Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
 21 
 kdy: 25. Červen, 2019, 18:40:20 
Založil neon - Poslední příspěvek od sahaw
Neon, co vidim růžově?

 22 
 kdy: 19. Červen, 2019, 09:00:41 
Založil neon - Poslední příspěvek od dvorjar
Ahoj Neone,
mnoha lidem by se líbilo, kdyby nemuseli brát žádné léky, ale to myslím, že není možné. Jak tělo stárne, nemoci přicházejí, ať se nám to líbí nebo ne. Jistě, znám taky vitální lidi např. paní Ing. Průchová. Nepopírám, že stra má na člověka obrovský vliv. Jenže každému se nechce vařit, možná je to i v tom umět si zorganizovat čas. Nebo je člověk líný vařit, nebo nemá na to čas, nebo mu to nechutná, jako třeba mě. Mít dům je dobré, ale vyžaduje to čas se o něm starat a zeleninu pěstovat. Ne každý na to má prostor. Zvláště když nemá zahradu. Já jsem s přítelem pěstovala za oknem pažitku, ale nedařilo se. Je to o prioritách.
Jarka

 23 
 kdy: 18. Červen, 2019, 17:23:02 
Založil neon - Poslední příspěvek od neon
Ptáš se, za co chci utrácet v důchodu?

Jak jsem psal. Za nic samozřejmě. Nepotřebuju dovolené, nic. Stačí mí jídlo zdravé, skromné. Bydlení je důležité abych měl teda vlastní, s velkou zahradou, aby byl dům vymyšlen co nejvíc soběstačně.
Ani za léky neplánuju utrácet.

 24 
 kdy: 18. Červen, 2019, 12:22:41 
Založil neon - Poslední příspěvek od sahaw
Citace
Já jen, že to není zas tak růžové jak často podáváš. 3000 za rok dáš jen v dobře zatepleném domku.
Ale topím podle sebe. 

Prý roční spotřeba dřeva u lidí, kteří topí je 3-6m3.

 25 
 kdy: 18. Červen, 2019, 12:20:14 
Založil neon - Poslední příspěvek od sahaw
Tento rok už budu mít náklady na boty jen 100Kč/ročně. Musím koupit dezinfekční sprej a pak postupně boty.

To je velká výhoda, že žiji na vesnici a znám lidi ve městě. Lidi jsou pod tlakem a musí nosit pěkné boty a nechtěji v bytech skladovat boty. Tak se jich zbavují, i když se daji nosit ještě dlouho.

Já jsem byl fanoušek jen pracovní obuvy, ale postupně jsem přesedlal na další obuv a tento rok přesedlám komplet. Tak pracovní obuv mi vydrží déle. Velká nevýhoda, že budu muset za den několikrát přezout.  Bude mít trvat asi 2 roky než vypotřebuji svoje boty a pak asi 3 roky cizí boty. Ale podle toho jak se mi hromadí cizí boty, tak budu mít nekonečnou zásobu a už nebudu muset nikdy možná kupovat boty kromě pracovní obuv,gomové sandále a holinek a to jen asi jednou za 5 let. Tudíž těch cca 100Kč/ročně.

Další náklady jsou už jen nákup sudů kam uskladním boty.  Někdo by mohl říc, že mám náklady, když schámí, použité boty, ale zas schánění bot nehrotím. Pomalu si cestu najdou. 26 
 kdy: 18. Červen, 2019, 09:06:37 
Založil neon - Poslední příspěvek od sahaw
Myslim, že je hodně důležité se zbavit pronajmu. A bydlet ve svém.

Já netuším jak funguje pronájem bytu nebo baráku. Já jsem nikdy tohle nemusel řešit a snad nikdy to nebudu řešit. Asi to do podrobna nikdy nebudu zjíštovat, protože by mi to sebralo hodně času a neměl bych pro to využití.

Když si seženete třeba mobilní dům za 140tisíc, tak náklady jsou jen 3000Kč ročně místo nájmu v bytě 6000Kč/měsíčně. Tak teoreticky člověk ušetří 70tisic ročně. A to jsou 2-3 výplaty neboli 2-3 měsíce nemusí pracovat v té práci. Ta každý páty rok může si vzít roční dovolenou. Nebo pokud by měl ty 2-3 měsíce dovolenou, tak nikdo nemůže nic dělat. Vždy musí člověk něco dělat. Tak buď pracuje nebo svou aktivitou snižuje životní náklady třeba, že peče chleba pro sebe. Prostě ten čas nikam nezmizí jen se přetvoří v jinou hodnotu než peníze z práce. A často dojde k tomu, že musí třeba pracovat v klasické praci jen 6 měsíců a 6 měsíců dělá co chce, protože má dost peněz. Proto si myslím, že důležité mít svoje bydlení na pozemku. 27 
 kdy: 18. Červen, 2019, 07:15:24 
Založil neon - Poslední příspěvek od sahaw
Já se moc zajimám o alternativní důchodové pojištění. Neplatím si duchodové pojištění už roky a vím, že nedostanu důchod, tak musím vyřešit jak mít přijem budu starý.  Pokud někdo bydlí v paneláku(je mu 30let), tak v roce 2008 musel dávat 200Kč/měsíčně +20 hodin. V roce 2019 už to je cca 500Kč/měsíčně+20 hodin do investování svého důchodu. Pokud někdo bydlí v domě, tak jen 50Kč/měsíčně+20 hodin. Každým rokem kvůli inflaci to pomalu stoupá, protože mít peníze v bance je znehodnocení a je lepší je investovat. Investice je pozemek,domeček,vybavení atd.  Negativum je 20hodin měsíčně a pokud má člověk možnost, tak je lepší mít práci těch 20hodin a vydělat si těch 2000-6000Kč než ten čas investovat na budování svého důchodové pojištění. I když zas z druhé strany jen málokdo dokáže ušetřit a spíš to rozhází.

 28 
 kdy: 17. Červen, 2019, 20:36:55 
Založil neon - Poslední příspěvek od sahaw
Přemýšlel jsem co vlastně chce důchodce. Trochu jsem se vyptával a došel jsem k názoru, že chce klid. Chce mít prostě klid. Netouží už po hyperaktivitě jako v mládí. A to mně přivedlo, že výměnky něco do sebe měli. Zas je to jen můj názor, který vychází z pozorování a ptání jen určitých lidí. A oni touží jen mít 1+1 a žít v klidu. Nechtěji mít barák a starat se o něj.

A to je problém, že dnes společnost nabádá, aby mladý lidi odešli z domu a měli svůj dům. Proč nemůžou odejít rodiče z domu a nechat svým dětem barák? Když odejdou jejich děti, tak si zařídí svůj život a pak až rodiče zemřou, tak prostě prodaji ten dům.

Berme, že jejich rodiče je měli v 25 letech. A přenechaji svůj dům až jejich děti vystudovali a maji na zaplacení svého života, tak cca ve 25letech. Rodičům je už 50 let a tak už se blíží k věku, kdy už chtěji mít klid.

Vím, že lidi v 80letech jsou aktivní, ale řekl bych, že je to spíš vyjímka. Ono už v 65letý lidi často touží po klidu. Co chtěji dělat s barákem? Většinou lidi omezuji aktivitu, ale mám pocit, že lidi, kterým je 45-55let a touží budovat soběstačný statek bez dětí jen sní o něčem co se neuskuteční a je už od začátku vedeno do neúspěchu.

 29 
 kdy: 17. Červen, 2019, 16:02:05 
Založil neon - Poslední příspěvek od sahaw
Jsi částečně odpověděl. Budeš utrácet za léky a doktory. A za co dál budeš utrácet?

Budeš chtít cestovat nebo jen celý den být na pozemku a občas si udělat procházku do města? Budeš mít auto? Budeš v duchodů singl nebo chceš partnerku?  Jaký bude tvůj jídelníček? Kde budeš bydlet? Pokud si všechno rozebereš, tak zjístíš, že buď budeš šetřit hotovost, dávat na duchod nebo to investuješ do pozemku, kde budeš žít.

 30 
 kdy: 17. Červen, 2019, 15:46:09 
Založil neon - Poslední příspěvek od neon
Tak podle mě právě otázka kolem tohoto tématu nestojí. Nechápu ji.

Protože "strach" z toho, že by člověk neměl důchod, tak je založená právě na tom, že nemáš křišťálovou kouli a nevíš co bude. Takže tě napadají věci jako, že jsi nemocný, neschopný se o sebe starat, obdělávat zahradu, udržovat dům, chodit nakoupit, donést věci.

Takže tě logicky uspokojí, že bys měl aspoň nějaké peníze "bez práce".

Ty se ptáš jak kdyby jsme byli ve stáří fit a jediné co si mám teď položit je "za co vlastně chci utratit". No jako za nic samozřejmě nemusím. Klidně 1000 Kč měsíce, nakoupím obilí a požvýkám ho a zeleninu vypěstuju.
Obdělám zahradu, záplatuju domek hlínou apod.

Ale tělo nám přece stárne a vůbec nevíš, jestli si nezlomíš nohu, nebudeš se moct zohnout apod.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení