Zobrazit příspěvky
Stran: 1 [2] 3 4 ... 12
16  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Zákon vesmíru - extrém jin se mění v jang a opačně kdy: 09. Červen, 2010, 10:24:01
Citace
kdy mi rikaji konkretni jidla, ktere jsou treba opravdu z naseho pohledu zatizene poradne na jeden z polu a ptaji se me, jaktoze nemaji chovani toho polu, ke kteremu je to tazeno

Majú chovanie toho polu, ktorý jedia.  Väčšinou majú chovanie obidvoch pólov.

Nemakro sú väčšinou živení oboma extrémami. Keď s nimi rozprávam a poviem toto máte z cukru, toto máte z mlieka  vždy okamžite odpovedia : cukor nejem, mlieko nejem. Potom to rozoberáme ďalej a zistíme, že sa v kuse ládujú čokoládami, jogurtami, sladenými nápojmi,sladia kávičku, atď. Väčšinou nie sú ochotní vzdať sa cukru , pretože to je "energia" a pretože pán doktor povedal, že sladiť môžu, pretože sú štíhli.
Pomerne dosť dlho trvá, kým sa zmenou stravy upraví chovanie. To platí i naopak, chovanie sa zhorší dlho po tom ako sa zhorší strava a zdravotný stav.
17  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Zjangizovanie klíčkov kdy: 08. Červen, 2010, 12:54:24
Lehu, ako teoria to vypadá dobre, ale ja nepoznám nikoho, kto by si  vytvoril v praxi systém ktorý by ho vyviedol z chaosu a pritom používal extrémne potraviny. V praxi musím extrém vyvážiť nejak druhým extrémom a tu sa mi miera hľadá veľmi ťažko. Rozkývaná loď sa zastavuje dosť ťažko.
Klíčky sú nositeľmi enzýmov, ktoré umožňujú trávenie - rozklad-jin. Ak je rozkladu - jin priveľa, je ho nutné vyvážiť syntézou - jang. Telo musí syntetizovať svoje vlastné bielkoviny a ostatné látky. Ináč by sme asi moc chudli.
Samozrejme občasné použitie malého množstva extrému sa doporučuje v kondimentoch ako iskrička na naštartovanie, nabudenie, ale skutočne len iskrička, nie výbuch. Občasné použitie klíčkov je možné na jar alebo v  lete. Že nie je nič zakázané, sa tu opakovalo veľakrát.  blue rose
18  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Zákon vesmíru - extrém jin se mění v jang a opačně kdy: 08. Červen, 2010, 12:42:43
Neviem si predstaviť, ako ťa extrémny jang zjinuje.  Ako sa to prejavuje ?

Nikotin je extrémny jang ? Neviem, ale povzbudzujúce látky sú jin. Spaľovanie je jang, vznikajú pri ňom tuhé látky ktoré sú jang a plynné ktoré sú jin.  Obidve môžu obsahovať  podiel látok opačnej energie. Cigarety dnes obsahujú kadečo, o.i. cukor, chémiu - jin.
V plyne - jin, ktorý vdychujeme môže byť podiel dechtu - jang. Omamujúci účinok je jin, uskladňovanie dechtu, naviazaného na hlien v pľúcach je jang.
19  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Zákon vesmíru - extrém jin se mění v jang a opačně kdy: 08. Červen, 2010, 11:32:50
Netočí sa to do kruhu, ale pri každej ďalšej obrátke sa to posunie, a tak vzniká špirála.
S nikotinom nemám žiadne skúsenosti, nelákal ma./dosť čo som si užila cukru, mäsa..../ Kushiho ani Ohsawu som osobne nepoznala, tak sa neviem k tomu vyjadriť.
V praxi sa mi ale oplatilo nehrotiť energie do extrému, a tak sa vyhýbať premenám v extréme. Myslím, že takéto premeny sú prejavom veľkej sily, na ktorú nie sme  stavaní a môžu byť sprevádzané bolesťou a utrpením. Tak si to aspoň predstavujem.
20  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Zákon vesmíru - extrém jin se mění v jang a opačně kdy: 08. Červen, 2010, 11:06:18
Tie generácie môžu byť odrazom striedania jinu a jangu, to som si aj ja uvedomila - že to nemuselo prejsť do extrému, ale je to len prirodzené dopĺňanie. Záleží na miere extrému./v harmonických rodinách dokonca nemusí dôjsť popretiu/

Slnko vnímam ja tak, že samotné teleso je nahromadenie extrémne jang sily, ktorá  ako keby sa už nevošla do daného priestoru, a preto vybuchla. Výbuchom sa rozptyľuje do okolia - je jin.  Rozptýlená energia dopadá na povrch našej zeme a mení sa zas na jang - tlačí do stredu zeme a z nášho pohľadu je jang.
S nikým som toto moje vnímanie nekonzultovala, málokto sa tým zaoberá, môžem sa mýliť.

El, podobné stavy som si uvedomila, keď som kedysi mala kŕče v lýtkych. Sú spôsobené uvoľnením, ochabnutím pletív. Telo sa snaží vyrovnať uvoľnenie sťahom a vznikne kŕč.
21  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Zákon vesmíru - extrém jin se mění v jang a opačně kdy: 08. Červen, 2010, 08:30:05
Predstav si, že energia pohanky a soli a tepla letí neustále do jedného bodu uprostred hrnca. Keď dosiahne maximum, už tam viac energie nemožno pridať, energia sa rozletí do strán, a to je jin.
To je ten moment premeny.
Podobne naopak, jinová energie ktorá sa rozletí a má veľkú silu rozptylu niekde /v nekonečnom maxime jinu/ sa začne zhlukovať, a tým začína jang. Typickým príkladom obidvoch týchto javov je Slnko.
V inej praxi sa to dá pozorovať napr. na vzťahoch rodičov a detí - deti popierajú názory rodičov, chcú urobiť veci lepšie ako oni, robia ich iným spôsobom a dostávajú sa do vyššieho levelu - postupujú vyššie po špirále.
/ To ale len v ideálnom prípade, u chaotických ľudí deti nedosiahnu ani úroveň rodičov. /
Striedanie generácií jin-jang je známe aj medzi nemakro - vlastnosti sa prejavujú vždy v ďalšej druhej generácii : starí rodičia -vnuci.
22  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Zjangizovanie klíčkov kdy: 03. Červen, 2010, 07:40:43
New page, pred mb som zažívala podobné stavy ako ty teraz. Plácaš sa v tom, je z teba cítiť chaos.
Skúšala som sa riadiť vitamínmi, vegetariánstvom, ovocím, ešte predtým som bola na mliečnej strave. Potom som sa zamyslela a zhodnotila : niekede robím chybu, keď sa cítim stále zle a môj vzhľad sa zhoršoval. Vedela som, že musím hľadať ďalej. Až som uvidela diagnostické obrázky rôznych nerovnováh v knihe a došlo mi, že to som ja. Začala som sa riadiť radami a ono sa to začalo zlepšovať.

 Odmietol si pásmo zdravia, ale chceš zjangizovať klíčky. Prečo ? Chceš ich dostať do pásma zdravia? Prepáč   Poklona máš zmätok v jin a jang. Zelenina i koreňová je celkove jin, hlavne keď je neupravená tepelne alebo krátko naparená a neosolená. Keď sa píše že je viac jang, je to v porovnaní s listovou zeleninou. Ale stále má ako celok prevahu jin.

Citace
pásma zdravia", ktoré spôsobilo predstaviteľom MB zdravotné problémy a neprirodzenú smrť.
Práve že problémy im spôsobilo to, že sa odchýlili od pásma zdravia.
23  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Citát,který mě oslovil kdy: 01. Červen, 2010, 08:55:53
Nepřestávat se svým hledáním má ten, kdo hledá, dokud nenalezne. A až nalezne, bude otřesen, a když bude otřesen, bude se divit a stane se pánem nade vším, co jest.
                                                                                                     /  Ježiš  /
24  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / 24.5 Prima - Prostřeno - Jitka kdy: 25. Květen, 2010, 09:38:19
Jitka urobila na mňa výborný dojem  z95 Potlesk Poklona.  Jedálniček bol sčasti kompromisný, ale prezentovaný sviežo a optimisticky, Jitka vypadá zo všetkých zúčastnených najlepšie, dokonca boli nútení i niečo pochváliť. Škoda, že v programe sa "nesmú" prezentovať zdravotné účinky stravy, len chuťové, ostatní by sa možno dali skôr presvedčiť.  blue rose
25  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Také máte problémy s celozrnným ovsem a ječmenem? kdy: 24. Květen, 2010, 16:45:32
Jiřík, máš asi problém s lepkom, ale nielen s ním. Bezlepkové obilniny asi poznáš : ryža natural, kukuričná krupica, jáhly a pohanka, tiež možeš amarant.  Potrebuješ si prečistiť črevo, aby ti lepšie trávilo.
Problém máš  i s nevhodnými nasýtenými tukmi  a s cukrom. Nevhodné tuky nahraď menším množstvom panenského oleja prípadne semienok a snaž sa obmedzovať sladkosti. Ryža dobre uvarená a menované obilniny ti budú v tom pomáhať, i keď sa to pravdepodobne hneď nepodarí.
Pozri si štandardný tanier, snaž sa mať na tanieri 5 chutí a 5 farieb. Táto zásada ťa povedie k uspokojeniu všetkých chutí a k celkovej spokojnosti.
Ak to nemáš ďaleko do Brna, skús kurz Nadi Dospíšilovej, je výborná kuchárka vie i diagnostikovať a pracovať s ľuďmi, poradiť. Pa, držím ti palce.
26  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Je libo zdravý sýr s ftaláty? kdy: 19. Květen, 2010, 12:23:41
Žijem na Slovensku a mohla by som vám závidieť, kam ste sa dostali v oblasti zdravého životného štýlu.
I tak je u vás výrobcov a predajcov stále málo, a teda kritika v detailoch, ktoré nevidím ako podstatné, značne podrýva ich postavenie. Ľudia denne nakupujúci chemické potraviny a balené v omnoho horších obaloch tvrdia, že zdravé potraviny neexistujú. Takéto tvrdenia, ako tu prezentuje Reiss im  nahrávajú, čo podľa mňa nie je pravda. Na stránke SMS, ktorý kritizuje M. Dvořáka,  som našla medzi receptami napr. myslivecká polévka  ktorá obsahuje "bio vývar s mlékem", v inom recepte je   "třtinový cukr", inde zas kečup, rajčiny a papriky. 
Ako by som sa tešila, keby predajne a reštaurácie  aspoň tohto typu boli u nás !
27  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Je libo zdravý sýr s ftaláty? kdy: 19. Květen, 2010, 07:46:08

Citace
obě vaše firmy prodávají či doporučuji mléčné výrobky

Pozrela som si stránku Sunfoodu a hneď na  prvej strane som našla vetu :
"Výrobky neobsahují žádné živočišné tuky, vejce, mléko ..."
Milan nedoporučuje ani kozie mlieko ani výrobky z neho, neviem, ako pán zo SMS prišiel k tomuto tvrdeniu.
Krásne upršané i slnečné dni  Tongue
28  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Je libo zdravý sýr s ftaláty? kdy: 16. Květen, 2010, 19:07:09
Bola som na kurze kde M . Dvořák poskytol priestor. O . Reissovi na prezentáciu.  O.R. ma zaujal entuziazmom, ale nie obsahom.  Počas celého týždenného kurzu OR Milanovi skákal do reči a snažil sa na seba upozorniť, i keď nebolo čím,  nemal celostné vnímanie. Milan nenechal sa vykoľajiť, zaujal k nemu láskavý postoj tak ako vždy ku každému a zdanlivo teraz  na to dopláca, holt, na hrubé vrece hrubá záplata.
29  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Ideální společenský řád kdy: 12. Květen, 2010, 14:27:42
Robíme toľko, koľko muži, ale na vysokých opätkoch !    Very Happy
30  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Citát,který mě oslovil kdy: 12. Květen, 2010, 14:25:07
Sú dva dni kedy nemôžeš vôbec nič urobiť. Včera a zajtra. Sparkle
Stran: 1 [2] 3 4 ... 12


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení