Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2 3 ... 12
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Malé děti - zkušenost kdy: 02. Prosinec, 2014, 09:48:07
Pán docent, CsC.,
mám kamarátku, ktorá pracovala v ústave, pre neliečiteľných detských psychiatrických pacientov v našej oblasti. Zisťovala, čím boli deti živené pred a po narodení - a jéje  - samé mliečko, mäsko, lieky, vajíčka a  sladkosti . 
A ako sa stravovali vaši pacienti, ktorí na vašej klinike momentálne ležia ?  Vlastne ani nemusíte odpovedať.
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Jak Připravit Králíka kdy: 18. Listopad, 2014, 08:04:21
Otvorené čakry - to je jedno z  možných vysvetlení - cez ne sa vyžiaria prebytky jinu von z tela.
Ďalším z možných vysvetlení je príjem silných jangov -  seitan, tempeh, miso. Len námatkovo som zašla do predajne so surovou stravou a tam mi ponúkli čipsy - boli príšerne presolené misom a vysušené.
3  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Jak Připravit Králíka kdy: 03. Září, 2014, 07:56:59
Je "ortodoxná" mb prísnejšia, ako tí, ktorí žijú bez jedla ?
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Únava a bez energie kdy: 17. Duben, 2014, 12:48:06
Ak približne dodržuješ pomery na tanieri, skús ešte prehodnotiť tekutiny - či nepiješ priveľa, alebo či obilniny alebo zeleniny nemáš moc vodnaté.
5  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Angina kdy: 01. Duben, 2014, 12:03:24
Ak nebudeš baktérie kŕmiť cukrom a nebudeš prekyselený, nenaskáču ti tam. Nebude tam pre ne vhodné prostredie. Daj pozor hlavne na ovocie .
Elimináciami  sa ti vylúčia prebytky hlienu, ktoré máš z hlienotvorných potravín, nie z baktérií. Horúčka je prebytok dostredivej alebo odstredivej energie.
6  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Angina kdy: 31. Březen, 2014, 08:00:17
Jardo,
makrobiotika je o tom, že ak nebudeš jesť cukor, mlieko a mliečne výrobky a ovocie, tak angínu nedostaneš.
7  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: mléko a vejce - co si myslíte? kdy: 24. Září, 2013, 07:43:01
Skús si predstaviť, že máš všetky predmety okolo seba potiahnuté vrstvou mliečneho tuku.  Čo sa stane, ako budú vypadať po čase a ako budú fungovať ? Čo sa stane s počítačom, ak všetky jeho súčasti budú potiahnuté vrstvou mliečneho tuku ?  Čo sa stane s motorom auta, ak súčiastky pomastíme mliečnym tukom. Mliečny tuk je silný izolant, na tomto princípe sú založené prístroje na meranie množstva tuku v tele.  Nemusíš len počúvať pani doktorku,  vnímať by sme mali všetci to, čo cítime sami.  Pýtajme sa hlavne sami seba, pociťujme skutočnosť, kráásne dni,
                                                                                                                                   ahoj. M.
8  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Odborníci ze SISYFOSu/SYSIFOSu o makrobiotice kdy: 02. Srpen, 2013, 07:11:58
Páni, ktorí si zakladajú na svojom rozume si nestihli všimnúť, kto sú klienti lekární, nemocníc a ústavov sociálnej starostlivosti.
Všetci "dobre živení".
9  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Nedostatek zinku a železa? kdy: 14. Listopad, 2012, 08:45:36
Anémiu si ľahko overíš na spojivkách. Diagnostikuje sa, ak sú bledé, biele.  A ak je dieťatko unavené, malátne a bez života.  To poznáš najlepšie sama, ty najlepšie vieš, kedy je dieťa choré.

Hladina hemoglobínu a železa vypovedá o anémii len málo. Je nastavená podľa ľudí, ktorí prijímajú s mäsom a mliečnymi výrobkami veľa bielkovín a nasýtených tukov. Tuky znižujú aktivitu hemoglobínu, ktorý  má potom zníženú schopnosť viazať kyslík a prenášať ho do buniek. Telo sa tomuto stavu bráni tak, že produkuje viac hemoglobínu, aby túto funkciu zabezpečilo. Tento stav považujú lekári za normu, pričom hrozí riziko zanesenia orgánov, ciev a energetických dráh nánosmi stuhnutých usadenín, vzniku blokov, srdcovocievnych  a iných chorôb.

Ak dieťatku nedávaš jednoduché cukry a ovocie, ktoré odoberajú minerály a ak nedávaš mliečne výrobky /kravské, kozie a ovčie/, ak nedávaš  živočíšne a stužené tuky, nemusíš sa obávať.  Dávaj mu len kvalitný , prevažne sezamový panenský olej a semienka, zeleninku  prevažne tepelne upravenú a kvasenú a dbaj na pobyt dieťatka vonku a tanier približne v rámci štandardu pre deti.
Isto si poradíš bez chemických zásahov a zbavíš sa zbytočného strachu, držím ti palce.
10  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Glykemický index sladidel kdy: 07. Září, 2012, 14:20:30
Jačmenný slad nie je pomalý cukor. Ak chceš pomalý cukor, jedz jačmenné krúpy dobre uvarené alebo iné celé zrná. 
Slad sa doporučuje v mb v minimálnom množstve.
11  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Zahrada - různé pěstitelské rady kdy: 18. Červen, 2012, 10:29:37
El, mohla by si ešte dať na priamo fazuľu, zasiať čínsku kapustu, je možné dať i mrkvu - najvyšší termín. V lete, koncom 7. a v 8., 9.  mesiaci môžeš siať redkvičky a hlávkový šalát na jesenný zber. Doporučujú siať v tomto čase aj pór, ale to nemám vyskúšané.
Príjemné chvíle na záhradke, ahoj.
12  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Citát,který mě oslovil kdy: 24. Září, 2010, 11:12:15
Nekarhaj posmievača, aby v ňom neskrsla voči tebe nenávisť,
            pokarhaj múdreho a bude ťa mať rád.

prísl. 9-8
13  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Zákon vesmíru - extrém jin se mění v jang a opačně kdy: 16. Červen, 2010, 12:06:04
Citace
Coz mi nesvedci o pochopeni pravidla, ale o jeho nasilne spojeni s vecma, na ktere se nam hodi.

 
14  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Zákon vesmíru - extrém jin se mění v jang a opačně kdy: 16. Červen, 2010, 08:12:47
Wl, rozpínanie koľajníc je začitok tohto procesu, ktorý si opísal.
Citace
když si vezmeš takovou olověnou trubku, která je pevná - JANG a budeš dodávat další JANG, t.j. třeba v našem případě zahřívat (solit nebude stačit  ), tak při 50 stupních třeba (parnější léto) se nic moc nestane, ale když budeš teplotu (JANG) pořád zvyšovat, tak dojdeš do bodu, kdy ji roztavíš.

Myslím, že zmena toku energie z jang do jin nastala už na začiatku rozpínania.  Železo je silný jang a dodanie tepla ho doviedlo do extrému. U človeka je to iné, pretože človek nie je tak jang ako železo.

Dosť uvažujem ako je to s pohybom. Všeobecne je pohyb jang, ale každý jav obsahuje čiastočky javu opačného, takže pohyb môže byť chaotický alebo usporiadaný. Plánovaný, presný pohyb je viac jang ako chaotický smerujúci do rôznyh strán. 
Náhly výbuch , silný pohyb von znamená, že do jang prostredia sme pridali jin energiu, ktorá uvoľnila veľkú silu uloženú vo vnútri. Sú to ale len moje neoverené myšlienky, možno prídeš na niečo lepšie.
15  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Zjangizovanie klíčkov kdy: 09. Červen, 2010, 12:18:51
El,  z253

Citace
že havarujeme na neschopnosti ty věci přesně změřit
Lehu, ak sa budeš orientovať zhruba pohľadom v štandardnom mb tanieri nebudeš potrebovať presné meranie. Viem o makrobiotičke, ktorá uzkostlivo všetko merala a vážila. Bol to prejav jej sťahu, nezvládla to.
Po čase orientačne pohľadom odhadovanej rovnováhy v tanieri určite pocítiš čo a koľko toho potrebuješ a čo ťa vyhadzuje z rovnováhy. Extrémy v malom množstve ako iskričky nezavrhujem.
Stran: [1] 2 3 ... 12


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení