Zobrazit příspěvky
Stran: [1]
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Příkrmy miminek - co se nesmí? kdy: 20. Červen, 2013, 13:09:01
Díky za tipy! Už skoro měsíc teda přikrmujeme, dělámy ty obilné šlemy, se semínky, trocha mořské řasy, občas mrkvičku nebo pastinák k tomu... Malý sní a snese zatím úplně všechno, co mu dáme. Strašně přibral, jako byl tučný už před tím, ale ted po těch příkrmech mi to připadá extrémní. Ještě nemá 6.měsiců a má 9 kg :-) ale je taky hrozně vitální a už lozí, takže bych v tom neviděla problém. Jinak s tím pitím jsme taky chtěli počkat, ale ted v těch vedrech to nejde. Tak jsme, El, zkusili přími z hrnečku a moc se mu to líbí. Z dudlíkové flašky vodu nechce, ale z hrnečku moc... A od včera sám pije z hrnečku :-) sice se většinou polije, ale to neva :-D máme z toho radost.
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Příkrmy miminek - co se nesmí? kdy: 26. Květen, 2013, 01:10:59
Díky! Kroupy a oves jsem psala kvůli tomu lepku. - to jsem našla na jiných diskuzích. My jíme hodně zeléných věcí obecně, např. rucola, kopřivy, sedmikrásky atd. Od jaké doby jste Vy dávali zelené listy miminku? Jasně, asi cokoliv intuitivně je lepší než hotovky z DM....
3  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Příkrmy miminek - co se nesmí? kdy: 24. Květen, 2013, 00:47:25
Máme miminko, které má dnes 5 měsíců a pomaloučku začínáme s příkrmy. Chtěla jsem čistě kojit déle, ale on je velmi vyspělý na svůj věk a velmi o jídlo stojí už asi měsíc. Dali jsme mu jednou romixovaný pastinák a jednou mrkev, obojí ze zahrádky. Procházela jsem si nějaké diskuze a text na Paní Dýně. Některé názory na toto téma se dost různí (např. názor na lepek). Dohromady mi to dává, že prostě můžu dávat různé zeleniny, různé obiloviny, od 9. měsíce obiloviny - a míchat to. Chtěla jsem se zeptat, jestli existuje něco, co by takto malé děti ROZHODNĚ neměly. Vím, že teda nesolit, nekořenit, nesladit, nedávat kroupy a oves. Ale je ještě něco, na co si dát pozor? co třeba brokolice, květák nebo hrášek ze zahrdáky? nemůže to vyvolat velmi silné nadýmání? můžu přidat mořské řasy? co klíčky? Snášejí to děti dobře. Děkuji moc za rady.
Stran: [1]


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení