Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2 3
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Peti kdy: 18. Duben, 2010, 21:00:08
A jak jsi to Cokito vyřešila? Co se týče diplomky, tak se s tebou ráda spojím. poslala jsem ti mail.
Je úplně jasné, že to jídlo nesmím tolik řešit a hlavně si nic zakazovat, protože u mě funguje to, že zakázané ovoce nejvíc chutná. Doufám, že nepohorším skalní makrouše a taky doufám, že se k čisté makrobiotice někdy vrátím, ale teď to zatím nejde. Trápila bych se a tím bych trápila i svoji rodinu. Sice zatím nebudu super pročištěná, no, zatím s tím nic nenadělám, ale pochopila jsem, že strašně moc dělá střídmost a psychická pohoda. Mě do té pohody jídlo nedostane, tam se musím dostat sama a pak jsem schopná skončit s jídlem v 6 večer a necpat se po nocích sladkým. Jsem zvědavá, jak mi to dlouho vydrží, ale mám jasno v tom, které potraviny už do našeho jídelníčku fakt nepatří a u něčeho zas asi nebudu tak přísná. Hlavní je, že  mě už  zase baví vařit.
Jinak si hledám práci, protože mi za 3 měsíce končí rodičák. Je to šílená změna, tak pevně doufám v něco, co bude možné skloubit s rodinou. No a Vojta chce v práci končit, takže procházíme obdobím nejistot, ale zvládáme to skvěle a jsme si oporou.
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Peti kdy: 09. Duben, 2010, 14:06:14
Teda já to vedu!!!
Najednou mě přestalo bavit vaření a tenhle týden byl fakt hroznej. Strašně jsem to odbejvala a taky si dala pár úplně nemakro jídel a teď mám břicho, jak když vlk sežral Karkulku s babičkou a ještě to kamení navrch. No, po 3/4 roce najednou bum a mě to nebaví. Možná mě stahuje zpátky rodina a manžel - už mě nebaví to pořád tak pytlíkovat, aby to jedli všichni a neofrńovali se nad tím, že jsou v tom třeba kroupy. Vojtovi včera zasvítily očička, když jsem mu řekla, že mu k večeři udělám zapečené brambory, které miluje a já jsem je toho 3/4 roku nedělala. No a mě se pak už vůbec nechtělo dělat nic pro sebe a tak jsem si pár těch brambor taky dala. Nějak mě to najednou táhne k těm starejm chutím. Třeba chleba - vůbec nechyběl a najednou bych se ho ujedla.
No, už mám plán, co uvařím zítra a zbytek dneška si nechám na vyhladovění - to bříško fakt bolí, za blbost se ale platí, že Embarrassed

3  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Homosexualita a makrobiotika kdy: 05. Duben, 2010, 23:53:29
Ještě k těm dětským domovům. Jsem sociální pracovnice a vím, že ty děti to tam fakt hrozný maj. Nehledě na to, že je odtamtud v 18 vykopnou a starej se.  Ty děti vůbec nežijou v realitě, všechno jim tam spadne až do klína a když tam skončí, tak se o sebe neumí postarat a často končí na ulici nebo v kriminále, kde se o ně zase někdo postará. Co do řešení této otázky jsem spíše pro větší podporu pěstounských rodin a profi pěstounů než adopci hosexuálními páry . Tyhle páry přirozeně dítě mít nemůžou, tak ať ho prostě nemaj. Ale na otázku, jestli by bylo dítěti lépe v děcáku nebo v homosexuální rodině si myslím, že určitě v homosexuální rodině.
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Peti kdy: 05. Duben, 2010, 22:54:52
Tak je po Velikonocích a byly krásné a podařily se mi i zdravě. Sobotní vigilie byla překrásná. Mám moc ráda vždycky ten oheň před farou a hvězdy a jarní vzduch a jak si pak lidi postupně zapalujou svíčky a jdou do temnýho kostela a pak se zpívá hodně žalmů a čte se hodně ze Starýho zákona a všechno to trvá strašně dlouho, že jsem domů přijela kolem půlnoci úplně zmrzlá. No a hned druhý den eliminačka a hup a už to bylo na průduškách. tak jsem se to snažila zachránit lotusem, ale byli jsme objednaný na návštěvu, takže se mi nepodařilo zachránit nic a večer jsem se dusila tak, že jsem vyměkla a dala si prášek. Ten zabral, že jsem se neudusila, ale ještě si ho budu muset někdy odeliminovat, ach jo.
Dneska už je to dobrý, mám ty očisty naštěstí vždycky takové krátkodobé, asi proto, abych mohla fungovat k dětem. Tak jsme jeli k babičce a tam se odehrávaly velikonoční orgie. K obědu byla husa a pak všude spousta sladkostí, beránků a nádivek a chlebíčků a a a a ....
Moje nádivka z krup  a tofu ovoněná rozmarýnem mojí tchýni chutnala a mazanec naštěstí ne, protože toho bylo už málo a já se bála, že by mi ho snědla. Všichni mi říkali, jak jsem zhubla, no zhubla 12 kg a projevovali o mě obavy, tak jsem moc neargumentovala.
Jsem úplně odvázaná ze zahrady. Ten vysutej záhon, co Vojta vybudoval, je úžasnej. A za oknem už leze brokolice a kapusta a pórek a kedlubny a zítra budu sázet cibuli, no nádhera. V létě mi končí rodičák, tak si říkám, že bych si nejradši sehnala hektar, ten si obdělávala a to bychom si pak snědli, abych do tý práce nemusela.  Třeba vymyslím nějakej byznys, kde se mi to podaří zkombinovat.
5  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: KDE nakupujete zeleninu? kdy: 04. Duben, 2010, 19:34:22
V kauflandu, hypernově a v jednom stánku s příjemnými prodavači. Od června budeme mít bio bedýnky až do domu apak taky něco z naší zahrady, ale to je spíš pro radost z toho, že si to sama vypěstuju a sním, tu spotřebu to, myslím, nepokryje.
6  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Peti kdy: 02. Duben, 2010, 19:07:59
Dneska byl krásnej den. Vyrazila jsem s klukama na velikonoční výstavu do Hornického domečku, Martínek si tam toho mohl spoustu vyzkoušet, další kupu  času jsme strávili lezením po různých hornických vláčcích a odpoledne jim Vojta schoval poklad, protože na Velký pátek se otevírají hory a vydávají své poklady, tak kluci hledali svůj poklad podle šipek a fáborků. A teď je 7 večer a ono jsou tuhý - nádhera.
Vojta se rozjel s prací na zahradě, takže, když kouknu z okna, vidím vznikající úžasný vysutý záhon. Moc se těším, až tam přijdou ty sazeničky, co mám za oknem.
Jo, ten mb mazanec se mi povedl. Je výbornej, tak doufám, že to zvládnu a nezbufnu ho na posezení.  Embarrassed
7  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Re: Peti kdy: 01. Duben, 2010, 21:41:22
Dík za uvítání. deníček potřebuju jako sůl.
Půst jakž takž zvládnut. Dneska jsem si k tý rýži ale musela dát trochu kyselého zelí. A koušu a děti na mě spěchaj, kdy  už půjdeme něco dělat a já pořád koušu a koušu.
Jsem závislá na sladkém a dneska se mi v samošce, kam jsem šla jen pro mouku stalo takový pokušení (asi jsem měla hlad). Stála jsem tam nad těma čokoládama a říkala si, že se přece nic nestane, když si jednu malou koupím. Pak jsem řekla "Pane Bože, já to přece chci zvládnout! a šupitala jsem pryč. Uf, jsem za to moc ráda. Stejně si tim sladkým řeším nějakou psychiku, ale zatím nějak nevím, jakou.
Taky pořád eliminuju. Jaro mi nějak dává zabrat. Tečou mi oči, pořád mě bolí v krku a ještě se mi blokla krční páteř, takže nedotočím hlavu. Moje skvělá a osvícená sousedka, která mi v sobotu odborně promačkala chodidla, mi potvrdila, že tam mám nějaké negativní emoce. Na druhou stranu je skvělé, že je mi hodně blbě vždycky, když je Vojta doma a může se postarat o kluky (je jim 3 a 5). A Pán Bůh taky moc pomáhá.
Včera jsme s klukama udělaly krásný makro linecký ve tvaru kytiček, beránků a kočiček  a oni byli tak šikovní a vykrajovali to skoro sami. Zítra se chci pokusit o svůj první makro bochánek, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. A taky jsem si udělala úplně skvělý kalhoty - jsou celý zelený. nemůžu si pomoct, ale úplně mě to do tý zelený teď táhne a až budu chtít jít  do pohádkového lesa za vodníka, tak už mám část kostýmu.
Moc se mi teď nedostává energie, tak se jdeme s Vojtou koukat na 3 mušketýry s M. Yorkem  Very Happy

8  Makrobiotické diskuzní fórum / Osobní deníčky / Peti kdy: 31. Březen, 2010, 12:48:46
Tak to s deníčkem zkusím i já. Na mb jsem 3/4 roku a poté, co jsem si pomohla od alergických projevů tak, že neberu prášky a funguju líp než před tím a přírodně vyléčila několik bronchitid, jsem nějak usnula na vavřínech. Naštěstí mě z toho probudilo jaro a eliminace. Už týden mi neustále tečou a opuchají oči a já stejně nejsem schopná nasadit dietku, pustít se do půstu a spíš naopak si jídlem řeším nějaké osobní věci a v praxi to pak vypadá tak, že jsem schopná zchřoupat celý balíček  úžasných vaflí s rýžovým sirupem v 9 večer. to dobrá makrobiotika není, tak jsem se na sebe včera naštvala. K snídani jsem si dala umebošku, k obědu rýži s vařeným květákem - malou hrstičku, protože jsem to řádně prožvýkala a hodlám na postu vydržet tři dny. Jestli nevydržím, tak jsem sralbotka.
Jsem zvědavá, jak to dopadne. každopádně ze založení deníčku mám radost. Tak tě deníčku budu informovat.
9  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Re: Příbram kdy: 24. Březen, 2010, 22:04:45
Tak se přidružte. Já mám syny 2 - skoro 5 a skoro 3. Kde bydlíte teď? Býváte někdy v Příbrami nebo okolí?
10  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Re: Příbram kdy: 14. Únor, 2010, 20:04:24
Ahoj Andrejko,
mohly bychom se někdy sejít i s Paciskem. Já jedu zítra k paní Kubíkové na kurz, tak budu mít určitě co sdílet a o čem povídat.
Měj se moc pěkně a přeju veselou zimu.
Peti
11  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Z čeho jste se vyléčili nebo nevyléčili - osobní příběhy kdy: 31. Prosinec, 2009, 14:17:00
Já tedy makrobiotikuju 4 měsíce a musím se přiznat, že to vedu tak nějak. Snažím se, ale občas na něčem extrémním ujedu. Začala jsem s mb proto, že jsem alergik, brala jsem prášky a bylo mi stejně špatně. Každý večer se mi stáhly průdušky a nemohla jsem vůbec dýchat. V mém věku (29) mě to štvalo a styděla jsem se za to, že jsem takový chcípák, tak jsem si zkusila pomoct jinak. Zpočátku jsem brala jen půlku prášku a jedla mb. Pak jsem dostala bronchitidu, kterou jsem k mému velkému nadšení vyléčila bez léků a prášky jsem přestala brát úplně. Co se týká dýchání a alergií, tak je mi skvěle, líp než kdy jindy. Taky jsem zhubla a to se líbí mému manželovi a taky naše děti letos stůňou míň než loni. Možná je to tím, čím je krmím.
Víc energie mám taky a to teda nesrovnatelně víc!!
Dobrý nový rok vám všem. Jdu dělat nějaké silvestrovské chlebíčky na párty - budou s tímhle brokolice
12  Makrobiotické diskuzní fórum / O této diskusi / Re: Facebook kdy: 15. Prosinec, 2009, 20:41:13
Všechno nejlepší  k narozeninám, Rakwičko  Very Happy
13  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Hormonální antikoncepce kdy: 08. Prosinec, 2009, 22:27:55
Mě osobně tyhle antikoncepční přípravky připadají jako strašná chemie a zavádět si něco takového do těla bych nemohla. Četla jsem v nějaké diskuzi, že to ženy všelijak pálí a svědí. prostě další chemická antikoncepce, jen se to nebaští, ale z toho krému se do těla nějaké hnusy dostávají určitě taky.
14  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Hormonální antikoncepce kdy: 08. Prosinec, 2009, 12:45:46
Ahoj Jitřenko,
díky za zájem. Myslím, že můj manžel má vůči kondomům předsudek. Má to spíš v hlavě, než že by šlo o to, že by něco méně cítil. Celý ten problém byl spíše v tom, že v době, kdy jsme to řešili, u nás nebyla tak úplně  pohoda. Teď už pohoda je, já už zvládám vařit dobře a zdravě pro všechny členy domácnosti a myslím, že jsme se jakž takž po mém přechodu na mb usadili. Já teď sleduju plodné a neplodné dny, což mi funguje a v nějaké pěkné chvilce zase kondom navrhnu.
15  Makrobiotické diskuzní fórum / Recepty / Re: Dlouhodobě kvašené zelí - při jakých teplotách? kdy: 25. Listopad, 2009, 23:06:28
Ahoj Berindo,
tady je recept, který jsem podědila po babičce a to zelí je moc dobré. 10 kg zelí, 17 dkg soli - já dávám obyč. mořskou, 2 dkg kmínu a 1 kg cibule. Já jsem ho měla v teple asi týden a pak jsem ho dala do chladna a jedli jsme ho už po pár dnech. Ať se podaří.
Stran: [1] 2 3


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení