Zobrazit příspěvky
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12
46  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Angina kdy: 07. Duben, 2010, 11:59:58
Bakteria zahynie v zásaditom prostredí a bez cukru. Biele fliačky  pravdepodobne ukazujú na zahlienenie, príčinou sú hlavne  mliečne výrobky.
47  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Angina kdy: 07. Duben, 2010, 11:28:18
Odstránením prekyselenia a jangizáciou oblasti krku, obnovou toku energie.
V praxi : vylúčiť ovocie a jednoduché cukry, nasadiť ryžu natural a umebošku, gomasio, nahrievať nohy, lotos, kuzu. Po čase pridať varenú zeleninu, dbať na príjem minerálov a vit. D, môže sa dať obklad zo zázvoru a po ňom taro /zemiakový/.
48  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Homosexualita a makrobiotika kdy: 07. Duben, 2010, 11:02:14
Citace
aj oni chcu mat deti

Tu ide o to, čo je prospešné pre deti.
Som presvedčená, že rodičia dlho pred počatím alebo počas tehotenstva môžu ovplyvniť či ich dieťa bude homosexuál, pretože korene problému siahajú ďaleko. Hlavne stravou.
Výchova po narodení má na to ale len malý vplyv. Či dieťaťu nútime autíčka alebo bábiky je jedno, ono si vyberie. V tomto období je už dosť neskoro naprávať pokazené.
49  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Syrová zelenina v makrobiotice kdy: 06. Duben, 2010, 08:38:36
Ľudia sa vzďaľujú prírode, strácajú cit pre rovnováhu a extrémy sa časom vyhrocujú.
Moja známa, ktorá je konstitučne silný jang, po smrti jin manžela  ochorela na rakovinu prsníka, pretože miluje sladké krémové zákusky a dlhé roky trpí zápalom žíl, pretože pije sladené chemické vody.
Často zisťujem, keď chcem niekomu poradiť, že dotyčný je rozkývaný do oboch extrémov. Nestačí poradiť jednu vec, ale vysvetliť systém. O to je to ťažšie, pretože ľudia vyhľadávajú jednoduché a  rýchle prostriedky ktoré ich budú stáť čo najmenej námahy.
50  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Nenápadné změny složení potravin kdy: 06. Duben, 2010, 08:09:44
tak to je škoda, pretože konzervanty okrem nežiadúcich mikroorganizmov ničia aj tie prospešné
51  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Bolest zubu, čelisti? po plombování kdy: 06. Duben, 2010, 07:49:31
Skús gomasko sezamové, vystavuj sa slniečku aby si mala D vitamín po zime a čisti dentiou.
Mám  citlivé zuby z cukrovej minulosti a musím sa tiež stále snažiť, aby som ich udržala aspoň v takom stave, v akom sú.
52  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Ďábel nabídl svou pomocnou ruku v podobě makrobiotiky kdy: 30. Březen, 2010, 13:18:50
Škoda že pani nehľadala stať v biblii, kde boh doporučuje chemizované potraviny.
53  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Zásaditost x kyselost - postřeh ze semináře kdy: 30. Březen, 2010, 13:11:42
Nie je kyslosť  ako kyslosť. Škála od 7 do 1 znamená zakaždým tuším zvyšovanie na druhú predchádzajúcej koncentácie H3O+ ionov .
Takže kyselinotvornosť cukru alebo mäsa a kyselinotvornosť obilniny je rozdiel. Obilniny sú len mierne kyslé. Z toho pšeno je snáď neutrálne.  Makrobiotika extrémne kyslé potraviny vylúčila. No a  máme tu i gomasio, riasy, kuzu a špecifiká a techniky, ktoré nám pomáhajú kyselinotvornosť znížiť.
54  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Doplňky stravy a vůbec o byznysu a životě kdy: 11. Březen, 2010, 07:52:12
neon, dobré !!!

Som ti dávno dlžná  poďakovanie za to, že si odstránil pred časom z tohto fóra reklamy na tieto blbiny . Ďakujem !

Ľudia si nevedia  vybrať, nechce sa im a "nemajú čas". Často zisťujem, že nevedia ani rozoznať jednoduché cukry od zložitých, nasýtené tuky od nenasýtených.
Mne začalo zapaľovať, keď som uvidela diagnostické obrázky. Mojej dcére zapálilo, keď sa začala vyhadzovať vyrážkami po strave mimo domov, možno by to bola dobrá téma - popísať moment, kedy mi to došlo.
55  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Neon kdy: 10. Březen, 2010, 07:49:06
Neon, máš výborné vyjadrovacie schopnosti,  Tongue programový pozitivizmus mi tiež vadí, som za pravdu vo vyjadrovaní svojich citov, optimizmus musí vyvierať zvnútra, ale to sa pozná až po čase.
Bystromila, ekoterorizmus sem tiež zaraďuješ ? čo si pod ním predstavuješ ? Mám pocit, že niečo také neexistuje, že je to len zúfalá obrana proti mocným gigantom.
56  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Přejídání, přejídání, přejídání kdy: 08. Březen, 2010, 10:01:24
Telo sa to snaží dorovnávať asi hneď a preto máme potrebu jesť, aj keď nie sme hladní.
Samozrejme že pravidlo orgánových hodín, ale hlavne kvality energií - hviezdica-  tu platí rovnako a neustále a nemožno to oddeľovať. Keď budeme jesť slané alebo bielkoviny ráno, čo je energia vody - noci,  je to čiastočná deštrukcia, pretože sa vraciame energeticky späť. Keď jeme slanšie večer, pripravujeme sa na energiu, s ktoru budeme v noci  v súlade.
57  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Přejídání, přejídání, přejídání kdy: 08. Březen, 2010, 08:02:34
Prejedanie makrobiotikov, aké sa tu rieši, pre nemakro nie je žiadnym prejedaním.

Milan Dvořák nám na kurze nakreslil stĺpcový graf, kde každý nasledujúci stĺpec bol 7x vyšší ako predchádzajúci. Zobrazoval potrebu danej látky pre telo.  Zobrazovali postupne : minerály, bielkoviny, sacharidy, energiu z  rotácie zeme a energiu  z vesmíru. Toto u mužov, u žien je najprv rot. vesmíru a potom zeme. /dúfam, že si to dobre pamätám, ináč ma opravte/
Stĺpce zobrazujú pomery jednotlivých látok, to znamená ak jeme urč. množstvo minerálov, potrebujeme k tomu 7x viac bielkovín, 7x viac sacharidov,  7x viac energie .
Ak na raňajky jeme veľa minerálov,  potom máme potrebu jesť veľa bielkovín aj sacharidov a na toto všetko máme veľkú potrebu energie zeme a vesmíru. Preto by sme ráno nemali moc soliť, nemali jesť silnú miso polievku, silný čaj, ale dať si napr. trochu bielej ryže ak sme pokročilí a dostatočne mineralizovaní. To neplatí pre začiatočníkov, ktorí majú minerálov málo. Tiež ráno nejeme veľa bielkovín, ináč budeme mať potrebu sa celý deň dojedať.
58  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Co je více jin, co je více jang? Bíla rýže nebo celozrnná? kdy: 05. Březen, 2010, 13:51:44
K čomu to bazírovanie na slovách .

Medziprodukt zhutňujúcej energie bude hustejší a tvrdší, medziprodukt expanzívnej bude redší. Či ho nazveš jin alebo jang je jedno. Konečný produkt neexistuje.
Ak budeš tvrdý stále zhutňovať, v extréme sa ti roztečie ako plazma a stále dokola. Priestorové vnímanie napovie.
59  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Co je více jin, co je více jang? Bíla rýže nebo celozrnná? kdy: 05. Březen, 2010, 10:21:45
 Grin nazvime to teda Tom a Jerry  Grin
60  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Které knihy vám nejvíce ovlivnily život kdy: 02. Březen, 2010, 12:42:49
Pred mb som si užila extrémov až-až. Asi viac ako iní. Stále som si hovorila, prečo ostatní sú šťastní a spokojní a ja nie? Veď som sa tak snažila ! V mb som konečne našla stav, keď sa nemusím zaoberať  sama sebou, svojím telom a svojou rozhádzanou psychikou. Pretože telo  i psychika pracujú relatívne harmonicky a ja sa zaoberám vnímaním okolitého sveta, prácou, kontaktami, bez toho aby ma telo obmedzovalo. Netúžim vrátiť sa späť. Aj keď uletím, stane sa že telo mi to pripomenie a poviem si - späť tu som už bola...

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení