Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2 3
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Re: Hledá se maminka/kamarádka z Prahy kdy: 24. Červen, 2013, 13:18:01
Ahoj všichni,

to je krásné, že už nás je tolik relativně blízko sebe :-) Akorát my v sobotu odjíždíme na týden na dovolenou a tenhle týden už máme docela plný, tak můžeme někam vyrazit až po 7.7. Jak jste na tom vy?

Zdraví Markéta a Magdalénka
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Re: Hledá se maminka/kamarádka z Prahy kdy: 10. Červen, 2013, 13:54:36
Ahoj Palomo,

přišla jsem sem na diskusi po delší době s cílem najít maminku vyznávající zdravou stravu a narazila jsem na Tvůj inzerát :-))) Doufám, že je stále aktuální :-))) Jsem z Prahy 5 a mám 1,5 letou holčičku. Rády vyrazíme někam na hřiště, výlet nebo procházku!

Těšíme se na viděnou :-)

Markéta
3  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Sdílení mb těhotenství kdy: 13. Září, 2011, 10:11:48
Ahoj všem,

chci se s vámi podělit o včerejší moc pěkný zážitek. Byla jsem na semináři "Aby porod nebolel" Lucie Groverové v Maitrea. Je moc příjemné setkat se s jinými lidmi, kteří objevili jiný než konvenční přístup k těhotenství a porodu, a moci s nimi sdílet. Zaujalo mě tam mimo jiné toto:

- čistit psychiku a podstupovat různé terapie je možné i v těhotenství. Miminku to neublíží, naopak mu to ukáže, že problém se dá řešit.
- miminko je zhmotněná láska jeho rodičů :-)
- to, co mě mrzí, je dobré si s miminkem vyříkat a klidně se mu i omluvit.
- nejlepší předporodní příprava je jít do přírody a pozorovat ji. Porod pak lze přirovnat k situaci, kdy přichází bouřka.
- v porodnici rozum ženu zradí, protože jejím úkolem je vypnout levou hemisféru a soustředit se na sebe a miminko. Pak nemůže argumentovat ve prospěch dodržení porodního plánu. A  pokud argumentuje, levá hemisféra je stále zapojená a porod nemůže běžet přirozeně.
- porod má obdobný charakter jako početí - jde o intimní vztah jen a pouze dvou lidí, akorát ty dvojice jsou různé. Pokud by někdo chtěl asistovat u přirozeného početí, nic z toho nebude. Stejné je to s přirozeným porodem.
- při přirozeném porodu vyjde miminko z těla matky stejně přirozeně jako vycházejí z mužova těla spermie, z prsu mléko, či ze zdravého těla stolice.
- každý ví, že najde-li v přírodě čerstvě narozené mládě, nemá se ho dotýkat, jinak o něj jeho matka ztratí zájem. Ale málokdo toto pravidlo aplikuje na lidi, u kterých to platí zrovna tak. Odnesením dítěte se narušuje vztah mezi ním a matkou a dítě si pak odnáší do života pocity strachu, samoty a nebezpečí, které ho pak provázejí celý život.
- dříve sice u porodu umíralo více žen než dnes, ale nikdo se už nezajímá o okolnosti - zda se vdávaly z lásky a žily v lásce, zda byly děti chtěné, jaké byly rodinné vztahy...
- a jeden pozitivní postřeh na závěr: s limbickým otiskem se dá pracovat :-)

Hezký den!

4  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Sdílení mb těhotenství kdy: 23. Srpen, 2011, 11:55:13
Ahoj,

tak jsem zpátky z dovolené, bylo to moc fajn, hlavně ten druhý týden, kdy jsem měla spoustu času být sama jen s miminkem. Začala jsem v té době také cítit pohyby, tak se teď spolu každý den mazlíme :-)

Prenatální komunikaci jsem přečetla a opravdu nic moc nového jsem v ní nenašla, ale zaujala mého manžela a přivedla ho na myšlenku, že by se měl tomuto tématu (tím myslím těhotenství a rodičovství obecně) více věnovat, za což jsem moc ráda. Jinak jsem si také pořídila knihu "Zdravé těhotenství, přirozený porod" od Ingeborg Stadelmann a vřele doporučuji. Má široký záběr - od početí, přes těhotenství, porod až po šestinedělí a kojení - a je velmi čtivá. Nejsou tam jen informace týkající se tělesných změn a nejčastějších problémů, ale najdou se i pasáže věnované psychice a duševnímu rozpoložení. Zajímavě se také píše o ultrazvuku a dalších prenatálních vyšetřeních. Střídám ji se skripty "Aby porod nebolel" od Groverových, ta mě také hladí po duši :-)

Hezký slunečný den všem :-)
5  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Sdílení mb těhotenství kdy: 05. Srpen, 2011, 19:29:57
To naprosto chápu, Jitřenko, taky jsme si to nechali víc jak 3 měsíce pro sebe. Držím palce, ať se všechno vydaří!

Dneska jsem si koupila knížečku "Prenatální komunikace", tak se na ni těším :-) A zítra odjíždím na 2 týdny na dovolenou, nejdřív s Makrobioklubem na Rusavu a pak na Vysočinu, takže se na chvíli odmlčím. Mějte se všichni hezky, ať se daří!
6  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Sdílení mb těhotenství kdy: 04. Srpen, 2011, 13:55:09
Ahojky,

Jitřenko, chápu to dobře, že jsi také v očekávání? Pokud ano, tak gratuluji :-) Tím CAPem myslíš porodnici v Praze na Bulovce? Slyšela jsem, že už to dávno není to, co to bývalo. Původní porodní asistentky, které se tam snažily o přirozené porody, už tam prý nejsou. A i jedna moje známá, která zastává konvenční přístup, šla radši s druhým porodem do menší mimopražské porodnice. JInak byla jsem na na konzultaci i v PD U Čápa a moc se mi tam líbilo. P. Strommerovou mohu doporučit :-)

El, moc nechápu, kdy jsi vlastně podstoupila ten tripple test. Podle mých informací se dělá buď volitelně v 11. tt nebo pak v 16. tt a je založen na rozboru krve + UZ. Ty ale píšeš, že jsi byla na UZ až ve 21. tt.

Jsem ráda, že toto téma vzbudilo zájem i u dalších :-) Držím vám palce, holky, ať se brzy dočkáte! Ani já to neměla jednoduché a musela jsem si počkat... Ale během té doby jsem přišla na důležité věci, které mě posunuly v myšlení, a myslím, že takto budu lepší máma, než bych byla, kdyby se to bývalo povedlo hned :-)
7  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Sdílení mb těhotenství kdy: 03. Srpen, 2011, 11:01:59
Jitřenko,

a chceš ten screening podstoupit kvůli sobě, mimi nebo kvůli doktorům? Já jsem se rozhodovala tak, že jsem si řekla, že jde o to přimout mimi takové, jaké se narodí. Nechci vůbec myslet na situaci, kdyby ten test vyšel špatně (což ale ve výsledku vůbec špatně znamenat nemusí, viz spolehlivost testu) a já stála před rozhodnutím jít na odběr plodové vody či dokonce umělé přerušení nebo se do konce těhotenství strachovat, co to mělo znamenat. Došla jsem k závěru, že těhotenství vyžaduje trpělivost, pokoru a vděčnost, tak se podle toho snažím řídit :-)
8  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Sdílení mb těhotenství kdy: 03. Srpen, 2011, 10:56:53
Ahojky,

El, díky za odkaz na kyblíček i na fotky, Tvoje Beruška je krásná :-) Těhotenský pás jsem včera zakoupila, tak se těším, až ho vyzkouším. Tvoje stránky mimiskove.cz jsem pročítala už dřív, zaujal mě hlavně článek o Tvém vlastním porodu, máš můj obdiv :-) Tobě dělali tripple test jen z krve? Já měla za to, že je k tomu potřeba i ultrazvuk - měří se tam prý vzdálenosti některých kostí miminka...

Calarien jsem z Prahy a do Brány k dětem občas chodím. Byla jsem tam i na tom kurzu vázání šátků a chystám se i na přebalování. Kdo je ta tvá kamarádka?

Jitřenko, díky za odkaz na těhu oblečení :-) Máš úplnou pravdu s tím kocháním se ultrazvukem a absolvováním všech možných testů bez přemýšlení o tom, že dřív to tak vůbec nebylo a že dnešní generace a miliony generací před ní se narodily i bez toho "zázračného" ultrazvuku. Mám pocit, že když je miminko schované v bříšku, tak to má svůj důvod. Proč na něj tedy koukat a fotit ho, když ještě není připravené se všem ukázat? Já osobně jsem ráda, že na mě nikdo ultrazvukem nekoukal :-)
Z vyšetřeních mám za sebou zatím jen odběr krve kvůli pohlavním nemocem a krevnímu obrazu. Nejdřív jsem si našla PA a po dohodě s ní a vyjasnění si situace (např. když tě pošle na krev PA, neuhradí to pojišťovna) jsem kontaktovala svou gynekoložku a předem jsem jí mailem napsala, že chci chodit k PA a že zatím nechci ultrazvuk, ostatní že si rozmyslím. Trochu mi rozmlouvala ten ultrazvuk, ale nakonec napsala, že to nechá na mě. Tak jsem tam tedy šla osobně, aby mi vystavila tu průkazku a poslala mě na krev. Stálo mě to docela dost nervů, ale nakonec to dopadlo dobře. Respektuje můj názor, jen si to ode mě nechala podepsat. To spíš sestra na mě koukala divně, protože ta o ničem nevěděla. Jo a ještě jsem podstoupila cytologii, to už jsem odmítnout nedokázala. Pak jsem tam byla ještě jednou pro výsledky krve a to už byla informovaná i sestra a proběhlo to celkem v klidu. Zvažuju ultrazvuk ve 30. týdnu, ale ještě uvidím, jak se dohodnu s PA.
Jinak péče s PA se nedá s péčí na gynekologii vůbec srovnat. Vše mi vysvětlí, ale nepřesvědčuje mě, a cítím z ní, že má o mě skutečně zájem. Nejsem jen jedna z mnoha, která ten den přijde, a v čekárně nečeká 5 dalších, až se uvolní místo v ordinaci. Třeba ty výsledky krve sestra komentovala tak, že mám trochu kyselejší moč, tak ať nejím nic kyselého. Tak jsem jí řekla, že mám teď ale na kyselé velkou chuť, načež ona mávla rukou ve smyslu, ať to tedy jím... A taky mi přijde důležité, že gynekoložka se běžně neúčastní porodů na rozdíl od PA, takže podle mě může PA provázet ženu těhotenstvím mnohem lépe, protože ví, co je u porodu důležité a co ne.
Ty jsi byla na jarním kurzu od Makrobioklubu ve Špindlu? Já tam byla taky :-) Nejvíc se mi líbilo to vyprávění porodních asistentek z Vrchlabí.
9  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Sdílení mb těhotenství kdy: 02. Srpen, 2011, 08:57:19
Ahoj,

díky moc za reakce a za všechny info :-) Koncept kontinua jsem už podruhé rozečetla, tentokrát asi do půlky, ale nějak se nemůžu dostat dál. Je to pro mě dost obecné a také ten jazyk není moc čtivý. Slyšela jsem názor, že je to překladem. Mnohem víc mě oslovila knížka "Tvoje dítě jako šance pro Tebe" od Zdeňky Jordánové, tu jsem přečetla jedním dechem. A taky "Znovuzrozený porod" od Odenta. Asi jsem se ale nevyjádřila úplně přesně: informačních zdrojů mám docela dost, hledám spíš někoho na povídání, kdo to cítí stejně nebo podobně jako já.

To vázání šátku ještě určitě potrénuju, teď jsem ho měla doma půjčený, ale co nejdříve si pořídím vlastní. A co se týká postýlky, tak taky plánuju společné spinkání, i když manžel se trochu bojí, že mimi zalehne, ale já myslím, že to půjde. Už kvůli tomu nočnímu kojení :-) Tu postýlku chci mít spíš připravenou, abych to nemusela řešit až pak. Díky za ten odkaz na futony, podívám se na to.

Alverde také používám a jsem s ní spokojená. Bříško si mažu střídavě olivovým olejem a levandulovým olejem od Weledy. Plenky plánuju látkové, ale v nabídce se ještě musím zorientovat. Knížku o bezplenkové metodě doma taky mám, zatím jsem se k ní nedostala. El, mohla bys mi, prosím, poslat nějaký odkaz na ten kyblík? Už jsem o tom slyšela, manželovi to dokonce doporučoval jeden kolega, tak bude rád, že se nápad ujal :-)

A jak jsi řešila těhotenské oblečení? Já mám něco od kamarádky, něco jsem si koupila, ale většina toho je na internetu, což se mi bez zkoušení a prohlédnutí kupovat nechce. Měla jsi třeba ten elastický pás na bříško? Kdyby měl někdo tip na kamenný obchod s biobavlněnými výrobky, budu ráda :-)

Hezký den přeje

Marky
10  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Sdílení mb těhotenství kdy: 01. Srpen, 2011, 13:31:20
Zdravím všechny mb těhulky!

Rozhodla jsem se založit toto téma, protože mi chybí spřízněná duše, se kterou bych mohla sdílet svůj požehnaný stav. Mám okolo sebe sice několik těhotných kamarádek, ale všechny zaujímají konvenční přístup. A já postupně zjišťuji, že můj zájem o těhotenské rozhovory s nimi postupně klesá, protože s nimi nechci sdílet své postoje např. ohledně ultrazvuku či ostatních doporučovaných těhotenských vyšetření, o porodu nemluvě, neb bych se musela neustále obhajovat a něco vysvětlovat, a na to se mi nechce plýtvat energií. Takže snad najdu tady někoho v podobné situaci jako jsem já, kdo bude ochotný vzájemně sdílet své zkušenosti, pocity, zážitky...

Momentálně jsem v 5. měsíci. Docházení do poradny jsem vyřešila tak, že jsem si našla soukromou porodní asistentku a se svou gynekoložkou jsem se domluvila na tom, že mi vystaví průkazku, pošle mě na odběry krve a že pokud se nevyskytne žádný problém, do pravidelné poradny budu docházet k PA. Čekárny a ordinace mě dost stresují a navíc mi nevyhovuje systém běžícího pásu typický pro dnešní zdravotnictví. Naopak k PA se těším, máme spolu až přátelský vztah a její přístup ke mně je maximálně individuální. Mám k ní prostě důvěru. K porodu jsem se zaregistrovala na radu PA do Podolí, protože ona sama tam má dobré zkušenosti, ale považuji to za 2.-3. variantu. Pokud to okolnosti dovolí, ráda bych rodila ve Vrchlabí. Uměla bych si představit i porod doma, ale mé okolí na to není připraveno a bez jejic podpory do toho jít nechci.

Pomalu začínám přemýšlet o pořizování výbavičky pro miminko a ráda bych věděla, jak to řeší ostatní nastávající mb maminky - co a kde pořídit. Zatím mám je dřevěnou postýlku, kterou můj děda kdysi vyrobil pro mou mamku. Postýlka je ale bez madrace, tu bych chtěla nějakou přírodní. A jak řešíte kočárek? Já bych chtěla nosit, aspoň částečně, ale kočárek si chci pro jistotu pořídit taky. Byla jsem na kurzu vázání dětí do šátku a překvapilo mě, že to není tak snadné, jak jsem si myslela. Nicméně budu trénovat a snad se to bude miminku i mě potom líbit :-)

Tak to je prozatím vše, těším se na všechny reakce :-)
11  Makrobiotické diskuzní fórum / Kurzy, akce / Re: Víkendový kurz pro maminky nebo budoucí maminky kdy: 08. Březen, 2011, 11:23:53
Na kurz už je možné se přihlašovat přes stránky Makrobioklubu (www.makrobioklub.cz). Já už jsem tak učinila :-)
12  Makrobiotické diskuzní fórum / Kurzy, akce / Re: Večerní přednáška s Bobem Carrem v Praze 2.11.2010 kdy: 04. Listopad, 2010, 11:39:33
Mně se to taky moc líbilo, Bob nabídl úplně jiný, svěží pohled a zajímavé souvislosti. Hlavně ta pasáž o vlastním pěstování zeleniny byla očiotevírající a inspirující. Měla jsem to štěstí zúčastnit se také osobní konzultace a odnesla jsem si z ní spoustu optimismu, povzbuzení a klidu v duši. Bob mi nevyprávěl jen o tom, co je třeba na mém těle zlepšit, ale v obdobné míře i o tom, co je v pořádku. S tím jsem se na české mb konzultaci v takové míře nesetkala a myslím, že je to škoda. Povzbuzení není nikdy dost :-) Takže díky nejen Bobovi, ale i všem organizátorům, za jejich práci!
13  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Zoubky moudrosti- osmičky kdy: 15. Červenec, 2010, 13:35:02
Ahoj El,

mám ten samý problém, taky jsem to tu už řešila. Roste mi horní pravá osmička, ale bohužel šikmo přímo do tváře. Dvakrát už se mi stalo, že mi tu tvář zevnitř poranila a jak se tam dostalo jídlo, vytvořil se zánět a bolelo to dost. Nemohla jsem skoro otevřít pusu a kousání byl problém. Poprvé mi dala zubařka na vybranou: trhat nebo zbrousit+vyčistit, tak jsem si vybrala to druhé a za pár dní byl klid. Asi po půl roce se to stalo znovu a to už byla zubařka nekompromisní, chtěla mi ji vytrhnout. Tak tak jsem se z ordinace dostala i se zubem :-) Za pár dní to zase odeznělo. Myslím, že jsem vyplachovala slanou vodou a použila jsem i desinfekci.

Mám pocit, že osmičky souvisejí se srdcem a tenkým střevem. Zkoušela jsem se na ten problém dívat i z pohledu etikoterapie, která mě nasměrovala na oblast vztahů s muži v mém životě. Přišla jsem na to, že jsem měla opravdu v obou případech neshody s otcem. Od té doby se to zatím neopakovalo. Zub tam je a zatím je klidný :-)

Hodně štěstí přeje

Marky
14  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Makrobiotika a těhotenství kdy: 25. Leden, 2010, 11:50:03
Ahoj,

chtěla bych poprosit o radu. Včera se mi poprvé objevilo krvácení mimo cyklus, cca týden po skončení pravidelné mensturace. Trvalo asi 6 hodin a předcházely mu bezprostředně 2 výlety na běžkách - v sobotu cca 30 km volně, v neděli závod na 25 km. Vyčerpaná jsem se necítila, nicméně hned po tom závodě začalo to krvácení. Cyklus mám jinak pravidelný. Těhotná bych být neměla, i když 100% to vyloučit nemohu. MB praktikuji něco přes 2 roky. Nevíte někdo něco víc o možných příčinách toho krvácení? Předem moc děkuji za odpověď!
15  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Moje makrobiotická literatura kdy: 05. Červen, 2009, 11:42:59
Díky, Moony a Neone za info :-)
Stran: [1] 2 3


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení