Zobrazit příspěvky
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 12
31  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Neon kdy: 03. Květen, 2010, 11:04:26
Tá má jangu !  Angry
Bude zaujímavé sledovať, kedy jej začnú problémy.  S reprodukčnými orgánmi už iste má. Závažné nastanú tak o 10-15 rokov snáď .... má dobrý základ z detstva, bude ju držať ešte  nejaký čas.
32  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: dannyy je na ceste zpet ke korenum kdy: 27. Duben, 2010, 07:49:16
Tomy,  cukor ťa predovšetkým prekyselí. To je stav, kedy fyziologické procesy prestanú normálne prebiehať.  Vnútorné prostredie je rozvrátené.
33  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: dannyy je na ceste zpet ke korenum kdy: 23. Duben, 2010, 20:47:43
Možnosti ľudského tela sú oveľa väčšie ako možnosti sklenenej skúmavky v laboratóriu. Tak ako dokáže vyrobiť z provitamínu vitamín, z chlorofylu hemoglobín, transmutovať prvky, ja verím, že dokáže i z analogu vyrobiť B12. Telo musí ale harmonicky pracovať, nemal by tam byť cukor.Toto je jedna z mála vecí, ktorú nemám overenú.  Neriešim to, lebo jem občas rybu.
34  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Z čeho jste se vyléčili nebo nevyléčili - osobní příběhy kdy: 23. Duben, 2010, 20:27:17
Citace
za léčbu lékařem ji bohužel nese lékař /zodpovednost/
Vidím to trochu ináč. Za svoje činy sa "zodpovedáme" všetci univerzu, a ani z hľadiska ľudských zákonov lekári ešte nemajú takú zodpovednosť, aká by bola na mieste. Postihy lekárov za nesprávny postup pri liečbe sú veľmi zriedkavé. Nedávno mi zomrela kamarátka na následky liečby chemoterapiou. Samozrejme, že ako príčina smrti sa neuviedol chemický kokteil, ale predchádzajúca rakovina, ktorú jej pred rokom chirurgicky odstránili.

Citace
mb mají většinou dlouholetou zkušenost s klasickou stravou a pak s mb. Je k dispozici možnost porovnávat, srovnávat klasickou stravu, její vliv na fyzickou a psychickou část těla a mb stravu se stejnou možností srovnání.
Nemb tuto možnost srovnání nemají a pak je to jen teorie bez praxe.
To je u prevažnej väčšiny kritikov mb.
35  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: candidóza kdy: 20. Duben, 2010, 07:26:26
Turquoise, môj známy mal biele nechty na palcoch na nohách, ktoré mu lekári strhávali. S mb stravou začal z iných dôvodov. Nedokázal si ale variť a dodržiavať tanier, jeho mb bola veľmi jednoduchá, v rodine nemal podporu. Vylúčil to najhoršie - sladkosti, mäso a mliečne výrobky, vajcia. Po roku mi ukázal, ako mu odrastá biely necht a od lôžka sa tvorí pekný čistý. Teraz sú obidva nechty pekné.
Kvasenú kapustu nemusíš mať na každom tanieri. Na kurzoch sa od začiatku zdôrazňuje pestrosť. Kvasenú kapustu nahradíš pickles, ktoré sa robia takmer zo všetkých druhov zeleniny a rôznymi postupmi.
Umeboška tiež nepatrí na štandardný tanier. Je potrebná len ako liek, v množstve 1/2 za deň, v akútnych prípadoch viac. Môžeš ju zapraviť do jedla a pod. ale ak dosiahneš zásaditosť iným spôsobom, nie je nutné ju jesť.
Napadá ma len, prečo asi ti  nechutí - že je slaná a kyslá - nemáš v jedálničku priveľa soli a sladkosti ?
Citace
To zalezi na tom jak je rozkouses a s cim je snis.
Ako si to myslela?  Keď ich rozkušeš, tak tam  snáď naďalej bude vláknina, minerály a vitamíny ...
36  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: candidóza kdy: 17. Duben, 2010, 16:38:36
.
Citace
.jsou makrobiticky se stravující lidé, kteří kvasinkami přece jen trpí

Iren, za tvojimi vetami neboli otázniky , tak som ich chápala ako konštatovanie, nie ako otázky.
Ak si makrobiotička, iste vieš, ako posunúť svoj tanier do jang.
Vieš aj, že strukovín sa jedáva max. 1-2 lyžice na porciu a semienok asi 1 šálka týždenne. Ak si myslíš, že toto je príčinou kandidy, semienka môžeš načas vynechať a strukoviny prijímať tie ktoré sú viac jang, ako je i v texte, a v minimálnom množstve.
Vonkajšie obklady - pomôcť môže slaný obklad alebo kúpeľ.
Stále si stojím za tým, že liečenie nie je dlhodobé, určite nie ak dotyčný vylúči jednoduché cukry a ovocie.
37  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Budoucnost makrobiotiky kdy: 16. Duben, 2010, 09:30:19
Dobrý nápad, navrhujem nahliadnuť
- do cukrárne
- do pohostinstva
- do zdravotného strediska
- do nemocnice
- do väznice.
 Funny Lebka
38  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: candidóza kdy: 16. Duben, 2010, 07:27:36
Citace
...jsou makrobiticky se stravující lidé, kteří kvasinkami přece jen trpí
...nevím, zda mám kandidózu ..


Mohla by si, Iren, prosím, podrobnejšie popísať, čo jedia tí konkrétni makrobiotici, ktorí podľa tvojich pocitov majú kandidózu ?  Ty nevieš, či máš kandidózu ?  Skús sa    Poklona zaoberať jej príznakmi.

Tvrdenie , že celozrnné obilniny sú polysacharidy je povrchné. 
Bezlepkári by mohli tvrdiť  napr. že je to lepok, / alebo iná bielkovina/
chorí na rak. hr. čreva že je to vláknina,
neurologicky chorí že je to B vitamín,
unavení že je to vitálna energia
atď.
Podobne strukoviny.


Kandidózu nepokladám za veľký problém. Všetci v mojom okolí, ktorým som stručne poradila, v čom je problém, sa jej zakrátko zbavili. A to ani zďaleka neboli makrobiotici.

1 balíček kuzu stojí u nás viac ako 100,-  bývalých Sk. Môžem si ho dovoliť len občas, a to na liečebné účely. Niekedy ho niekoľko mesiacov nemám.  Spevňuje črevo a hlavne aktivizuje črevné klky, zlepšuje trávenie a tým bráni prekyseleniu.
Nemyslím, že by tento škrob škrob spôsobil kandidózu. Tí chorí, s ktorými som sa ja stretla, ho nejedli.
39  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Budoucnost makrobiotiky kdy: 15. Duben, 2010, 13:24:54
jee, ďakujem, dievčence  54
40  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: candidóza kdy: 15. Duben, 2010, 09:44:46
Citace
Vyloučit sacharidy tak dobře asi nejde, že...

V protikvasinkovej diéte ide o vylúčenie  jednoduchých cukrov.
Problém je v zastaralom ponímaním obilnín, že sú to cukry
To je oklieštené vnímanie. Nerafinované obilniny obsahujú síce polysacharidy, ale i vlákninu, minerály, vitamíny atď . Glukóza z nich je pre kvasinky preto dosť ťažko dostupná. Nie sú ani tak prekyseľujúce ako jednoduchý cukor a preto nevtvárajú vhodné prostredie na rozvoj kvasiniek.  Štandardná makrobiotika je protikvasinková. Sama som kvasinky mávala a teraz mám niekoľko rokov pokoj bez toho, aby som sa na to zameriavala.
41  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Budoucnost makrobiotiky kdy: 15. Duben, 2010, 08:49:10
Nečítala so všetko do detailov, ale : najprv ľuďom vadil štandardbný mb tanier,  potom zas že mb je pre každého iná potom zas čosi ....   Ľudia sú dnes nepružní a neschopní vnímať neustále zmeny a prispôsobovanie sa situáciám. Základné zákony sa ale nemenia. Sú trvalé.  Bohužiaľ ich málokto pozná a ešte menej ľudí chápe.
Poznám niekoľkých výborných mb učiteľov a oproti iným v ich veku sú vo výbornej kondícii. Pani Pruchovej jej vitalitu v 82. roku života by mohol závidieť každý,  podobne p. Dvořák, a výborné školiteľky z Brna.  z253

Makrobiotika môže pripadať zväzujúca len úplným začiatočníkom alebo tým, ktorí nepochopili jej systém.  Naopak zväzujú nás zdravotné fyzické, psychické a duchovné ochorenia. Makrobiotika  dobre praktizovaná nás od väčšíny z nich dokáže oslobodiť, a teda dá nám slobodu, o akej sa nám pred tým nesnívalo. Slobodu od bolesti a utrpenia. Sparkle
42  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Homosexualita a makrobiotika kdy: 15. Duben, 2010, 08:34:35
U tej pani bola neplodnosť spôsobená nahromadeným jangom v reprodukčnom systéme, nánosmi a  zatuhnutím tkanív.
 Proces pokračoval naďalej, prejavil sa i v psychike a správaní a takto to dopadlo.
43  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Homosexualita a makrobiotika kdy: 14. Duben, 2010, 13:23:43
Citace
...dva jedinci nemají schopnost reprodukovat(tím myslím dva samce, dvě samice), tak nemají budoucnost... a to jak v rostlinné tak i živočišnné říši.
A to podle tebe plati treba i na neplodne hetero pary?

Asi platí.
Neplodnosť by mali riešiť odstránením jej príčin, ak to nerobia a rovno si deti adoptujú, príčina zostáva a pôsobí i na adoptované dieťa.
Spoločnosť vidí hlavne pozitíva adopcie - opustené deti nájdu domov. Ale príčinou ich opustenosti je väčšinou zlý stav ich biologických rodičov.
Jasné, svet nie je ideálny, ale k ideálu  by sme sa mali snažiť priblížiť. 
K písaniu ma inšpiroval prípad z môjho okolia, keď adoptovaná dcéra v 15 rokoch ušla od prísnej adoptívnej matky.
44  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: prosím o radu kdy: 13. Duben, 2010, 13:06:48
teraz je už neskoro, ale hodila by sa ti tá náplasť albi z iného vlákna.  alebo zo  zemiakov, tofu, alebo zelených zelenín - dať na to jin. no a -  stlačiť palec v opačnom smere ako to urobili dvere  Kouleni Ocima ešte bolí ?
45  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Zdravotni napoje kdy: 08. Duben, 2010, 12:28:00
Po zime mi zostalo dosť paštrnáku, dyne, ktoré sa začínajú kaziť a sušené vňaťky, ktoré som nestačila spotrebovať, tak z nich robím vývary - sú chuťovo nasládle a výborne sa po nich cítime, tak ma napadlo oživiť túto tému. kaffee Kyticka
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 12


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení