Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Náramek přátelství pro autismus kdy: 09. Únor, 2010, 21:29:30
Inu, asi takto:

Vyjádřím se tak nějak stručně, svým způsobem totiž vlastně ani nemám slov k tomu, co se tu děje.

Dík těm, kteří se do akce zapojí víc, než jen písmenkováním zde. Upřímě, drahý neone, každý kdo se byť jen onáramkuje hloupým náramkem, udělá víc, než momentálně vy zde. To zaprvé.
Za druhé, ano financování takovéhoto projektu pouhými náramky je krajně nedostačující, ba dokonce naivní...ovšem každá velká řeka není nic než jen spousta malých potůčků...  Roll Eyes Mimochodem, nikdo vám neuřeže ruce za to, když jim pošlete dar, který je dle vašeho mínění dostačující, když tu tak podcěńujete tuto formu získávání financí   Tongue
A za třetí, řešení příčin je obecně vzato nýnějším postiženým lidem platné asi jako mrtvému zimník.

Mohla bych toho napsat spoustu (vlastně jsem toho už spoustu napsala, jen jsem to zase smazala) no nějak nemám chuť ani sílu, vážné zájemnce uvítám na svém mejlu (což platí stále , rozumněj tedy kldině i za měsíc, dva, nebo rok), ti ostatní nechť si tu dál vesele vypisují, mně už je to fuk. Inu někdo žvaní, někdo koná... (a pak, kdo chodí kolem horké kaše  Tongue)
Jinak já se odtud tak nějak poroučím, cítila jsem se tu moc fajn, a tak bych nikdy nevěřila, že mi tu jednoho krásného dne bude tak strašně na nic.
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Náramek přátelství pro autismus kdy: 05. Únor, 2010, 19:04:57
Nechci vám tu spamovat, snad to tak nebude bráno (přece jen to není nějaký hloupá řetězovka postrádající nějaký hlubší smysl a možná by to třeba někoho zdejšího skutečně zaujme...). Moc místa to tu snad nezabere, koho to nezajímá, číst to nemusí, koho to zaujme, směle do toho  Wink

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM, o.s. vyhlašuje časově neomezenou akci "Náramek přátelství pro autismus"
Jako symbol autismu je po celém světě používána barevná stužka s motivem skládanky (puzzle) nebo jen samotný motiv skládanky ve standardní kombinaci barev tmavě modrá + světle modrá + červená + žlutá -> http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs264.ash1/19143_301829758412_301764543412_4539184_3199402_n.jpg

Svoji podporu a přátelství lidem s autismem můžete vyjádřit:
· nošením náramku přátelství,
· uvázáním náramku přátelství,
· poskytnutím uvázaného náramku neziskovce APLA-JM
· zakoupením náramku v APLA-JM

Návody na uvázání náramku přátelství pro autismus najdete na webové stránce naramky.info:
http://naramky.info/vzory/puzzle4x6.html
http://naramky.info/vzory/puzzle4x10.html
Náramky zasílejte na adresu:
APLA-JM, o.s., Fügnerova 30, 613 00 Brno
K výrobku ve standardních barvách připojte jméno, věk autora a místo, kde byl náramek zhotoven. Na obálku připište heslo „Náramek přátelství pro autismus“

Koho by dál tato problematika zajímala a byl by z Brna či blízkého okolí (pobočky jsou i jinde v ČR, s těmi už ale zkušensot nemám), můžete se v této organizaci stát dobrovolníkem nebo asistentem, obojí spočívá převážně v doprovodech autistů z/do školy, kroužků, případně děláte klientovi jednou, dvakrát týdně společnost...vše podle Vašich časových možností, které máte a jste ochotni této aktivitě věnovat...
Více informací v případě zájmu buď u mě, nebo přímo na stránkách http://www.apla-jm.cz/.
3  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: z rakwe ven! kdy: 14. Leden, 2010, 10:55:09
Na začátek bych ti chtěla říct to, že je naprosto zbytečné a k ničemu mít strach (stres,...) z něčeho, co stejně není v tvých silách ovlivnit - což nevím, jak moc je tenhle případ, no minimálně si to pamatuj do budoucna a řiď se tím.  Wink V tomhle případě pro to udělej, co je v tvých silách. Každopádně to NĚJAK určitě dopadne. Navíc, když nedostaneme to, co si přejeme...je to někdy skvělý zásah do štěstí. Nevím jak tobě, mně se už nesčetněkrát tenhle citát ověřil a neúspěch v dané chvíli mě nasměroval k úspěchům chvil jiných... (jak tu už napsal neon Smiley) No, takže tolik pro případ, že by to nevyšlo, hledej pozitiva, nevzdávej to. (Nech život jít svou cestou a budeš sptá bez starostí - ale tím tě nechci vybízet k úplné laxnosti a pasivitě!  Eek Very Happy) A když to vyjde? Opravdu by ti za to ten strach a stres stál? (myslím, že strach sám o sobě může být celkem dobrá věc, přínosná, ale tak jako vždy a všude, pozor na extrémy). Hodně štěstí, udělej pro to, co pro to můžeš udělat a ten zbytek nech na síle, ve kterou věříš (pokud to tedy není člověk Grin).
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Jak Připravit Králíka kdy: 30. Prosinec, 2009, 01:03:12
bylo u toho krve.. Undecided nekoukala jsem a nemyla to, protože jsem nemusela... kaprovi jsem poděkovala, za to co mi přináší... podle mě ryby stále potřebuji

Nechci ti mluvit do tvých energií, ale zřejmě ty ryby zas tak nepotřebuješ, pokud si je nejsi schopná připravit. To děkování je samozřejmě fajn, aspoň něco, no myslím, že pokud člověk není schopný to zvíře ani zabít, asi by ho neměl jíst. To je podle mě život, nebo by aspoň tedy měl být. "Výsadu" zavírat oči a dělat jakože nic bych přenechala jiným...... konec mého názoru, který se možná bude od jiných trochu lišit O:-)
5  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Hormonální antikoncepce kdy: 08. Prosinec, 2009, 20:27:12
Co takhle Pharmatex? Nebo eventuelně proč ne...?  Smiley
6  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: pylová alergie kdy: 06. Červenec, 2009, 10:12:40
Dobře, děkuji za reakce a rady. Uvidím, co se s tím bude dát dělat. Smiley
7  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / pylová alergie kdy: 05. Červenec, 2009, 17:49:57
Zdravím, sestra má (kromě dalších zdravotních problémů) celkem silnou pylovou alergii, přes sezónu bere prášky (xyzal), přesto semtam v přítomnosti pylu začne kýchat, to jí pak mamka nakape kapky do očí (u těch si na jméno už nevzpomenu) a pak už to je lepší. Chtěla bych se vás zeptat, kde by mohl být zakopaný pes a jestli a čím by to šlo zlepšit nějak přírodněji, než práškama.
Naše rodina není mb ani náhodou (já jsem vegetarián, což asi taky neradi slyšíte, ostatní jedí vesměs běžně, vzhledem k mb žádná sláva, ale oproti dnešnímu převládajícímu modelu stravování -mekáče, fásfůdy, sladké, smažené- to vidím na takovej lepší průměr) - takže těch "psů" bude možná víc, nevím.
Já se v téhle oblasti zatím začínám pomalu, ale jistě vzdělávat, no čas musím věnovat i jiným aktivitám než sedění a čtení o mb - proto bych možná raději než odkaz na knihy (kterých mám už celkem dost, jen se k nim dostat a pak se jima prokousat) uvítala nějakou radu v kostce, nebo aspoň nástin řešení, pokud by to bylo možné. Asi si to představuju moc jednoduše, je třeba možné to vyspravit tím, že například omezí, přeruší konzumaci nečeho (-čeho?) špatného, co tuhle alergii třeba vyvolává, nebo je podle vás nutné prostě přejít na mb? Díky za případné reakce.
8  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Re: Brno kdy: 05. Červenec, 2009, 13:17:10
Já bych byla také spíš pro pondělí.
9  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Porod a vše s ním spojené kdy: 29. Červen, 2009, 22:17:06
Díky za názory i tipy na knížky - některé z titulů jsem znala, jiné ještě ne...teď se k nim už jen dopracovat. Smiley
10  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Re: Brno kdy: 29. Červen, 2009, 17:30:20
Tak já se vyjadřuju, že bych se klidně ráda taky zúčastnila, ale zrovna v úterý nemůžu. A tak přinejhorším snad budou i další srazy. O:)
11  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Porod a vše s ním spojené kdy: 25. Červen, 2009, 07:32:31
V pořádku. Jen bych chtěla říct, že jsem vesměs také zastáncem zdejšího názoru na doktory aspol, ale v  tomhle jsem na vážkách...  Sad i když na tom mladém doktorovi a zkušené "porodní bábě" asi něco bude Smiley Teď tu pár dní nebudu, no především na El, pokud si teda na mě udělá chvilku čas O:-), si počkám ráda.
12  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Porod a vše s ním spojené kdy: 25. Červen, 2009, 06:59:26
A jak jste připravení na situaci, kdy doma porodíte dítě například z rozštěpem páteře, nebo tak něco? Ne, že bych to někomu přála, už rozhodně ne kvůli tomu dítěti, ale stává se to.
Nebo se to MB ženám nestává? Či si myslíte, že s tou potřebou rychlého lékařského zásahu to nebude zas tak horký?
Nemyslím to nijak zle, jen se ptám, jak jste tedy připravení řešit tuhle situaci, mě tahle možnost od porodu (i když do něj mám ještě opravdu hodně daleko) doma přece jen kapku odrazuje.
13  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: režim dne kdy: 09. Červen, 2009, 14:44:57
Děkuji Ti moc za odpověď. Smiley

Jen ještě taková malá otázka k tomu spánku po jídle, kterej mě v Tvém příspěvku zaujal. Sama ho teda zavedenej nemám a upřímně mi ani nechybí, no kolem sebe (lidé MB převážně netknutí) ten názor vidím rozšířenej spíše v opačné formě - jakože to je něco správného a prospěšného (převážně se teda jedná konkrétně o spánek po obědě) - třeba nedávno jsem to slyšela od jednoho kamaráda, kterej je celkem přes zdravou výživu, sporty a tak (i když teď si nejsem jistá, jestli neměl na mysli ani ne tak spaní, jako spíš nějaký klidnější odpočinek - jestli v tom je teda nějaký rozdíl). Tak bych si ráda vyslechla důvody, proč je dle zdejších zásad shledáván jako špatný, eventuelně co by se teda po takovém jídle mělo dělat.
14  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: makrobiotika a sojové maso kdy: 09. Červen, 2009, 13:49:10
Jo, s tou přirozeností to chápu, ale když mám sušený jablko, tak pak nemá stejný účinek na organismus?
15  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: režim dne kdy: 08. Červen, 2009, 09:24:43
Chtěla bych se zeptat, ohledně té večeře. Sama se stravuju tak nějak po třech hodinách, večeři tak nějak v těch 18 hodin.
Přes těch 18 hodin podle MB prostě nejede vlak, nebo by se spíš už nemělo jíst určitou dobu (jakou?) před spaním? Například když je člověk vzhůru třeba do půlnoci, do jedné ráno (myslím, když má třeba nějakou práci, ne když leží v posteli a nemůže usnout  Smiley) tak už od těch šesti prostě nemá jíst, nebo si pak třeba ještě v devět může něco dát, když pak bude ještě tři, čtyři hodiny vzhůru?
Stran: [1] 2


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení