Zobrazit příspěvky
Stran: 1 [2] 3
16  Makrobiotické diskuzní fórum / Kurzy, akce / Re: SILVESTR 2009 kdy: 23. Listopad, 2009, 10:05:03
Kontakty nemám, ale na netu by se asi daly sehnat čísla na příslušné faráře a snimi by to mělo jít domluvit. Já už v královehr. diecézi nějaký pátek nebydlím. Přeji, ať vám něco vyjde.
17  Makrobiotické diskuzní fórum / Kurzy, akce / Re: SILVESTR 2009 kdy: 21. Listopad, 2009, 21:37:07
Ahoj, zkuste katolické fary. Seznam far, které se dají takhle využít by měl být na netu u každé příslušné diecéze. Orlické hory budou Královehradecká diecéze. Já teď z hlavy vím, že by se mohlo dát jet na faru ve Starých Bukách u Trutnova. Fary jsou veliké s kuchyní a ubytování to je laciné.
18  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Nekonečný kaklendář s recepty, vánoční pohlednice a mnohé další kdy: 10. Listopad, 2009, 12:23:28
Ten kalendář vypadá úžasně. Přemýšlím, kdo by ho ocenil k Vánocům a myslím, že ho nakonec ocením já.  Smiley
19  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Partnerství makrobiotika s nemakrobiotikem... kdy: 07. Listopad, 2009, 19:37:53
Ahoj Misarih,
zkušenost mám naprosto stejnou jako ty. Manžel je nemb. Rád o sobě prohlašuje, že je masožrout. Já jsem na mb tři měsíce a za tu krátkou dobu nám už ledacos vyplynulo. 1. Vůbec ho nepřesvědčuji, ale říkám mu, jak se cítím a jak mi je - z alergiíí a z dýchacích problémů jsem se totiž dostala velice rychle. To ho zajímá. 2. mám dvě děti. Ten mladší je se mnou doma a jí téměř mb, ten starší už chodí do školky a s tím mám problém. Doma jsem jim ale jídelníček  odlehčila, jak se dalo. 3. naše společná jídla jsou téměř mb, chlapi mají třeba brambory, protože obilí jim moc nejede, ale základ je mb. Pro manžela vařím hodně smaženou zeleninu v těstíčku, kořeněná jídla a fazole, aby mu to chutnalo a už máme pár jídel, na kterých si moc  pochutnal.
Myslím, že moc pomohlo, že máme s mb dobré výsledky a to mám za sebou už i dvě eliminace.
Manžel měl taky na začátku pocit, že nás mb rozděluje, ale já se cítím o tolik líp, že jsem i k němu citlivější a emocionálně stabilnější, že si myslím, že se mu takhle líbím víc. Taky ušetříme na jídle.
Co na tom vidím jako nejhorší, jsou zásoby nezdravého jídla doma. Teď mám zrovna strašnou chuť na čokoládu, kterou tady manžel má Huh?
20  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Hormonální antikoncepce kdy: 07. Listopad, 2009, 19:20:40
Já už jsem s tím taky práskla a jsem přešťastná, že jsem se od přechodu na mb zbavila léků na alergie a teď i těchto pilulí. Bylo kolem toho u nás pěkné dusno, ale stejně se nakonec ukázalo, že v tom nebyla jen ta antikoncepce. Doufám, že to nějak budeme zvládat.
21  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: Darky.. treba vanocni kdy: 06. Listopad, 2009, 17:42:49
Loni jsme s manželem dostali lístky do divadla a poukázku na hlídání dětí. Takto věnovaným časem nám švagrová udělala velikou radost.
22  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Hormonální antikoncepce kdy: 01. Listopad, 2009, 22:13:28
Ahoj dámy,
moc a moc prosím o podporu a radu.
Jsem na mb 3 měsíce a jsem nadšená z toho, jaký to má vliv na zdraví moje i mých 2 dětí. Od začátku je mi jasné, že to bude chtít přestat prát HA. Chvíli jsem s tím čekala, aby to na manžela nebylo příliš moc najednou - ono je toho na něho i tak docela hodně. No, včera už jsem si piluli nevzala a dneska jsem to vytáhla doma. Nesetkala jsem se s úplným nadšením, ale mě je jasné, že už hormony brát nebudu.
Chci se zeptat, jak to s kontrolou početí děláte. Jakožto křesťané jsme si s antikoncepcí užili svoje a metodu přirozeného plánování rodičovství známe. Strašně jsme se trápili, protože zrovna, když byla chuť na sex, tak to nešlo a kondom můj manžel odmítá. Tak jsme nakonec přistoupili na prášky.  Myslím, že náš hlavní problém je v tom, že další dítě v blízké ani vzdálenější době fakt nechceme. Manžel moc nevěří tomu, že to jen s přírodou a důvěrou ve vlastní tělo zvládneme a tím, že nechceme další děti, tak myslím, že už máme i nějaké zábrany v hlavě.
Jen dodávám, že můj manžel není makrobiotik, ale doposud měl veliký respekt a pochopení - no, zatím se ho to tolik netýkalo. Ale já ho miluju a chci, aby byl šťastný. Co myslíte, jak to navlíknout - bez hormonů.
23  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Makrobiotika vařená na elektrice - má smysl??? kdy: 24. Říjen, 2009, 16:30:11
V Praze.
Ten kurz není drahý - stojí za pět dní 3500,-, což je levné, když si vezmeš, že víkendové kurzy stojí většinou dva tisíce.
24  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Makrobiotika vařená na elektrice - má smysl??? kdy: 23. Říjen, 2009, 17:39:49
Misarih,
jak to tak čtu, tak jsem na tom hodně podobně. Ještě k té elektrice. Ptala jsem se na to zkušené makrobiotičky, která se vyléčila z poměrně těžkých nemocí a ta říkala, že pokud nejsem vážně nemocná, tak na plynový sporák nemusím tolik pospíchat. To jídlo nemá takový účinek a prý není tak dobré - tady nemám srovnání. Tak si říkám, že doma tohle téma vytáhnu, až se osvědčím a budu mb praktikovat delší dobu. Jinak mám taky moc tolerantního manžela, když bere, že mu domácnost převracím naruby a když skoro vše, co jsme do teď jedli, je na černé listině Smiley
Kdybys vyrazila na kurz k paní Kubíkové na poslední týden v lednu, viděly bychom se tam.
Měj se pěkně a držím palce. Já se na kurz moc těším, protože mi ty začátky připadají  docela těžký - obzvláště v nemakro rodině.
25  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Makrobiotika vařená na elektrice - má smysl??? kdy: 21. Říjen, 2009, 13:46:30
Já teda musím reagovat na "Neonovo vykašli se na vnější podmínky". Sama mám doma elektrický sporák a vzhledem k tomu, že jsem na mb něco málo přes dva měsíce, tak to měnit zatím nehodlám. Jistě bych chtěla plynový sporák, ale nebudu s tím ani začínat před manželem. ten si mb nevybral, to jsem si vybrala já a i tak mu domácnost převracím docela naruby. Můj manžel je moc tolerantní a to co uvařím mu většinou chutná, ale teorie mb ho vůbec nezajímá, prostě je to standardně živící se chlap. No a já bych ráda, aby hlavně teď v začátcích, pro něho byla mb lákává a toho bych, podle mě, nedosáhla tím, že bych začala hned přeorávat naši kuchyň nebo si tam brala plynový vařič. Nevím, jak je to Misarih u vás, ale mě je jasné, že si o mě můj manžel občas myslí, že jsem padlá na hlavu. Já mu nic moc nevysvětluju, protože takhle na začátku nejsem pevná v argumentech, snažím se dobře vařit, dobře vypadat a od začátku mb jsem viditelně emocionálně vyrovnanější. No a ten plynový sporák přijde časem. Mě prostě připadá, že na své okolí, a na manžela zvlášť,  nemůžu moc hrrr. Vnější podmínka je podle mě spíš ten manžel než kuchyň a na to se podle mě vykašlat nejde.
26  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Makrobiotika vařená na elektrice - má smysl??? kdy: 18. Říjen, 2009, 21:04:25
Já taky vařím zatím na elektrice a je určitě dobré nechat ta jídla po uvaření chvíli vychladnout a ustát.
27  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Eliminace kdy: 15. Říjen, 2009, 21:23:21
Ahoj,
jsem naprostý začátečník, na mb jsem dva měsíce, ale moje alergie a dýchací problémy si nepřály odkladu. Evidentně teď eliminuju plíce a průdušky, mám teplotu a vykašlávám a strašně mě pořád bolí v krku. Ráda bych se zeptala na to, co kdo děláte pro posílení organismu. Mám totiž pocit, že jsem slabá jak moucha. Jenže se nemůžu jen tak vyřadit z provozu, protože mám dvě malé děti (babičky za horama) a za měsíc státnice. Tu eliminaci si prostě nemůžu celou proležet a musím alespoň minimálně fungovat, tak mě napadá, že ta eliminace nemůže mít takový účinek, když tělu nedám tolik klidu, kolik by potřebovalo. Možná pak ta eliminace trvá déle.
Jaké máte kdo zkušenosti.
Předem díky
Peti
28  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: prosím o radu kdy: 15. Říjen, 2009, 16:56:05
Díky za rady. Jdu na to.  Wink
29  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: prosím o radu kdy: 15. Říjen, 2009, 08:47:57
Prosím vás, co děláte, když vás bolí v krku. Já už tři dny skoro nemůžu polykat a moc se to nelepší. Dávám si na krk zázvorový obklad a kloktám slanou banchu, jak radí Kushi, ale nějak moc mi to nepomáhá. Máte někdo nějaké tipy. Předem díky.
30  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Malé děti - zkušenost kdy: 07. Říjen, 2009, 12:47:45
Tohle mě fakt trápí. Já jsem přešla na Mb před 2 měsíci a potíže s dýcháním, které jsem do té doby měla, jsou téměř pryč a dokonce zvládám i bez prášků na alergie.  Mám dva syny. Ten mladší (2 roky) přijal Mb bez výhrad a baští to co, protože je se mnou doma. Starší syn (4 roky) už chodí do školky a je tam strašně rád. A právě tenhle starší syn hodně kašle a nejspíš bude i alergik. Doma jí také mb a docela často nad talířem remcá, ale potřeboval by odlehčit i v té školce, protože tam mléka mají spoustu. No a já si s tím fakt nevím rady. Dneska to chci se synem probrat a doufám, že se nesetkám s přílišnou nevolí učitelek. Stačí, že si manžel zpočátku myslel, že naše děti trápím, když jim neudělám pudink.
Mám na to zatím názor asi takový, že jsem si tuhle cestu vybrala já a věřím v její správnost. Ale když už vidím, jaké nese ovoce, tak bych ji chtěla nabídnout i svým dětem. Doufám, že to nějak zvládnem, protože bydlíme na vetší vesnici a všichni naši kamarádi a  jsou nemakro.
Stran: 1 [2] 3


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení