Stran: 1 ... 8 9 [10]
 91 
 kdy: 15. Červenec, 2017, 00:51:37 
Založil neon - Poslední příspěvek od agarek
Mě selhaly všechny teorie, nastoupil jsem do extrémně jangizující práce, byl jsem rozveden, odchýlil jsem se od ortodoxní mb, začal trochu chlastat. Myslím si, že kdysi byly o dost lepší vztahy mezi lidmi, práce byla energeticky čistší, dodržovaly se biorytmy, pohyb veňku, nebyl tolik ten typ stresu co nás dnes může ničit, stahovat extrémně a to se jídlem vyrovnat nedá, sám jsi o tom kdysi psal a Průchová to uvádí, čím jsi se pokazil, tím se naprav, pohyb, strava, psychika.

Kvalitní strava, kousání rovná se větší výdrž, výkon, více práce. Jím rád sám, takže když to nejde, tak kolikrát raději nejím. Nejhezčí roky jsem prožil na venkově s fyzickou prací a sounáležitostí s okolím. Oni taky od středověku, možná už starověku po jinu asi prahli, koření, alkohol, ovoce, divoké byliny, med.

Možná ještě existuje něco o čem nevíme, stejně jako úplně nevíme jak funguje bretarianství, zdá vůbec a proč, tak nevíme jestli tehdy nebyli lépe napojeni na vesmírnou i zemskou energii a nedocházelo tam třeba k energetické výměně, kterou teď už třeba většina z nás díky civilizaci neumí, ztratila, zatímco dříve to mohlo být běžné, normální, samozřejmé. Žili jinak, měli trochu jiná těla, jak jim to fungovalo třeba před několika tisíci lety, těžko říct.

Částečně přeci jenom dodržování biorytmů i to způsobovalo odpočinek plus pohodové rodinné, přátelské vazby, přeci jenom se potřebovali navzájem, mohly také jinizovat, ta sounáležitost s okolím. Dnes je to vlastně docela tvrdý stresující boj o přežití, bez možnosti důvěřovat ostatním a v čemkoliv se na ostatní spoléhat.

Dělba práce byla větší, rozdělení rolí, možnost spoléhat se na tradice, tradiční věci, dnes není jisté vůbec nic v této zvrácené době a to vše stresuje ten rozpad všech hodnot, rozpad vztahů, rodin, většina lidí stažených, hodně žen je energeticky spíše mužmi. Doba zhrubla, lidi zhrubli, zesobečtěli, mizí tolerance. To vše jangizuje.

Nemluvě o vnitřní duchovní podstatě, navíc to že se musí jídlo připravovat, vařit, konzumovat v minulosti chápali všichni, plus nám stejně chybí znalosti, jak přesně a jací vlastně lidé uvnitř a mezi sebou byli, vypichuje se to zajímavé, války, mor, nemoci, boje pánů o moc, o běžném obyčejném životě běžných lidí toho zase tolik nevíme, ani o tom jak přemýšleli, vnímali svět, vztahy, lidí. Já byl v kontaktu se starými lidmi na venkově v osmdesátých letech a byli úplně jiní, než lidé dnes.

100% lidé v minulosti žili ve větší psychické pohodě a klidu než dnes, protože rychlost je jang a mobil, internet, auta, letadla, to je rychlost. Světlo je možnost pracovat kdykoliv, takže další stres. Dříve se nechvátalo tolik jako dnes s pseudovýkony, v tržním, kapitalistickém zřízení a dříve myslím sto, pětset a tisíc let zpátky.

Dnes v tržní ekonomice jde o vydělávání peněz, dříve šlo hlavně o obživu jako takovou, pohoda při práci a ve vztazích prostě byla, lidem nemělo co utéct, o televizi, mobil, počítač a elektronickou zábavu prostě nešlo. Najdeme samozřejmě období válek, hladu, otroctví určitě se ne vždy a ne každý se měl dobře. Dnešní způsob života nejen že není ekologický, trvale udržitelný, ale ani přirozený. Práce je vlastně vetšinou pseudoprací, bez valného smyslu a vytváření nějakých rozumných hodnot.

 92 
 kdy: 14. Červenec, 2017, 16:56:35 
Založil neon - Poslední příspěvek od neon
A víte co ještě řeším, po návratu ke striktnější makrobiotice?
Vyzní to možná trapně, že to moc hrotím, jak za starých časů, ale....

Řeším jezení v klidu a žvýkání, vědomé jezení, vděčnost za to jídlo, nepřejíst se.
A řeším to v kontextu časovém.

Jak a kdy mám mít čas na to, abych snědl všechny porce jidla za den v klidu, vědomě a aspoň 50x požvýkal každé sousto, včetně polívky.
Takto se to "předhazuje", že bysme měli žít.

Jak proboha mohli něco stihnout?
Nemám děti, jen chodím do práce, jen se snažím po práci tvořit.
Ale fakt nechápu.

V práci a vědomě jíst? Nonsense. Nedám to, není kde, není čas.
Když bych si měl ještě do toho vařit čerstvé?

No stanu se zdánlivě otrokem jídla.. jakože klidně strávím 3 hodiny přípravou jídla, jezením, uklízením po jídle.
Práce + dojíždění do ní = 10 hod.
Spánek = 8 hod.
Běžné denní uklízení = aspoň 1 hod.
Zbývá 6 hodin.
A je vám asi jasné, kolik běžných věcí jsem nezapočítal a že těchto 6 hodin se roztrcká raz dva.
Jak sakryš vůbec něco pořádně stíhat a do toho kvalitně, meditativně jíst? Smiley

A proč to tak vlastně chci hrotit? To jsem měl napsat na začátku asi.

Protože jsem si již po mnohokráte ověřil, že to vědomé jezení a hlavně kousání a nepřejídání se kvalitního jídla perfektně funguje!
Změní to vědomí, změní to koncetraci, změní to vůli, záměr. Táhne to k přirozenosti, jednoduchosti, vnitřnímu klidu, jasnosti.


Mám často pocit, že by to možná celé mohlo takto fungovat, že trávím 3 hodiny děnně klidným jezením, vařením.
Ale to bysme nesměli žít v dnešní době.

Něco mi říká, že se možná motám v kruhu. Že v domnění, že chci něco stihnout, nastudovat, naučit se, tak jím u vzdělávacích pořadů. Jím ledabyle, když něco dělám.. abych měl pocit, že jsem ten den aspoň trochu udělal.
Kdybych si měl sednout, tak jsem nervózní při jídle, hlavu plnou výčitek, že se flákám (a jakože to tak společnost opravdu vidí, jsme flákači, když bysme takto meditativně jedli a práce zahálela).

Ale možná, možná by se rozjelo při tom vědomém jezení magické kolečko.. kdy nám začnou chodit do života věci, lidi, řešení, nápady, které jsou více v souladu s Celkem.

Jak to máte vy s klidným jezením, hodně kousat a přitom něco v životě stíhat? Zvládáte to při chození do práce? Při žití v domě s pozemkem, kde je plno práce?

 93 
 kdy: 13. Červenec, 2017, 13:07:44 
Založil neon - Poslední příspěvek od neon
To je zajímavé, že taky programuješ Torquiose.

V čem programuješ, jaký jazyk?
Jezdíš normálně 5 dnů v týdnu do práce?
Obědy řešíš jakým způsobem? Kde bereš tolik zeleniny přes den? Vozíš z domu na kole? Smiley

 94 
 kdy: 13. Červenec, 2017, 03:43:37 
Založil neon - Poslední příspěvek od torquiose
Je to asi individualni. Ja jsem svoji stravu zmakrobiotictela velmi postupne, a delala jsem to podle toho, co mi telo davalo vedet. Mou motivaci bylo se citit fyzicky lepe. Taky mam programovani jako zamestnani, a vim myslim presne, co myslis tim jangem. Kdysy davno jsem to resila vecma jako cokoladou (klasickou, slazenou cukrem), kafem a cigarama Smiley Tim kafem jeste donedavna. Az to telo fakt nedavalo. Ja vlastne nevim, cim se uvolnuju. Mam v jidelnicku hodne zeleniny, a denne si davam sladkou dopoledni svacinku v podobe orisku, suseneho ovoce, seminek a maleho kousku bezmlecne cokolady slazene sladem. A cicham ke kavovym zrnum. Pred 2 mesici jsem prestala s kavou (pravdepodobne na dobro). Kdyz jsem ji pila, tak jsem se taky nemohla moc uvolnit. Sice jsem se uvolnila pri jejim piti, ale celkove to delalo veci jeste horsimi. A zacala jsem jezdit na kole do prace. Jet z prace na kole domu uz samo o sobe je dobry prechod. Kdyz je mi vedro, tak pokud mozno, odpocivam.
Kazdy mame trochu jine sny a motivaci.

 95 
 kdy: 10. Červenec, 2017, 10:50:36 
Založil neon - Poslední příspěvek od neon
Tak mám chuť něco po letech napsat a rovnou do deníčku.

Mě by celkem zajímalo, jestli znáte opravdu fyzicky pracující makrobiotiky. Řešili jsme to v minulosti teoreticky mockrát.
Ale po těch letech, be mě zajímalo, jak na tom kdo jste, koho znáte, že to fakt dává i po letech.

Já se teda za ty roky celozrnnou makrobiotikou zjangoval, uletěl jsem na bílou mouku, pečivo, brambory, jako hlavní jídla. No a po 3 letech úletu zkouším zase striktnější makrobiotiku.
Ale v těch vedrech mi to nějak nejde. Nedokážu se pořádně uvolnit z toho jangu (zaměstnání (programování), poté práce na pozemku do 9ti večera, fyzická práce sobota i neděle) - by mě zajímalo, jestli někdo hodně fyzicky děláte i v tyto vedra?
Protože mě příjde, že ty vedra jsou vlastně největší problém na práci. Ne ani tak zimy, chlad, to se člověk zahřeje. Ale jak se uvolnit z toho jangu a přitom se zas nezjinovat a nebýt pasivní, líný.
Možná se dříve ani nedělalo přes den v parné léta.. možná dělali jen brzo ráno, pozdě večer. Ale nějak se mi to nezdá.. nemohli být tak rozmazlení.
A už vůbec teda nechápu, jak se předci zjinovali, uvolnili, když třeba měli chudobu a do toho měli jen celozrnné, těžké chleby, málo zeleniny, málo sladkého (co tak asi mohli mít, trochu ovoce).

Obecně by mě zajímalo, jak jste vlastně makrobiotici dopadli - jestli tato strava vede lidi opravdu k realizaci přesunu na pozemek v přirodě, nebo spíše v klidu (i po letech makrobiotiky) setrváváte v bytech, městech.
Jestli jste po letech makrobiotiky fyzicky aktivnější než kdykoli dříve, nebo naopak spíše úpadek?

 96 
 kdy: 08. Červenec, 2017, 15:33:57 
Založil majkl - Poslední příspěvek od W
http://sicnoticias.sapo.pt/pais/2017-07-06-Diretor-do-Instituto-Macrobiotico-de-Portugal-desaparecido-no-mar
http://expresso.sapo.pt/sociedade/2017-07-07-Encontrado-o-corpo-do-diretor-do-Instituto-Macrobiotico-de-Portugal-1

 97 
 kdy: 25. Červen, 2017, 20:07:20 
Založil Viva - Poslední příspěvek od Viva
Ahojte,
predám najrôznejšiu makrobiotickú literatúru v rôznych jazykoch (anglicky, česky, nemecky, slovensky), za symbolické ceny + poštovné zo Slovenska - Preto uprednostňujem väčší odber naraz. / prípadne osobný odber v Bratislave.
V prípade záujmu pošlem zoznam na email. (kompletná p. Prúchová, Kushi, Esko, Porter, Aihara, Aveline Kushi, Simon Brown, Bliss Lerman, Boy George, Bill Tara, Ferré, Gabrielle Kushi, Strnadelová, Fujera, Kubíčková, Reiss, Watson Tara, Lužná, ...
Do-IN, Shiatsu ...
Takisto ponúkam časopisy Zrnení, 1,- EUR (27 CZK) za kus
1,2/2006
2,3,4,5/2008
1,3,4,5/2009
1,2,3,4,5/2010
2,3,4,5/2011
1,2,3,4,5/2012
1,2,3,4,5/2013
1,2/2014
Zpravodaj Makrobioklubu č. 12
v prípade záujmu, kontaktujte ma na zuzu@naorave.sk
ďakujem

 98 
 kdy: 15. Červen, 2017, 16:29:48 
Založil milan - Poslední příspěvek od milan
Díky za upozornění na chybu. Termín je letos 19.–26.08.2017 (So-So).

 99 
 kdy: 15. Červen, 2017, 16:28:29 
Založil milan - Poslední příspěvek od milan
Letní kemp pro děti a dospělé 2017 na
http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,4041.msg35151/topicseen.html#msg35151

 100 
 kdy: 14. Červen, 2017, 03:03:34 
Založil Irena - Poslední příspěvek od Irena
Chcete vašim dětem dopřát zdravý letní tábor? Chcete, aby si užili klasického letního táborového dovádění, a přitom se zdravě stravovaly a vy jste neměli obavy, co jedí? Chcete, aby se vaše děti zúčastnily letního tábora bez kompromisů, aby vše bylo vyvážené – strava, program, prostředí?

DĚTSKÝ LETNÍ TÁBOR s celotáborovou hrou "Rytíř Grönwald a stříbrná žíla"

Termín: 22. – 29. července 2017
Místo: rekreační středisko Zátiší, Peklo, Plasy

Program: celotáborová hra, pestré a všestranně rozvíjející aktivity po celý den, a to především v přírodě, která je v tomto kraji nádherně členitá. Denně ranní rozcvička, pravidelné časy jídel, pravidelný odpočinek a časy volné hry. Děti budou rozděleny do tří oddílů. Každý oddíl má svého oddílového vedoucího a praktikanta.

Ubytování: tábořiště se nachází v přírodní rezervaci řeky Střela, tvoří je dvě přízemní budovy se čtyř až sedmilůžkovými pokoji. V hlavní budově je pěkné sociální zařízení, klubovna s krbem a jídelna s 50 místy k sezení. Druhou budovou jsou bungalovy. V areálu je zastřešený taneční prostor s dřevěnou podlahou, volejbalové/nohejbalové hřiště, fotbalové branky, dětský koutek s prolézačkami, houpačka, ping-pong a ohniště. Celý areál je oplocen. V letních měsících je v provozu bazén s čističkou vody o průměru 6 m. V areálu jsou travnaté plochy.

Strava: vyvážená rostlinná strava bez cukru, exotických plodů, chemických přísad a jiných pro naše klima nepřirozených surovin. Při sestavování jídelníčku vycházíme z makrobiotických zásad. Denně dětem podáváme snídani, dopolední svačinu, oběd, odpolední svačinu a večeři. Po celý den hlídáme dostatečný pitný režim dětí. Na přání můžeme připravit i speciálně upravenou stravu (například bezlepkovou apod.).

Pro koho je tábor určen: na táboře jsou vítány děti školního věku, tj. od 6 do 15 let. Přijímáme i děti pětileté, pokud si jsou rodiče jisti, že je pro ně již dobrá volba být samostatně týden na táboře. 
Proč se zúčastnit? Co zažiju? Bezvadnou partu kamarádů, přátelský kolektiv dětí i pracovníků tábora, hodně legrace, hodně tvoření, her, pobytu v přírodě, poznávání přírody, napětí a dobrodružství, hojnost pohybu, dobře se najím a vždy bude jídla dost, oddíloví vedoucí mi jsou náhradním rodičem a naslouchají mi pozorně, dostatečně se vyspím a budu mít i dost času pro volnou hru.

Cena: 3 900 Kč/ účastník tábora. V ceně je zahrnuto: 7x ubytování, 7x plná penze, program a organizace tábora.

Pořadatel: cestovní kancelář Duhový koník s.r.o., tel.: 602558972, mail: info@duhovykonik.cz, www.duhovykonik.cz

Stran: 1 ... 8 9 [10]


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení