Stran: [1] 2 3 ... 10
 1 
 kdy: 01. Duben, 2020, 11:57:13 
Založil neon - Poslední příspěvek od milan
Ahoj všichni,
dnes svítí pěkně sluníčko. Vitamín D, vznikající na naší pokožce dopadajícím slunečním svitem, snižuje pravděpodobnost infekcí. Vitamín D se vytváří z provitaminu. Provitamín D je v některé zelenině (mrkvi atd.). Lidé zpravidla mají chřipky v zimě a přechodným období - jaro, podzim - v době, kdy má tělo méně vitamínu D.
Dobrou prevencí před koronavirem je vyrazit do přírody na sluníčko!
Přeji hodně zdraví. m

 2 
 kdy: 31. Březen, 2020, 16:03:01 
Založil neon - Poslední příspěvek od milan
ahoj všichni,
musíme se snažit zůstat v pohodě, stress otevírá bránu koronaviru. Koronavir přichází hlavně přes plíce, ale může i přes další orgány, u který se na jejich tkáně naváže. Pokud budeme mít ve střevech dostatek T-buněk a dostatek probiotických mikroorganismů, které tvoří část naší imunity, tak mu nedají touto cestou možnost. Horší to je přes plíce. I pro zdravého dlouhá expozice v "zavirovaném" území je zátěží. Pokud se koronaviru nepovede navázat na tkáň přes enzymy, tak má smůlu. O ACE2 jsem psal posledně. V opačném případě hraje velmi důležitou roli naše imunita, čím jsme starší tím ji máme obecně méně, rovněž tak čím více se stresujeme. Do budoucna se 60-80% naší populace setká s koronavirem, pokud to bude "v malém", imunita by měla nad ním zvítězit, příznaky budou malé až zanedbatelné, infekci proděláme a přitom o tom vědět nebudeme. Na tuto myšlenku sázejí některé státy, ale lidé jsou nezodpovědní a nemocní chodí mezi zdravé a ve velkém to roznáší... Není tu žádný respekt k nemoci. Itálie, Španělsko, Británie, nyní USA apod. Uvidíme jak Švédsko, kde je nízká teplota a hodně lidí bydlí u moře, které i "dýchají" (koronavirus a jeho vázací aparát nemá až tak rád chloridy/sůl), ale stejně při vyšších množstvích to už nebude hrát žádnou roli...
Imunita si pamatuje, takže pokud už jednou tělo nad koronavirem zvítězí, tělo už ví jak na něj a příště to bude zvládat ještě lépe.
Závěrem - důležitá je prevence, bezohledných lidí kolem nás je hodně (obzvláště pak ti, kteří nemocemi pohrdají). Ale nejdůležitější je naše imunita. Nebuďme překyselení a žijme v překyseleným prostředí, koronavirus to má rád, tak si nepřidělávejme starosti. Makejte na sobě a základem je žádný strach...

 3 
 kdy: 29. Březen, 2020, 14:04:35 
Založil neon - Poslední příspěvek od neon
Já jsem od té doby, co jsem napsal první příspěvěk hodně zklidnil.

Korona je hodně infekční, kdyby nebyla opatření, tak věřím, že to podle odhadů napadne i 80% populace. Ale 80% z napadených má mírné příznaky, někdo to ani nepozná.

Takže je to opravdu problém pro lidi, kteří mají hodně oslabenou imunitu již nějakou nemocí. Pro takové lidi by byla hrozba i chřipka.

Jinak teda paní Strnadelová mezitím přidala dalších hodně příspěvků na jejím facebook profilu:
https://www.facebook.com/INSTITUT-CELOSTN%C3%8D-MEDIC%C3%8DNY-Vladim%C3%ADra-Strnadelov%C3%A1-a-Jan-Zerz%C3%A1n-106743246092875

 4 
 kdy: 28. Březen, 2020, 22:08:36 
Založil neon - Poslední příspěvek od torquiose
A jeste se lecim smichem:

https://www.youtube.com/watch?v=BvfHCOYNKzA

 5 
 kdy: 28. Březen, 2020, 01:38:38 
Založil neon - Poslední příspěvek od torquiose
Ahoj, taky jsem si rikala, jestli se tu k tomu nekdo vyjadri.

Ja si davam na chripkova onemocneni zazvorovy caj. Nastrouham zazvor, strouzek cesneku, pridam med a citronovou stavu. Nejenze to moc pomaha, ale jeste je to moc dobry.

A samozrejme polivky, a zdrave jist, odpocivat, pit, a tak dale, a vypotit. Snazim se fakt jen odpocivat, a maximalne neco jen poslouchat, co pomaha jit do sebe a byt v klidu. Snazim se nesledovat zpravy, ale prece jen to denne v rychlosti trochu projdu. Velmi citim na sobe jejich negativni dopad.

Diky za sdilene prispevky, pripomelo mi to sahnout po kuzu, ktere doma vzdycky mam, a taky zkusim objednat lotosovy koren.

Jinak, co se tyce tech leku, tak Ibuprofen se nedoporucuje, kdyz uz, tak paracetamol. Zatim mi nebylo tak blbe, abych sahla ani po jednom, ale kdyz bych fakt hodne trpela, tak bych proti tomu nebyla.

Taky nejsem proti potravinovym doplnkum, a saham po vitaminu D, zeleze, zinku a vitaminu C (ale ne na ukor toho, abych se to nesnazila v prvni rade prijimat ve strave)

 6 
 kdy: 19. Březen, 2020, 23:54:47 
Založil neon - Poslední příspěvek od milan
Ahoj všichni, kteří rozjímáte nad koronavirem.
Moje myšlenky se ubírají směrem vniknutí koronaviru do organismu (zatím bez akce imunitního systému, to je další kapitola). Tomu se děje přes takzvané receptory ACE2 zpravidla v plicích. Receptory ACE umí velmi dobře a silně inhibovat některé složky natta. Umí ale i ACE2? Byly by účiné složky natta, nebo právě naopak - jako léky na bázi ACE inhibitory? ACE enzym reguluje tlak krve v těle a pružnost cév, hydrolyzuje peptidy. ACE2 je ale exopeptidasa. Čím starší lidé, tím více ACE2. Více ho mají muži, než ženy (2:1). Ženy tolik netrpí na kardiovaskulární onemocnění, mají méně ACE2, menší riziko. Problém budou mít zejména kardiaci, lidé s obezitou, respiračními onemocněními, muži 60+. Malé děti mají krev dobrou, proto se jim koronavirus vyhne. Někde jsem četl, že u pacientů s diabetem a hypertenzí, kteří jsou léčeni ACE inhibitory, naopak u nich může být zvýšené riziko infekce coronavirem, ale není to potvrzeno.

 7 
 kdy: 19. Březen, 2020, 08:30:55 
Založil neon - Poslední příspěvek od neon
Kde se makrobiotici baví o tomto vážném problému?

Já o ničem nevím. I celosvětové diskuze na facebooku jsou v tomto ohledu "mrtvé".

Vím, že Denny Waxman napsal blog post https://dennywaxman.com/coronavirus/

Vím, že paní Strnadelová dala již 5tý příspěvek na facebook ohledně rad na imunitu.

Chtěl bych zkusit centralizovat diskuzi - proto zakládám toto vlákno. Facebook mě vždycky štval, díky němu zaniklo tohle fórum - ale nedohledáte tam pořádně historii, nikdy to nebylo čitelné, přehledné jako tady.

Přátelé z tohoto fóra, ozvěte se k tomuto tématu - jako za starých časů.Čistě z praktického soudku - když už to někdo z nás chytne:

Vycházím z tohoto videa, přímé zkušenosti dvou holek s koronavirem

https://www.youtube.com/watch?v=tEOfk3ckrZw

Kde holky říkají, že braly prášky kvůli vysoké teplotě a bolestem (prej nepředstavitelná bolest hlavy).

Takže, jaký máte názor:

- jak zvládat velmi vysoké horečky?
- jak zvládat veliké bolesti?

Já jsem sám párkrát po prášcích na bolest šáhnul.
Takže neřeším nějaké ideální makrobiotické názory, že prášky "fuj". Prostě když to bude hrozně bolet - nebo bolet naše bližní nemakrobiotiky - tak jaký prášek například je dobrý kompromis?Koronaviru aneb SARS-2.
Trhá buňky, fyzicky poškozuje orgány.

Úmrtnost stoupá - protože je zatím hromada nemocných lidí, kteří se nevyléčili, tak ani nevím jaká bude pravá úmrtnost.
Chce to sledovat např. Itálii, jak se to tam denodenně vyvíjí.
Prej z "uniklých" dat z Číny tam byla 16% úmrtnost.

 8 
 kdy: 15. Březen, 2020, 14:27:25 
Založil sokolenka - Poslední příspěvek od lukas147
Ja jsem si pred rokem a pul koupila tohle a je to super: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B018S8X660
Je to z britskeho amazonu, ale myslim, ze muzete sehnat neco v podstate stejneho i jinde

Dneska jsou taky docela populární pomalé hrnce na vaření. Nemáte někdo zkušenosti? V podstatě jak jsem pochopil z článku https://www.rankito.cz/nejlepsi-pomale-hrnce/ jedná se výhradně o značku Bionaire a její modely CrockPot. Spíše mě zajímá, zda se vyplatí ty 2-3 tisíce do toho investovat.

 9 
 kdy: 25. Únor, 2020, 13:09:44 
Založil PetraSlunce - Poslední příspěvek od PetraSlunce
Zájemci o permakulturu a jiní, pokud by se mezi vámi našel někdo, kdo by chtěl na zatravněný pozemek, do sadu pomocníky pastevecké, hledám místo pro dvě ovečky východofríského plemena, co jsem měla a mám necelý rok v zahradě a kolem, ale že tam v místě stále pospolu nežijeme, nadále práce na starším domku opravné a zahradní a ani nejsem rodilá farmářka, hledám pro ně jiné dobré místo k životu (to jest = ne ke snězení). Případně se ozvěte i na doplnění informací na petraslunce@seznam.cz  Petra (již se mi podařilo najít, jak nové tema přidat uff Wink

 10 
 kdy: 25. Únor, 2020, 12:51:36 
Založil berinda - Poslední příspěvek od PetraSlunce
Dobrý den, ahojte Smiley
Ještě jedna zpráva v asociaci na oves, žito a jiné obiloviny.
Nevím jak založit nové tema Neone, tak zde přidávám kopii mé zprávy tobě jako adminovi:
Zájemci o permakulturu a jiní, pokud by se mezi vámi našel někdo, kdo by chtěl na zatravněný pozemek, do sadu pomocníky pastevecké, hledám místo pro dvě ovečky východofríského plemena, co jsem měla a mám od jehněte necelý rok v zahradě a kolem, ale že tam v místě stále nežijeme, jen přijíždíme a odjíždíme pro nadále práce na starším domku opravné a nejsem ani farmářka a stále docela v jednom kole časokruhu (co prý ani neexistuje...ještě ho cítím), hledám pro ně jiné dobré místo k životu. Ještě jsou hojně vlňaté, neostříhané.
Případně se mi ozvěte, i pro více info na petraslunce@seznam.cz  Petra

Stran: [1] 2 3 ... 10


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení