Stran: 1 ... 8 9 [10]
 91 
 kdy: 24. Říjen, 2017, 07:42:54 
Založil neon - Poslední příspěvek od neon
Já si myslím, že tě sakra dobře chápu. Na tyto tendence mám perfektní sklon a někdy se v nich dost plácám.

Mě asi nejvíc mění čas, věk.. čím víc jsem starší, tím víc mi dochází, že není čas otálet, musím konat.

 92 
 kdy: 24. Říjen, 2017, 00:57:37 
Založil neon - Poslední příspěvek od agarek
Ano, přesně, zasažen, zničen, ale úplně nevzdal. Zabít se není sranda, dělám na tom už 25 let a ještě jsem se neodvážil. Smiley Není to jednoduchý proces, pilulka a usnout, ty mechanismy tady člověka určitým způsobem drží. No já tyhle ideály nemám, u mě došlo k jangizaci, jasně že bych do toho nešel, ale nějak teď více chápu masové vrahy, teroristy, zločince a také fetaky a alkoholiky, ten jang když musíš, tak musíš.Pusobim částečně ve službách a většinový Čech je prostě debil.

Ale na zdraví se to podepisuje, nicméně chystám větší životní změnu, takže možná mi to dá zase nějaká ta křídla, zažil jsem v posledních letech strašně moc hnusu. Asi je opravdu vždy něco za něco, bohužel i bohudík. Třeba mě ten hnus posledních let hodí zase k něčemu dobrému. Co mě nejvíce vadí je strach čelit zlu a bezpráví. Ta nedokonalost mě štve a.ten STRACH obecně, který žere za živa.

 Obdivuji třeba disidenty, bojovníky proti režimu, tu jejich vnitřní sílu a odvahu, já bych to asi za klid, práci a výhody podepsal, zvláště měknu jak stárnu, nechci problémy, potíže, diskomfort, chci aby bylo teď dobře a zbytek neřešit. Přitom odvaha ve správný čas bývá odměněna, ale já už na to nějak nemám prát se s osudem, ať mě to třeba sežere, stejně na nějakou univerzální spravedlnost nevěřím.

Prostě už nejsem rebel, chci ty pantofle a klid, ať se pere někdo jiný v zájmu blaha, spravedlnosti a morálky, já chci sát z pramene díky výsadám a ne se prát s nespravedlností, možná v tom jangu druhý extrém jinu, únavy a ztráty energie, vnitřní síly a zdraví. Ztratil jsem zbytky intuice, vydal se částečně cestou podvodu a jako vždy přežívám, hraju o čas s velkými kompromisy.

Nesnáším svou nedokonalost, neúspěchy, prohry, srabáctví, připosranost, svůj strach a nemorální rodinu, ke které nemohu vzhlížet, obdivovat jí a brát si z ní příklad. Tu svou zaprodanost ze strachu a ztrátu ideálů a chuti bojovat proti bezpráví, to že nedostatek schopností kompenzuji podvodama.

 Na jedné straně si myslím, že jde o to dočkat, dožít se smrti, jednou umřít musím i když až to přijde, tak se mi zrovna třeba chtít nebude. Po životě nejspíše není nic, to že to pokračuje je podle mě jen taková berlička žijících. Na druhou stranu částečně věřím, doufám, že to snad jednou ještě nabere ten správný kurz.

 Před dvaceti lety se jedna astroložka vyjádřila, že mým úkolem v tomto životě je mít děti, ne jako v předchozích kariéra a vztahy bez dětí a že až toho v tomto životě dosáhnu, tak že vše ostatní už přijde. Tak těžko říct, třeba mě ještě nějaká zajímavá práce osloví, pořídím rodinu a bude ze mě sluníčko.

 93 
 kdy: 24. Říjen, 2017, 00:26:08 
Založil neon - Poslední příspěvek od neon
Chápu Tě. Ale před sebou neutečeš.

Nakonec budeš muset ten boj bojovat, naplno. Nepříjde mi, že jsi připraven jen tak zemřít, že to nemá smysl.
Spíš Tě asi něco bude muset zasáhnout tvrdě, ztráta něčeho, někoho.

Ale možná kecám, chytračím.. co já vím. A hlavně Ti tu bolest vůbec nepřeju. Nikomu. Ale ten Vesmír tak "blbě" funguje. Prej protože máme ego. A kdo nám ho dal sakra? Smiley
Možná jsi byl už natolik zasažen, zničen, žes to prostě vzdal.. hmmm.

Já se opakovaně vracím k tomu, že "nám bude dobře, až začnem dávat". Když mi něco schází, tak to musím začít dávat.
Chybí mi láska, tak ji musím dávat. A když jsem ji nedával plno let, tak to holt musím dávat a třeba to plno let jen tak nedostanu zpátky, ale vyrovnám tu karmu jednou a bude se to vracet.
A naštěstí v tomto je ten Vesmír hódně milosrdný a kdo fakt upřimně dává, tak si tu karmu srovná rychle Smiley

 94 
 kdy: 23. Říjen, 2017, 23:28:29 
Založil neon - Poslední příspěvek od agarek
Měnit, střídat, obohacení lidmi, zkušenostmi, pestřejší život, pokud ti nejde o efekt jako jsou peníze, kariéra. Každý druh práce na sebe váže určitou subkulturu lidí, ti lidé jsou ovlivnění tím prostředím, tím co dělají. Nakonec vyzkoušíš a můžeš se k něčemu vrátit. Jenže ještě zajímavější by bylo střídat i země, poznávat mentalitu. Co práce to jiná země třeba. To by byla výzva. U nás podobná mentalita všude skoro, plus mínus, pár přístupů. Zase když se někde cítíš dobře a vyhovuje to, baví to, tak proč to měnit. Mě baví příběhy lidí, co ve dvaceti odešli do světa, pracovali v několika zemích a pak se za 15-20 let vrátí a usadí tady (jinak bych s nimi neměl možnost mluvit), s tím že poznali kus světa, mají přehled, zkušenosti o světě. Prostě si to zkusili pracovat veňku, já třeba ne. Z oblasti IT mi přijde zajímavé digitální nomádství. Nedávno mě zaujal jeden 47 letý Čech, který několik let pracoval na Korsice, několik let v Izraeli, několik let v USA. Mezi tím cestoval, poznával, Afrika, blízký východ, Jižní Amerika, Jihovýchodní Asie. Poznal veňku Češku a vrátili se do ČR a usadili se tady. Prostě něco prožil, zažil, poznal svět. Může srovnávat a taky trochu zná situaci, když něco běží v médiích ze světa, tak si to může srovnat s tím co prožil. Pak je otázka která práce je morálně čistější více a která méně, čím člověk škodí více a čím méně tím, že se na tom, se znalostmi které má, podílí. Zhruba za rok se do profese dá proniknout, ale více se odhalí až za 2-3 roky, třeba i ta negativa.

 95 
 kdy: 23. Říjen, 2017, 23:14:52 
Založil neon - Poslední příspěvek od agarek
Díky, no bojuji a těším se na další dimenzi, pro mě to tady už asi 25 let nemá smysl. Jinak výborný komentář k volbám. Jedině snad někam k přírodním národům, pokud by mě přijali a časem nezabili, jenže tělo postupně v civilizaci chátrá, takže možná už bych to tam asi ani nedal. Já že to na YouTube chválili, Dušek atd., tak jsem se chtěl zeptat. Postupně přijímám diktát konzumu, mám kladný vztah k ženám a ženy konzum milují, takže není co řešit a asi to ani jinak nejde. Přicházím o ideály, víru, zjišťuji že jen "silný pes žere" a lidé si dovolí jen tolik, kolik jim dovolíme, bohužel. Takže prodávám svou duši a začínám si pomáhat u těch co pomůžou a pochlebovat silným. Onemocněl jsem cynismem, ale možná ještě najdu lék. Žiju pro peklo, ale žiju, když už musím. Pokud se to tady úplně podělá v mém životě, tak zkusím zmizet třeba někam do Jihovýchodní Asie.

 96 
 kdy: 23. Říjen, 2017, 16:27:31 
Založil neon - Poslední příspěvek od neon
Měl bych na Vás jednu pro mě zajímavou otázku.
Poslední dobou to hodně řeším.

Co je podle Vás lepší cesta životem.

Zůstat primárně v jedné (hlavní) práci a v té se po desetiletí zdokonalovat?

Nebo vystřídat za život hodně protichůdných zaměstnání/činností a být tak všestranný?

A co říkáte na myšlenku/experiment, že by člověk zkusil každý rok radikálně jiné zaměstnání.
Logiku z pohledu stability výdělku to nemá.
Ano, člověk se za rok často nenaučí ani dobře tu práci dělat, bude na úrovni amatéra.
Ale první rok v čemkoli se naučíme nejvíce, největší procento z daného oboru.

Myslíte, že je to šílenost? Nebo naopak, super nápad, který je hodný experimentů a je pravděpodobné, že člověk prožije velice zajímavý život a bude nakonec mnohem více obohacen, než kdyby byl profík na jednu věc.

 97 
 kdy: 23. Říjen, 2017, 16:22:04 
Založil neon - Poslední příspěvek od neon
Nazdar kluci Smiley

Agarku, znám Zemělodě teoreticky, celkem dost. Prakticky jsem byl v jedné na den otevřených dveří.
Zeměloď je "hnusný" koncept nehodící se pro naše pásmo. Bez zateplení ani ránu.
Zemělodě jsou prolité betonem, hromady šílené práce/energie při dusání pneumatik = velká neefektivnost.
Výsledek je nezateplené monstrum.

To moje je klasická slaměno/hliněno/dřevěná stavba. Nevím co víc by tě zajímalo. Kdyžtak se ptej.

Agarku a jak se máš? Smiley

 98 
 kdy: 23. Říjen, 2017, 15:42:51 
Založil neon - Poslední příspěvek od agarek
Neone jaká to bude stavba? Co Země loď, znáš?

 99 
 kdy: 22. Říjen, 2017, 13:44:03 
Založil neon - Poslední příspěvek od pozorovatel
Co dodat... Poklona

 100 
 kdy: 21. Říjen, 2017, 09:41:51 
Založil neon - Poslední příspěvek od neon
Jak je většinová tendence "hlavně jít volit, je to hrozně důležité".

Přitom nejreálnější, nejpravdivější strana by měla v programu něco ve stylu:

- lidi, můžete si za všecko sami, žijete rozežraně, nad poměry
- státní dluh jste si způsobili sami (nepřímo i volbou stran, které vám slibovaly hory doly, vládly na dluh)
- ten dluh si musíte začít splácet sami, tvrdou dřinou, velkou skromností, zodpovědným žitím
- nejlevnější zdravotnictví je zadarmo, správná životospráva = ušetření obrovského množství financí = jeden z kroků jak splácet historický dluh
- imigranti jsou "karmická" verze, jak začnete splácet za vykořisťování třetího světa - co jste si, to jste si, nemáte žít jak prasata v žitě na úkor někoho jiného
- volíte každodenním tokem vašich financí, co kupujete, to podporujete - kam dáváte pozornost, energii, myšlenky, emoce = to podporujete = největší každodenní volba - je uplně fuk, kdo vám vládne, vy ho tímto převálcujete, tímto dáte nejvíce najevo, co bude prosperovat
- zlo bez podpory lidí = nula, zero, 0
- stát potřebuje slabé lidi, silní lidi nepotřebují stát, tvoří silné lokální komunity

Prostě apel na každého z nás, že je plně zodpovědný.

Namísto toho se tu plácáme po ramenou, jak je hlavně důležité koho zvolím.
Jakoby tam byla nějaká dobrá volba.

Odvolením se tvoří pocit, že jsem zodpovědný občan a hlavní jsem udělal.

Stran: 1 ... 8 9 [10]


Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení