyblík a do toho jsem občas kápla něco od Weledy a pak namazala olejíčkem zase od W. TeĎ mu budou skoro dva, každý den se nekoupe, ale když už je ve vodě tak tam vydží dlouho, udělám  mu pěnu sprcháčem alverde z dm. A po koupání ho namažu buď sezamovým nebo olivovým olejem.
7  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Makrobiotika a těhotenství kdy: 04. Říjen, 2012, 13:22:38
Ahoj,celkově si v těhotenství opatruj ledviny-teplo na bedra chodila pořád, adzuki vývar. Minimalizuj potraviny, které ti minerály berou (ovoce, sladké, pečené, přesolené). Prováděj dechová cvičení viz. pranajáma z jógy, hýbej se v přírodě, medituj...Bílkoviny...zařazuj víc luštěnin, rybu ( s tmavou listovou zeleninou), tofu, tempeh. Tuky sezam. olej,semínka. Sacharidy-dobře!rozkousané obílí a cca lžička sladu denně. Kys.listová-vit.B list. zelenina, drobné ovoce, ořechy. Vápník+vit. D pobyt na sluníčku,sardinky, polévka koi koku. Hořčík-mandle, jáhly,miso, napařená list. zeleniny.Železo-napařená list. zeleniny.Jód-mořská sůl, řasy,ryby.Esenciální mastné kyseliny-kvalitní oleje.
Vsjo ze semináře kd Kláry Jíchové...hodně štěstí
8  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: svačiny pro roční dítě kdy: 02. Říjen, 2012, 13:53:12
Jarko, tak já jsem byla na dvou seminářích:-).. Těhotenství a porod a druhý byl dětská strava...oba letos unor, červenec, Klára dělala semináře  celý rok, odkazy byly na Makrobu. Teď semináře nejsou, protože jsou Jíchovi na rok v zahraničí. Pak možná zase budou:-)....mám pocit, že Dobruška taky pořádá nějaka "dětské" semináře.
9  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: svačiny pro roční dítě kdy: 20. Září, 2012, 02:26:02
Ahoj,
já jsem v roce nedávala ovoce vůbec, až od roka a půl a to jen jednou týdně, povařené s jáhlami. Ráno když se Pavlík probudil dostal obilné mléko a pak snídal okolo 9 hodiny většinou vločky se zeleninou vařené v jednom a když byl oběd kolem poledne věděla jsem, že svačit nemusí jen třeba napařenou zeleninu, nebo když se moc nenasnidal dostal ob.mléko se zeleninou. Pak tedy oběd a po spaní většinou zase mléko se zeleninou, nebo n kaši se zeleninou...sem tam suši, sem tam jáhlový knedlík s mrkví, sem tam polentové řezy se zeleninou,zeleninové pyré, jáhlové kuličky na sladko, amasaké,na cesty do žužlá napařený kvásková chleba, občas těstoviny, ale spíš se mi osvedčilo to sem tam opravdu dělat sem tam, bylo to spíš na návštěvy, cesty, oslavy. Doma jsem víc střídmější.
Od roka a půl jsme začala zařazovat rybu, v polévce s tmavou list.zeleninou. Cca jednou za 14 dní pidi kousek bílé , dědou ulovené ryby:-)
Co se týče dětské makrobiotiky, čerpám jednoznačně ze seminářů od Kláry Jíchové(teorie i praxe!)plus Pruchová a Kushi, si vzpomenu kde jsem co zahlídla:-)))
Stran: [1]


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení