Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
 31 
 kdy: 07. Červen, 2019, 15:56:49 
Založil neon - Poslední příspěvek od sahaw
Baví me se tu o 2000Kč měsíčne za koně u stájení. Tak se dá očekávat, že to nebude ustájení jako v prvotřídních stájích.

Kupodivu existují lidi, kteří maji koně pro radost. A ty nejsou nároční a radši chtěji pastevní ustájení, i když netuším co to obnáší. Prý jen bouda a pastvina. A netuším jestli ta pastvina musí být extra. Taky netuším další věci. Je to velký žrout času, ale dostaneš zaplaceno.


Ještě existují lidi zachranci zvířat, kde koupí koně, který měl jít na jatka a potřebují ho někam umístit. Prý jsou často problém s platební morálkou, protože radi zachranují dalšá zvířata, tak zapomínaji platit ustájení a pak taky rádi odsuzují lidi, kteří si nechaji zaplatit o starání zvířat.

1, To byla překážka, protože bych musel alespon rok chodit ke koním jako brigádník.A většinou bych jen vozil hnůj. Tak mně to fakt nelákalo. K tomu náklady na dopravu atd.

2, To mně zajimá jak časově náročné? Jedna paní, která mi to doporučovala chová 5 koní za 2000Kč/měsíc/kus a říkala, že je to brnkačka. Pochopitelně to zlehčovala, protože ji to asi bavilo.

3, Sušené seno kupuje majitel. A udělat ideální pastivu bude něco stát, ale podle mně za 2 měsíce ustájení se to vrátí.

To, že zvíře sebere svobodu je pravda. Proto mám jen drůbež a králíky, kteří se dokážou o sebe postarat(kýbl zrní a kybl vody stačí na týden a hotovo). Až tu nebudu sám bydlet, tak půjdu do větších zvířat.  Zas představa, že budu prýč týden se mi zdá nereálná. Ono týden znamená, že bych musel někdy bydlet a jinak stravovat a tak náklady by šli pěkně náhorů a to mně demotivuje.

Ta paní semnou nesouhlasila a i s tebou, protože ty koně maji majitele. Tak pokud onemocní nebo chce jet na dovolenou, tak majitelé se postaraji.  Wink

Můžeš víc rozvést bod 2? dík


 32 
 kdy: 07. Červen, 2019, 15:15:11 
Založil neon - Poslední příspěvek od neon
Tyjo.. vůbec.

1) Lidi co to dělají tak jsou profící a majitelé koní, kteří u nich ustájují si na profi přístupo potrpí a poznají ho a právem. Je to velice vzdělaná komunita a velice si zakládají na kvalitě.
Vždy si vybírali někoho, kdo se koním aktivně roky věnuje.

2) Jakékoli zvíře je hrozná zodpovědnost a zápřah časový. A čím větší zvíře a váženější, tím větší tlaky na člověka jsou. No a kůň je jedno z top zvířat, které se hodně řeší.

3) Kvalita louky, skladba trávy - není vůbec všude ideální pro pastvu. A celkově, půl roky se jede ze sušeného sena - takže hromada práce.

Vůbec s těma koněma je spousta práce a vyvádějí kdeco. Musí být kvalitní ploty.
Já bych se na toto vykašlal - aby mě někdo popoháněl, že se něco koňovi stalo.

A pak taky moje filosofie je pořád hodně anti-zvířecí - protože seberou člověku svobodu (protože jim ji taky sebral, hezky se to doplní).
Jiné způsoby výdělku tu svobodu takto nevezmou nikdy. Dají se dělat v různou dobu, flexibilněj.

 33 
 kdy: 07. Červen, 2019, 15:06:35 
Založil neon - Poslední příspěvek od sahaw
Ještě si mi zmiňoval nějaké tipy, kde sehnat 4000 měsíčně na zdravotní a sociální. Můžeš se o nich rozepsat?
Vím, že jsi chodil do stájí ke koním. Vím, že máš pozemek 2ha. Proč se nestaráš o cizí koně? Jaké jsou překážky u tebe?

Když jsem hledal způsob jak vydělat na pozemku, tak se objevila možnost starat o koně. Ustájení 2000Kč/měsíčně. Jen ustájení a starání. Léčení,věci a krmivo platí majitel. Měl jsem hodně překážek,  tak jsem neměl ideální podmínky.

 34 
 kdy: 06. Červen, 2019, 13:39:13 
Založil neon - Poslední příspěvek od sahaw
Pokud se podíváš na seznam co jsem minulý rok prodal, tak tam neni moc zeleniny. Já se hlavně zaměřuji na cukety,dýně, topinambury a pak co nasbírám a co vyroste. Tak minimum času a práce. Nevyplatilo by se mi to, kdybych to musel prodávat každému zákazníku zvlášt. Ale pokud věnuji nějaký čas nějakému projektu, tak ty tvůrci toho projektu tu zeleninu vyzvednou a daji ve svým bydlišti tomu kupci. Tak ušetřím peníze a čas.

Jinak kelímek stojí 1 Kč a 500ml(1,4m3 je cca 150Kč) zeminy stojí cca 20halířů i s dopravou.

Někteří tvůrci projektů jsou daleko, tak za menší obnos realizuji jejich sen  pokud nemůžou tedy být výdejné místo.

Jen jsem si vytvořil ideální podmínku k tomu, abych ušetřil čas prodejem a dělal něco co mně baví.

 35 
 kdy: 06. Červen, 2019, 13:17:21 
Založil neon - Poslední příspěvek od neon
Pořád nechápu jaké peníze ti ty sazenice, za které si od lidí bereš "kelímek se zeminou" přináší.

Nově v tom teda vidím bohulibou činost, která tě asi motivuje.

 36 
 kdy: 06. Červen, 2019, 13:07:46 
Založil neon - Poslední příspěvek od sahaw
Přináší mi to peníze. Né moc peněz, ale nějaké jo.

Existují lidi, kteří chtěji zlepšit svět. Maji svoji představu jak by se mohl zlepšit. A náš spolek pomáhá realizovat a zjístit jestli ta představa je realná. Kolik času a peněz to stojí. Jestli je to možné realizovat ve větším měřítku.

Někdo si myslí, že psaní článků zlepší svět. Někdo zas budování komunitní zahrady a někdo, že lidi začnou jíst lokálně atd. Já třeba s ním o zahrádkářské kolonii http://chedrbi.cz/?p=120.

Já nabízím, že některé představy realizuji.  A určím jaké jsou náklady a pokud ten člověk má chuť do toho investovat, tak to realizuji. Neni to drahé, protože nepotřebuji tolik peněz k životu.

Předpěstovat sazenice zabere minimum práce. Používám u hokkaid a cuket kupované osivo, které jsem koupil velké balení a zaplatil to ta osoba, která věří, že pokud budou sazenice a semínka snadno dostupná pro lidi, tak je budou pěstovat doma. A tím nebudou kupovat v krámě. Tím se sníží ekologická stopa. A o dost.

Mně to přináší nějaké peníze a pomalé budování své zahrádkářské kolonie.
 37 
 kdy: 06. Červen, 2019, 12:52:31 
Založil neon - Poslední příspěvek od neon
Já nechápu - jak na facebooku nabízíš různé předpěstované sazenice (hokaido apod.) a chceš za ně jen "kelímek s hlínou" aby ti zájemce dal.
Co to má za logiku? Vždyť s tím máš práci, práci při organizaci předávky.

A přitom mají hodnotu minimálně 10Kč a více - proč za ně nechceš nějakou kačku?
Co ti celé přináší?

 38 
 kdy: 05. Červen, 2019, 13:34:30 
Založil mikro-makro-guy - Poslední příspěvek od giorgino
ty prispevky jsem smazal. jeste to resim s jednim lecitelem, znamim, co a jak dal... no nic...

 39 
 kdy: 04. Červen, 2019, 20:54:32 
Založil mikro-makro-guy - Poslední příspěvek od neon
To je drsné počtení Giorgino. Na jednu stranu jsem moc rád, že tě zase po letech čtu (pokud jsi to ty)... ale toto... achjo.

 40 
 kdy: 04. Červen, 2019, 20:40:35 
Založil mikro-makro-guy - Poslední příspěvek od giorgino
...

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení