Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
 21 
 kdy: 19. Červenec, 2019, 16:37:32 
Založil Tom. - Poslední příspěvek od Tom.
Nedokazu si vysvetlit, proc neni jendoduche najit alternativni zpusob (knihy, online), jak pristupovat k obnoveni funkce stitne zlazy. Dokonce makrobiotika, jak se zda tedy, nema presne vyreseno ci stanoveno, jak tento problem vyresit.

mozna (doufam), ze jeste nekdo zde ze skalnich makrobiotiku, se tu nachazi, kdo by dokazal tema osvetlit.

Znam dokonce  i nekolik lidi, kteri jsou dnes, jiz tak vystraseni bilymi plasti a hromadou nespocetnych nutricnich poradcu se zastupem vedcu za nimi, jez maji udajne potvrzeno vice nez 40leti stydii, ze zelenina jako brokolice, kvetak ci kapusty, jsou presne ty potraviny, ktere nici stitnou zlazu,

odmitaji tuto zeleninu jist a brani se jakymkoliv jinym nazorum, kdezto na druhe strane vesele dal pobiraji suplementy, leky, umele hormony ci antiobitka.

Nejsem zadny specialiasta, nicmene, jak se zda, v pripade snizene funkce stitne zlazy se objevuje v tele makrobiotika ci vegana nizka hladina vitaminu D a vitaminu B12 a to vse secteno a potrzeno prispiva k nulove hladiny jodu v krvi.

clovek je stale unaveny, studene koncetiny, a dalsi veskere problemy s tim spojeny v nasi dnesni spolecnost, u zen neplodnost.

co s tim tedy?

zda se to jako zacarovany kruh. jedna se o jangove onemocneni? zlaza je natolik stazena, ze nedokaze pijmout zadny jod a nevytvari potrebne hormony pro telo? je treba pristupovat k jang kondici uvedomnele?

jak telo neprivest do jangu a soucasne mu dodat potrebny jod a stimulovat funkci zpet k normalu?

,,jez normalni makrobioticky talir a bude to v pohode,, uz slysim jak nekdo tamhle vzadu krici, opravdu to staci?
Proc jsem skepticky k tomuto vyjadreni?

Neverim, ze zelenina skodi. verim ze nekdo prisel s vyzkumem po 40ti letech ze nektera zelenina obsahuje trosku toho, co by mohlo skodit stitne zlaze, verim tomu, ze uz nikdo nezkoumal vliv antibiotik na stitnou zlazu ci dalsich umele podavanych hormonu... a dalsih ostatnich faktoru, jez hraji v porovnani se ,,zakazanou,, zeleninou prim.

Prosim, neobavejte se vnest do problematiky a pokavad nekdo ma svuj nazor, ci dokonce radu prip. zkusenost, budu za ni velmi rad

predem dekuji.  Wink

 22 
 kdy: 07. Červenec, 2019, 11:52:54 
Založil kubiKar - Poslední příspěvek od kubiKar
tak to je fajn ;-)

Za více info předem děkuj.

PS:
ad "více info" :
kde se tu dá jít na čet?, nebo vidíte můj mail?

 23 
 kdy: 07. Červenec, 2019, 07:39:43 
Založil kubiKar - Poslední příspěvek od sahaw
Znám skupinku.

 24 
 kdy: 07. Červenec, 2019, 07:37:49 
Založil neon - Poslední příspěvek od sahaw
To se musíš cítit cool, když utrácíš jen pár tisíc ročně?
Hodně lidí si to myslí. Myslí si, že se vytahují a snažím se někoho troufnout. Zas neznám nikoho, kdo by z nízkonákladového žití se vytahoval. Člověk to nedělá, že to je cool, protože to neni cool, ale kvůli  tomu, že má nějaký důvod. Chce jen žít. Kdyby to někdo dělal kvůli cool, tak by dělal přednášky. Možná na začátku u každého existovala motivace změnit svět a i lidi, ale to prostě brzo vyprchalo, když jsme si uvědomili, že člověk jde hned do obraného módu a přesvěčit, že domácí pečení chleba je lepší je nulové. Udělali jsme v minulosti pár srazů a nikdo netoužil šířit osvětu. Spíš byli proti. Jen já jsem černá ovce, která si myslí, že pokud někomu hrozí bezdomovectví atd., tak tohle je cesta jak se tomu vyhnout.

 25 
 kdy: 06. Červenec, 2019, 20:01:12 
Založil kubiKar - Poslední příspěvek od kubiKar

Bude všeStranně fajn, ozve-li se:
jednotlivec -pár - skupinka- ad:
Kdo má ?/ tvoří ?/ hledá ?, něco podobného : Chata minidomek
ad "Po zaplacení nájmu jim už nic nezbylo, rychle si tedy postavili vlastní levné bydlení"
https://www.drevostavitel.cz/clanek/levny-dreveny-domek

 26 
 kdy: 05. Červenec, 2019, 08:20:31 
Založil neon - Poslední příspěvek od sahaw
Co nenadále výdaje?
Člověk je něco co žije třeba 80 let. Máme kolem sebe lidi, kteří jsou stačí 1-80 let. Je snadné přijít k nim a zjistit co potřebuji k životu. Pak můžeme udělat představu kolik a čeho potřebujeme. Třeba je Vám 30 let. Víte, že lednička vydrží 10 let. Tak budete potřebovat za svůj život 5 ledniček. Tak buď si dáte stranou peníze na 5 ledniček nebo začnete sledovat prodeje a sežete starší ledničky za odvoz. Budete mít třeba 7 ledniček místo 5, ale levně. Je to stejné s oblečením,nádobím atd. Všechno i zdraví se dá odhadnout. Neexistuje žádný nenadálý výdaj. To jen mi si vsugerujeme, že jsme to nečekali. Ale všichni víme, že lednička a další věci maji svou životnost. I ten člověk, který začne chřadnout a objevovat problémy. Pak přijdou opravy ve formě operací a prášku a nakonec skládka. Mohli bychom nazvat nenadále výdaje asi jen pokud změní člověk svůj život. Třeba se rozhodne jezdit na kole. Tak si koupi kolo,helmu atd.

 27 
 kdy: 26. Červen, 2019, 17:28:34 
Založil neon - Poslední příspěvek od sahaw
Je to už nějaký rok, kdy mi vysvětloval jak mít po cca 5-10letech na poli legálně obydlí. Je to skrz zemědělskou stavbu.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-183#cast3

Zákony se mění a fakt neutším jestli se něco změnilo.

Umístit mobilní dům u rodiného domku neni potřeba ani prý ohlášení.

 28 
 kdy: 26. Červen, 2019, 13:53:07 
Založil neon - Poslední příspěvek od neon
No ne, v tomto jsi právě naivní a psal jsem to v té fcb diskuzi.

Že si myslíš, že na pozemek za 17-35 Kč/m jde legálně postavit mobilheim nebo cokoli malého na bydlení.
Za tuto cenu jsou to louky, pole, sady, kde maximálně postavíš zemědělskou stavbu.

Takže pozemek pro mobilheim bude stát třeba 300 tis.

 29 
 kdy: 26. Červen, 2019, 11:47:10 
Založil neon - Poslední příspěvek od sahaw
Sehnat kousek třeba 50m2 na postavení mobilního domu někdo u kamaráda nebo přibuzného neni až tak velký problém. A je tu riziko, že na konci zahrady tě pak nebude chtít, ale přestěhování tě bude stát jen 30tisic naj iný pozemek.

Sehnat zahradu 1000m2-1ha vyjde asi 35Kč/m2. Koupí se pole a udělá se sad. A než začnou plodit stromy, tak do té doby se legálně postaví mobilní dům. Tedy přesune. Takhle to máme dohodnuté u nás.

Někdy je to možná i levné jako ve Zlíně 17Kč/m2, i když to neni jen orná půda.
http://zemedelskepozemky.cz/prodej-pudy-zlin-slusovice/?arc=44&nabidka=27932&p=2

Ale chápu, že člověk nechce jít do kompromisu a chce všechno najednou. Tak té osobě nezbyde než šetřit peníze ještě nějaký rok než si splní sen.

 30 
 kdy: 26. Červen, 2019, 11:18:31 
Založil neon - Poslední příspěvek od neon
Nechápu otázku. Podle mě všichni, kteří přemýšlejí nad přesunutím se do mobilheimu, tak to chtějí na vlastním pozemku a ne na pronajatém.

To, jakou hodnotu má zahrada navíc pro mě, tak možná nevnímají. Ale i bez uvědomění si hodnoty zahrady, tak i tak chtějí všichni svoje. Má to nějakou svou logikou na bázi které jsem napsal "že máš růžové brýle ohledně toho, že lidi můžou bydlet v malém domku za 140 tis. a přesunout se z nájmu".
Nevím proč jim vlastně nestačí nájem, evidentně ne.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení