Zobrazit příspěvky
Stran: [1] 2
1  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Termoska na jídlo kdy: 21. Říjen, 2018, 20:44:39
Ahoj, můžu velmi doporučit, jídlo v ní zůstané teplé i 5-6 hodin. Dá se to tam poskládat, že se tam vejde obilí, luštěnina a na to nahoru nějaká zelenina.
Jsem s touhle termoskou spokojená. Např. i polévka v ní vydrží horká několik hodin.
Akorát zvenku se mi docela rychle odřela, to je jediný nedostatek..
2  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Termoska na jídlo kdy: 06. Říjen, 2017, 11:43:44
Na to já bohužel v práci nemám podmínky.
No, asi půjdu do té esbit termosky. Nic jiného pořádného na našem trhu není. Škoda, že už se nedělají ty Ferrino termosky...
3  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Termoska na jídlo kdy: 26. Září, 2017, 14:22:52
Ahoj,
chci se zeptat, jestli máte, prosím, nějaké aktuální zkušenosti s termoskami. Termoska Ferrino na jídlo už se asi nevyrábí, protože ji na stránkách ani v obchodě nemají.
Víte o nějaké podobně kvalitní termosce, prosím? Esbit se mi líbí, ale nedělám moc jídlo z jednoho hrnce a ona není dost široká na poskládání více kopiček jídla.
Zaujala mě termoska Quechua,viz. odkaz Neona, máte prosím někdo zkušenost?
Studené jídlo v práci mě neuspokojuje,
díky moc,
4  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Cviceni DO IN kdy: 25. Březen, 2015, 13:27:49
Ahoj všichni!
Chtěla jsem poprosit, našel by se někdo ochotný, kdo by sem na stránky oscanoval těch několi stránek cvičení a masáže DO IN z knížky Radost z jídla? Nemůžu si ji teď dovolit koupit a cvičení podle 5-ti elementů už dělám, ale na tu masáž nemám podklady a potřebuji teď ze zdravotních důvodů více cvičit. Díky moc!
Mějte se pěkně:-).
5  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Zuby - alternativní léčení kdy: 20. Březen, 2015, 10:33:14
Ahojte:-),

prosím věděl by někdo o dobrém zubaři v Praze, který netrvá hned na tom trhat zub, když je tam nějaký problém-konkrétně mám na mysli zuby moudrosti.
Prostě zubař, se kterým se dá rozumně domluvit. Děkuji moc.
Klidně můžete i do zpráv.

6  Makrobiotické diskuzní fórum / Práce, Brigáda, Různá inzerce / Nabízím bydlení v Praze kdy: 08. Srpen, 2014, 18:48:36
Ahojte! Nabízím jedno volné místo ve velkém sdíleném pokoji v půdním bytě ve vile. Vila se nachází v klidné vilové čtvrti ve Strašnicích. U domu je menší zahrádka. Spojení do centra je dobré - 10 min. metrem ze Skalky na Muzeum. Byt je moc pěkný, prostorný a slunný, obložený dřevem. Já jsem makrobiotička, pravidelně si vařím, bylo by možné případně vařit společně:-). Je mi 29 let, pracuji a dálkově studuji. V bytě bydlí ještě můj fajnový, čistotný spolubydlící. Nájem se vším všudy je 5000. Kauci nepožadujeme. Nastěhování je možné ihned nebo od září. Pokud Vás můj inzerát zaujal, ráda Vám pošlu fotky na email. Můžete mě kontaktovat na email: NataliH@seznam.cz. Těším se na reakce!
7  Makrobiotické diskuzní fórum / Srazy a seznamka / Re: spolubydleni v Praze kdy: 20. Duben, 2014, 11:51:46
Hledám pohodovou spolubydlici do velkeho pokoje v pudnim byte ve vile. Vila se nachazi v klidne ctvrti ve Strasnicich, s dobrou dotupnosti do centra - 10 min. od metra Skalka. Jedna se tedy o sdileny pokoj, ale spaci prostory jsou od sebe oddeleny paravanem, ktery zajistuje soukromi. Byt je celkem 2+1, je prostorny a vzdusny, velka kuchyn s plynovym sporakem a krasnym vyhledem do zelene...Cena cini 5000 se vsim vsudy. V pripade zajmu poslu foto na email, nejak se mi tu nedari fotky pripojit.
Ozyvejte se prosim na email: NataliH@seznam.cz
8  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Přejídání, přejídání, přejídání kdy: 14. Duben, 2014, 21:37:36
Ahojte, to je zajímavé téma, to přejídání. Já jsem četla zajímavou knížku, kterou bych Vám chtěla doporučit: Zbavte se svých kil bolesti a je od Doreen Virtue. Je to celé o přejídání  a o možných příčinách přejídání, se kterými se Doreen setkala při své terapeutické praxi. Je zajímavé, že Doreen měla hodně dobrý důvod, proč napsat tuto knížku, sama trpěla několik let přejídáním. Ve své knize píše, že se přejídáme vždy ze 4 různých důvodů: Jsou to tzv. emoce SZNS - tedy Strach, Zloba, Napětí a Stud. A uvádí malou pomůcku - jaký je rozdíl mezi fyzickým-skutečným hladem a hladem emocionálním, fyzický hlad vzniká postupně, zatímco emocionální hlad přichází náhle.
9  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Kurzy paní Kubíkové kdy: 21. Březen, 2014, 21:16:15
Ano, uz jsem na ten hacek prisla. Uz se to vyjasnilo. Ty asi taky, Johne vis, o co se jedna...
10  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Kurzy paní Kubíkové kdy: 09. Březen, 2014, 22:32:42
Díky. No je to divné, vždycky jsem se jí dovolala bez problémů. Bude v tom nějaký háček...
11  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Kurzy paní Kubíkové kdy: 04. Březen, 2014, 20:57:11
Ahojte, prosím, poslal byste mi někdo tel.číslo na paní Kubíkovou? Já její číslo mám, ale asi je staré, nemohu se už dva týdny dovolat. Nevíte, měnila si v posledních letech číslo? Díky za ochotu. Potřebovala bych s ní mluvit.
12  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Deprese kdy: 16. Březen, 2013, 16:10:43
Ahojte milí,
chtěla bych napsat víc o svém příběhu. Jak šel čas s mojí depresí, myslela jsem i na Vás tady na foru a přispěli jste k tomu, že jsem racionálně začala brát antidepresiva! Nyná už to bude více než půl roku. Musím říct, že mi antidepresiva pomáhají a vrátily mi některé příjemné a podle mě normální stavy. Tedy zpět do mého života. Vrátily do mého života více radosti i energie. Takže beru antidepresiva spíše z donucení, ale příjde čas a to už budu dál i v makrobiotice a léky vysadím. Jak jste na tom teď vy? Mějte se pěkně.
13  Makrobiotické diskuzní fórum / Kurzy, akce / Re: BESEDA s NADĚŽDOU KUBÍKOVOU - 23.2.2013 Praha kdy: 16. Březen, 2013, 15:58:53
Ahoj všem,
také jsem byla na besedě s paní Kubíkovou a zpříjemnilo mi to víkend. Říkala jsem si, no paní Kubíková, ta mi teda zase dává:-). Při poslechu paní Kubíkové jsem šla do sebe a uvědomila jsem si, kde bych já jako vegetariánka se mohla přiklonit více k makrobiotice. Rozhodla jsem se, že zařadím více mořských řas a že luštěniny z konzervy nahradím čerstvými luštěninami. Také se mi líbil přiběh paní Kubíkové a její akčnost i vtip:-).
14  Makrobiotické diskuzní fórum / Makrobiotika / Re: Farmářské trhy v Praze kdy: 28. Březen, 2012, 19:16:17
Ahoj:-), já chodívám nakupovat taky do Holešovické tržnice...občas..a je pravda, že tam mají krásnou zeleninu, voňavou a různorodou.  I např. se tam dá vybrat s různých odrůd jablek, což je zajímavé. Sušené houby mne tam taky zaujaly.


Mějte se pěkně Smiley.
15  Makrobiotické diskuzní fórum / Povídání jen tak / Re: S jakým náboženstvím, vírou, učením sympatizujete? kdy: 25. Srpen, 2011, 19:59:05
Ještě by bylo zajímavé, jací křesťani sem vlastně chodí. Husité, katolíci, evangelíci, Obec křesťanů nebo jiní. Samotná přemýšlím o výhodách a nevýhodách těchto různých církví..Myslím si, že víra je důležitou součástí života člověka, že ten spirituální rozměr, nebo spíš obracení se k něčemu vyššímu je jedním ze smyslů člověka. Myslím tím, jako, že když se nerozvíjí, něco v životě prostě chybí. Vůbec ale nesympatizuji s moderními tzv. křesťanskými hnutími, které vybírají od lidí spoustu peně, ve stylu té triumfální víry atd. Ty podnikatelské směry..No a nemluvím o Strážné Věži a tak, tyto lidi, vždy kdy potkám, koukám na ně se soucitem..
Nicméně Husitství je pro mě docela zajímavé. Jsem spíš ale ve fázi přemýšlení.
Tak kdybyste měl na to někdo nějaký pohled, budu vděčná.
Stran: [1] 2


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení